راهنمای منطقه

منطقه اسكودار استانبول یکی از پرجمعیت ترین نواحی استانبول در ترکیه می‌باشد که شهرداری مربوط به خود را داشته و در سواحل آناتولی بسفر واقع شده است. این منطقه از شمال با منطقه بی‌کوز، از شمال شرق با منطقه عمرانیه، از شرق با منطقه آتاشهیر، از جنوب با منطقه کادیکوی و از غرب با تنگه بسفر همسایه است و به دریا نزدیک می‌باشد.

اسکودار یکی از مهمترین شهرک‌های ترکهای عثمانی در استانبول در آن دوره بوده و اکثر جمعیت منطقه اسکودار را صنعتگران و صنعتگران باز نشسته تشکیل می‌دهند. این منطقه یکی از سرسبز‌ترین مناطق استانبول است که جنگل‌های این منطقه در حال حفظ و نگهداری می‌باشد.

اسکودار 17 محله دارد که این محلات آجیبادم، محله احمدیه، محله آلتونی زاده، محله عزیز محمود، محله باغچه لی‌اولر، محله بارباروس، محله بی لر بی، محله بولگورلو، محله برهانیه، محله جمهوریت، محله کوچوک‌سو، محله محمت‌آکیف، محله مرات رئیس، محله سلامیالی، محله سلطان‌تپه، محله والیده آتیک و محله زینب کامیل می‌باشند.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

در محله اسکودار مساجد بیشماری وجود دارند که بیشتر آن‌ها در دوران عثمانی بنا شده‌اند. یکی از زیباترین مساجد این محله که بیش از هر ساختمان دیگری خودنمایی می‌کند، مسجد جامع مهرماه سلطان است که با نام مسجد اسکله هم شناخته می‌شود.

برج دختر در حوالی میدان تاور یا به زبان محلی کیز کولسی نام گرفته است و به دلیل معماری زیبا و قرار گرفتن در تنگه بسفر یکی از جاذبه‌های محبوب اسکودار و شهر استانبول به حساب می‌آید.

کاخ بیلربئی که در دوران عثمانی بنا شده به عنوان اقامتگاهی تابستانی مورد استفاده قرار گرفته است. این کاخ در محله بیلربئی و دقیقا در دهانه‌ی تنگه بسفر قرار گرفته و هم سطح آب است.

منطقه آلتونیزاده یکی از مناطق مدرن اسکودار است که مراکز خرید بسیاری را در خود جای داده است. مرکز خرید کاپیتول که از قدیمیترین مراکز خرید استانبول است در اسکودار جای دارد. از دیگر مرکز خرید این منطقه میتوان به مرکز خرید آکاسیا اشاره کرد.

با توجه به بخش آموزشی، منطقه اسکودار در بین مناطق استانبول از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، زیرا شبکه‌ای از ۸۶ مدرسه ابتدایی دولتی ، ۲۲ مدرسه ابتدایی خصوصی، ۱۶۸ مدرسه دولتی برای آموزش متوسطه، ۱۰ مدرسه خصوصی برای آموزش متوسطه ، ۲۶ دبیرستان دولتی، ۲۳ دبیرستان خصوصی، ۱۸ خوابگاه دانشجویی، ۱۴مؤسسه آموزش خصوصی، ۱۲ مؤسسه تدریس خصوصی، یک دانشگاه دولتی و یک دانشگاه خصوصی را در خود جای داده است.

دانشگاه خصوصی اسکودار که توسط بنیاد ارزشهای انسانی و بهداشت روان تاسیس شده نیز در منطقه اسكودار استانبول واقع شده است. از جمله دیگر دانشگاه‌های این منطقه میتوان به استانبول شهیر یونیورسیتی، مارمارا یونورسیتی و دانشگاه استانبول مدنیت اشاره کرد.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

از نظر جغرافیایی ، اسکودار در مرکز شهر استانبول قرار دارد و یکی از ایستگاه های مرکزی برای حمل و نقل دریایی و زمینی در نظر گرفته شده است، زیرا ارتباط بین قسمت‌های اروپایی و آسیایی استانبول را فراهم می کند.

همچنین یکی از ایستگاه های مترو مارمارای را دارد که هر دو بخش از شهر استانبول را به هم وصل می‌کند.دسترسی به این منطقه از تمام بخش‌های آسیایی با اتوبوس یا مینی‌بوس‌ بسیار راحت است. از بخش اروپایی به اسکودار هم میتوان از کشتی‌ یا قایق‌های 24 ساعته استفاده کرد.

رستوران ها و هتل ها

بهترین هتل‌های این منطقه هتل بسفر پلاس، هتل وولی، هتل نیوبیلربی، هتل سو مردوم و هتل بیلربی‌ پارک بوتیک می‌باشد.

مزیت های زندگی در منطقه اسکودار

  • ارزش بالای ملک برای سرمایه گذاری
  • مجاورت و ویوی زیبای رو به دریا
  • وجود مراکز عمده آموزشی در این منطقه
  • دسترسی آسان به این منطقه
  • دارای جاذبه‌های تاریخی
  • یکی از سرسبز‌ترین و زیباترین مناطق شهر استانبول

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .