راهنمای منطقه

زیتین بورنو استانبول یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول می‌باشد. این منطقه از مناطق تاریخی مهم استانبول است و همچنین نزدیکی به فرودگاه آتاتورک باعث شده این منطقه به منطقه‌ای مهم تبدیل شود. همچنین دیوارهای تاریخی از زمان بیزانس در این منطقه وجود دارند و با ویو رو به خلیج سبب افزایش ارزش املاک شده اند.

منطقه‌ی زیتین بورنو از شرق با منطقه فاتح، از شمال با منطقه ایوب سلطان، از جنوب با دریا مرمره، از غرب با منطقه گونگورن و باکرکوی و از شمال غرب با منطقه اسلنر همسایه است. این منطقه به طور کلی از 13 محله تشکیل شده‌ است و هیچ شهرک روستایی در این منطقه وجود ندارد. از جمله این محله‌ها میتوان به بشتل سیز محله، چیرپیجی محله، گوکالپ محله، کازیلی چشمه محله، مال تپه محله، مرکز افندی محله، نوری پاشا محله، سییت نیظام محله، سومر محله، تلسیز محله، ولی افندی محله، ینی دوعان محله، یشیل تپه محله اشاره کرد.

زیتین بورنو از شهرداری مستقل برخوردار است و استانبول مرکزی برای تجارت و صنعت محسوب می شود اما اخیرا به یکی از مهمترین مکان‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی پروژه لوکس ساخت و ساز‌های مسکونی نیز تبدیل شده است.

حدودا ده سال است که تعداد اداره های تجاری مدرن، پاساژهای خرید لوکس، و مجتمع‌های مسکونی مدرن در منطقه زیتین بورنو استانبول افزایش پیدا کرده است و این مساله سبب شده افراد متعددی به دنبال خرید خانه در منطقه زیتین بورنو استانبول باشند.

در محله مرکز افندی منطقه زیتین‌بورنو، مرکزی است گیاهان دارویی مختلف پرورش می‌دهد و دوره‌های آموزشی در همین زمینه برگزار می‌شود. بورنو دارای ساحل بسیار زیبا می‌باشد که برای لذت بردن و تفریح و بازی مخصوصا برای بچه ها بسیار جذاب است.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

این منطقه مقصد جذابی برای خرید لباس است و مرکز دوستداران لباس چرم در استانبول نیز می‌باشد. بازار ارگانیک زیتین‌بورنو از معروف‌ترین بازار ارگانیک شهر استانبول است. تیم فوتبال زیتین‌بورنو اسپور از تیم‌های مطرح موجود در منطقه است که با لباس‌هایی به رنگ سفید و آبی شناخته می‌شوند. این منطقه نیز مانند سایر مناطق استانبول جاذبه‌های فوق‌العاده ای دارد. این جاذبه‌ها و ویژگی‌ها عبارتند از:

 • سواحل زیبای زیتین‌بورنو
 • باغ‌های زیتون
 • قایقرانی و موج‌سواری

از دیگر اماکن دیدنی و آثار تاریخی زیتین‌بورنو مولوی خانه ینی‌کاپی، مسجد مرکز افندی، صومعه یونانی ویرجین، موزه تاریخی پانوراما، مسجد جامع سید نظام، باغ گیاهان دارویی و پارک فرهنگی توپکاپی می‌باشند.

مولوی خانه ینی‌کاپی: این مکان تاریخی که پس از قونیه، مهم‌ترین مرکز ‌آثار مولوی می‌باشد در منطقه زیتین‌بورنو شهر استانبول قرار دارد و جزء اماکن خاص به حساب می‌آید.

مسجد مرکزافندی: از مساجد تاریخی شهر استانبول که در کنار خود صاحب گورستانی با همین نام می‌باشد.

موزه تاریخی پانوراما: این موزه نشان‌دهنده فتح شهر قسطنطنیه پایتخت امپراطوری بیزانس توسط سربازان سلطان عثمانی سلطان محمد فاتح می‌باشد.

مسجد جامع سید نظام: این مسجد که به نام سید نظام یکی از روحانیون عثمانی که در سال 1550 در گذشته است و در همان مکان نیز به خاک سپرده شده است گرفته شده است.

باغ گیاهان دارویی: این مجموعه که با همکاری مشترک شهرداری زیتین‌بورنو و شرکت مرکز افندی ساخته شده توانسته به 700 داروی گیاهی دست یابد.

مرکز خرید اولیویوم استانبول در منطقه زیتین‌بورنو واقع شده‌است. در مرز شمالی منطقه ی زیتین بورنو نیز پاساژ بزرگ مرمره قرار دارد. مرکز خرید مرتر نیز در این منطقه وجود دارد.

در این منطقه چند دانشگاه مهم استانبول وجود دارد : دانشکده پرستاری دانشگاه کچ، دانشگاه بنیان فاتح سلطان محمد، مجموعه دانشگاهی ایستینیه، دانشگاه بیرونی، مجموعه دانشگاهی آرل استانبول جویزلی از جمله این دانشگاهها می باشند.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

دسترسی به انواع مختلفی از وسیله های نقلیه شخصی و عمومی از جمله مترو، مترواتوبوس، تراموا، خط مترو زیر دریایی مرمره، حمل و نقل دریایی وشبکه ی وسیعی از حمل و نقل های اتوبوسی به تمامی نواحی استانبول از این منطقه ممکن است.

رستوران ها و هتل ها

منطقه زیتین‌بورنو استانبول دارای یک محیط اجتماعی غنی و سبک زندگی لوکس می‌باشد که مملو از رستورانهای لوکس می‌باشد. به علت وجود این ویژگی‌ها و امکانات این منطقه دارای هتل‌ها و رستوران‌های بسیار شیک و لوکس نیز هست. چند نمونه از این هتلها عبارتند از :

 • هتل ایییس
 • هتل رادیسون بیلو
 • هتل اینتر ستلر
 • هتل همپتون بای هیلتون
تک‌تک این هتل‌ها دارای امکانات و ویژگی‌های بسیار زیاد هستند.

مزیت های زندگی در منطقه زیتین‌بورنو

 • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه‌گذاری
 • جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید در زمینه‌ی صنعتی و بازرگانی
 • همسایگی با دریای مرمره
 • دارا بودن هتل‌های لوکس و مجلل
 • ویو رو به خلیج و ساحل بسیار زیبا

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .