راهنمای منطقه

شیشلی یکی از مناطق اروپایی و یکی از 32 منطقه ی اصلی در شهر استانبول است. منطقه‌ی شیشلی دارای لوکیشن خوب و عالی و البته مهم در بین سایر مناطق استانبول است که جزو قدیمی‌ترین و مهم‌ترین مناطق شناخته شده‌ این شهر است.

این منطقه به پرجمعیت‌ترین منطقه‌ی استانی ترکیه تبدیل شده است. مساحت کلی منطقه‌ی شیشلی 30 کیلومتر مربع می‌باشد و در شمال میدان مشهور تکسیم قرار دارد. این منطقه از شرق با بشیکتاش، از شمال با ساریر، از غرب با کائیت‌هانه و از سمت جنوب با بی اغلو همسایه است.

منطقه شیشلی شامل 25 محله کوچک دیگر می باشد که محله گل‌بهار، مجیدیه‌کوی، محله پاشا، محله محمود شوکت پاشا، محله فولیا، محله هالیده ادیپ آدیوار، محله کوش‍تپه، محله فری‌کوی، محله مرکز، محله اسکی‌شهیر، محله ماییس، محله تشویکیه، محله یایلا، محله بوزکورت،محله دواتپه،محله عزت‌پاشا، محله مشروطیت، محله جمهوریت، محله اسن‌تپه، محله حلیل ریفات پاشا، محله اینونو، محله کاپتان‌پاشا، محله ارگنه‌کن، محله هاربیه و محله هالاس‌کارگازی جزء این منطقه می‌باشند.

این منطقه با وجود نداشتن ساحل، آثار تاریخی، مراکز تجاری مدرن و بسیاری از مراکز فرهنگی هنری را در خود جای داده است. استفاده گسترده از آپارتمان‌ها باعث شده که جاده های قدیمی به خیابان‌های برجسته تبدیل شود از این رو افراد ثروتمند را برای سکونت در این آپارتمان‌ها به سمت خود جذب کرده اند. از گذشته تاکنون افراد سطح بالا و تحصیل‌کرده در این منطقه مشغول زندگی بوده‌اند که خود از عوامل مهم محبوبیت این منطقه برای زندگی خارجیان به شمار می‌رود. منطقه ی شیشلی تجربه‌ای فوق‌العاده برای زندگی در ترکیه است و محله معروف نیشانتاشی در این منطقه قرار گرفته که با توجه به ویژگیهای خاص این محله به صورت جدا مورد بررسی قرار گرفته است.

 • فاصله تا فرودگاه: 45 دقیقه
 • فاصله تا ساحل: 10 دقیقه
 • فاصله تا مرکز شهر : 5 دقیقه

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

یکی از مهمترین خیابان های این منطقه بیوک دره است که شباهت زیادی به خیابان های نیویورک و توکیو دارد. این خیابان از شیشلی آغاز شده و تا منطقه ی ماسلاک نیز ادامه دارد. منطقه‌ی شیشلی از لحاظ فرهنگی بسیار پر‌بار است. این منطقه دارای سینما‌ها و تئاتر‌های زیادی است که از جمله می‌توان به سالن تئاتر در هوا‌ی آزاد حاربیه، سالن کنسرت جمال رشیت‌ری، مرکز همایش‌ها و نمایشگا‌های لطفی کردار اشاره کرد.

در زمینه‌ی ورزش کلوپ‌های ورزشی زیادی در این منطقه وجود دارد که یکی از معروف‌ترین آن‌ها فری‌کوی است. در این منطقه 33 مسجد، 17 کلیسا، 2 کنیسه وجود دارد. مسجد معروف تشویکیه، موزه آتاتورک، کاخ ایهلامور، موزه‌ی نظامی استانبول، کلیسای جامع روح‌القدس،کلیسای جامع سنت‌اسپریت،کلیسا‌ی ایادیمیتری از جاذبه‌های فوق العاده دیدنی این منطقه است.

مسجد تشویکیه: این مسجد یکی از نقاط تاریخی مهم منطقه شیشلی محسوب می‌شود و ستون‌های سنگی سفید رنگ در ورودی مسجد ویژگی منحصر به فرد آن است

موزه آتاتورک: یکی از خانه هایی که مصطفی کمال آتاتورک در آن زندگی می‌کرده در منطقه شیشلی استانبول قرار دارد. در حال حاضر این بنا موزه شده و با نام موزه آتاتورک شناخته می‌شود

کاخ ایهلامور: قدمت بنای کاخ ایلامور به دوره امپراطوری عثمانی باز می‌گردد و در حال حاضر به عنوان یک موزه عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد

موزه نظامی ارتش: این موزه در محله هربیه منطقه شیشلی واقع شده است، که آکادمی هنر‌های امپراطوری عثمانی در زمان‌های گذشته در آنجا قرار داشته است. در این موزه بازدیدکنندگان می‌توانند از مجموعه‌های مختلفی از تفنگ‌ها، تپانچه‌ها، توپ‌ها، گلوله‌ها و لباس‌های رزم مختلف دیدن کنند

از معروف‌ترین مرکز خرید در این منطقه می‌توان به جواهر اشاره کرد. مرکز تفریحی آتلانتیس در این مرکز خرید وجود دارد که تنها مرکز تفریحی سرپوشیده در شهر استانبول است. یکی دیگر از مراکز خرید ترامپ تاور نام دارد که در آن 141 برند محلی و بین‌المللی وجود دارد. هم‌چنین دارای سالن‌های سینما است که در آن برنامه های زنده نیز نمایش داده می‌شود. از دیگر مراکز خرید آستریا نام دارد که در شیشلی اسن‌تپه واقع شده است. در طبقه‌ی هم‌کف این مرکز کافه با تراس‌های بزرگ، سوغات‌های مختلف ترکیه و لوازم جانبی وجود دارد. همچنین مرکز خرید کانیون، اوزدیلک سنتر، بلک‌اوت شیشلی از معروف‌ترین مراکز خرید در این منطقه می‌باشند.

از پل‌های معروف شهر استانبول پل 15ژوییه یا شهیدان است که در نزدیکی این منطقه وجود دارد.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

بخش عمده‌ای از خط مترو در منطقه‌ی شیشلی از ایستگاه‌های عثمان‌بی، لونت و مجیدیه‌کوی عبور می‌کند. از دیگر موارد حمل و نقل در این منطقه مترو باس است. تاکسی و مینی بوس نیز در تمامی محلات برای آسان کردن حمل و نقل عمومی وجود دارند.

رستوران ها و هتل ها

در این منطقه رستوران‌های لوکس با کیفیت غذای مناسب وجود دارد. چند رستوران مشهور در این منطقه دلیکتسن، نیشانتاشی کوش‌باشی، وان کاهوالتی اوی و کافه عشق است. همچنین در این منطقه هتل های لوکس و مجلل وجود دارد. از جمله این هتل‌ها به هتل گرند جواهر، هتل هیلتون بسفوروس و هوتل هیلتون بومونتی میتوان اشاره کرد.

مزیت های زندگی در منطقه شیشلی

 • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه گذاری
 • سیستم بزرگ حمل و نقل و تسهیل رفت و آمد
 • موقعیت جغرافیایی خاص و قرار داشتن در خروجی پل بسفور
 • مسکونی و تجاری بودن منطقه
 • وجود پروژه های ساختمانی مسکونی، تجاری و اداری عظیم
 • محل اسکان ثروتمندان سطح بالا و تحصیلکرده
 • وجود هتل های لوکس و معروف
 • دسترسی به خدمات تفریحی رستوران ها، کافه‌ها، سالن‌های سینما و تئاتر، استادیوم فوتبال و مراکز خرید معروف

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .