راهنمای منطقه

منطقه عمرانیه یکی از مناطق آسیایی شهر استانبول است که از غرب با منطقه اسکودار، از جنوب با منطقه آتاشهیر، از شرق با منطقه سنجاق‌تپه و از شمال با منطقه چکمه‌کوی و از شمال غرب با منطقه ‌بیکوز همسایه است.

این منطقه یکی از قدیمی ترین و تاریخی‌ترین مناطق شهر استانبول می‌باشد. عمرانیه در گذشته جزئی از اسکودار بوده که در سال 1987 میلادی از آن جدا شده و اکنون خود یک محله مستقل با دیدنی‌های جذاب محسوب می‌شود.

عمرانیه چهارمین منطقه پرجمعیت استانبول و پرجمعیت‌ترین منطقه در قسمت آسیایی استانبول است. مساحت این منطقه 22 هزار هکتار می‌باشد و از 35 محله تشکیل شده‌ است. محلات این منطقه محله آدم‌یاووز، محله آلتین شهیر، محله ارمغان اولر، محله اشاقی دودولو، محله آتاکنت، محله آتاتورک، محله جمیل مریچ، محله چاملیک، محله دودولو او اس ب، محله دوملو پینار، محله المالی کنت، محله اسن اولر، محله اسن کنت، محله اسن شهیر، محله فاتح سلطان محمد، محله فینانس کنت، محله حکیم باشی، محله حضور، محله ایهلامور کویو می‌باشد.

عمرانیه به تنگه بسفر دسترسی ندارد و دارای ساحل نیست اما از نظر تنوع اقتصادی منطقه بسیار غنی می‌باشد که از صنایع کوچک تولیدی پوشاک، قطعات یدکی و محصولات چوبی تشکیل شده است.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی منطقه عمرانیه استانبول می توان به جنگل ایهلاموور، تپه دیدنی دودولو، مسیر جنگلی شیله، پارک تفریحی ترابوزان، عمارت حکیم‌باشی، محله تاریخی بیرلیک اشاره کرد.

جنگل ایلهاموور: در قسمت شمالی عمرانیه است. این جنگل از مراکز تفریحی این منطقه می‌باشد.

تپه دیدنی دودولو: این مکان تفریحی به علت قرار گرفتن در ارتفاع از مناطق مرتفع شهر استانبول می‌باشد که برای تماشای چشم‌انداز از این شهر بسیار عالی می‌باشد.

مسیر جنگلی شیله: جنگل شیله یکی از زیباترین جنگل‌های شهر استانبول است.

پارک تفریحی ترابوزان: این پارک در قلب منطقه عمرانیه جهت تأمین نیازهای فرهنگی، هنری گشوده شده است.

محله تاریخی بیرلیک عمرانیه: یکی از جاذبه‌های توریستی منطقه عمرانیه استانبول در قسمت آسیایی آن محسوب می‌گردد.

در این منطقه دو دانشگاه کورآمر و دانشگاه مایز استانبول فعالیت دارند که سالانه صدها دانشجو را پذیرا هستند.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

ایستگاه مترو عمرانیه زیرگذر است و از روی زمین عبور نمی‌کند. در ایستگاه مترو عمرانیه میتوان به اتوبوس،‌ مینی بوس و تاکسی دسترسی پیدا کرد.

رستوران ها و هتل ها

از مشهورترین هتل‌های این منطقه میتوان به هتل کرون پلازا اوریا‌ پار، هتل هیلکون بیزینس، هتل مرکور عمرانیه می‌باشد.

مزیت های زندگی در منطقه عمرانیه

  • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه گذاری
  • تنوع اقتصادی بسیار غنی
  • دارای مناطق سرسبز و جنگلی

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .