راهنمای منطقه

منطقه ساریر استانبول یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول است که در اصل یک دهکده ی ماهیگیری بوده که از زمان های گذشته تا کنون مورد توجه ثروتمندان قرار گرفته است و در طول زمان ویلاها و خانه‌های لوکس بسیاری در این منطقه ساخته شده است. موقعیت جغرافیایی، آب‌و‌هوا، و قرار‌گرفتن در خط ساحلی باعث افز‌ایش محبوبیت این منطقه در میان سرمایه گذاران و گردشگران استانبول شده است.

ساریر در زبان ترکی به معنی ساری یعنی زرد و یر به معنی مکان و در مجموع به معنی مکان زرد می‌باشد. این منطقه در کنار جنگل بلگراد استانبول واقع شده است و به خاطر زیبایی بی نظیر و حال و هوای تاریخیش ارزش زندگی را دارد و املاک این منطقه ترکیبی از ویلاهای ساحلی و آپارتمان می‌باشد.

این منطقه از جنوب با منطقه بشیکتاش و از جنوب غرب با منطقه شیشلی و از غرب با منطقه ایوب سلطان و از شرق با تنگه بسفر و پل بوقاز همسایه است. محله‌های این منطقه ایاض‌آقا، محله کیرچ‌بورنو، محله باهچه‌کوی، محله کوچتاش، محله باهچه‌کوی جدید، محله کوم‌کوی، محله بالتالیمانی، محله معدن، محله بیوک دره، محله ماسلاک، محله جمهوریت، محله مرکز، محله چاملی تپه، محله پینار، محله چایرباشی، محله پولیگون، محله دارالشفاکا، محله اولری، محله دمیرجی، محله رشیدپاشا، محله امیرگان، محله قلعه روملی، محله فاتح سلطان محمد، محله رملی کاوایی، محله فرح اولر، محله روملی فنری، محله گاریپجه، محله تارابیا، محله گوموش دره، محله اسکوم روکوی، محله حضور، محله ینی، محله ایستینیه، محله ینی کوی، محله کاظم کارابکیر، محله ذکریا کوی، محله کمر، محله کیسیرکایا می‌باشند.

منطقه‌ی ساریر یکی از مهم‌ترین مناطق استانبول می‌باشد ساریر استانبول را باید از بهترین نقاط استانبول دانست جایی که بسیاری از جمعیت این منطقه را افراد با سطح بالا و تحصیل کرده از تمام مناطق جهان تشکیل داده‌اند. به طور کلی منطقه ساریر سواحل زیاد و زیبایی را دارا می‌باشد که یکی از دلایل اسکان افراد ثروتمند در این منطقه به دلیل مناظر زیبا و بکر آن می‌باشد. از نظر ارزش معماری بسیاری از بناها‌ ارزشمند و تاریخی است. ساختمان‌ها‌ی کنسولی، عمارت‌ها، کیوسک‌ها، اسکله‌ها و کلیسا‌های بسیاری در این منطقه قابل مشاهده است.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

از جمله مراکز جذاب این منطقه می‌توان به مجموعه تفریحی آتاتورک، جنگل بلگراد، موزه خانم سادبرک، مجموعه تفریحی امیر‌گان ، روستای گاریبچه، قلعه روملی، باغ ژاپن و موزه ی اتومبیل اورال آتامان اشاره کرد.

مراکز خرید وادی استانبول و ایستینیه پارک از جمله معروف ترین مرکز خرید در این منطقه و همچنین شهر استانبول می‌باشد. و همچنین اکثر مکان های تفریحی در اطراف این منطقه قرار گرفته است که میتوان به سالن تیراندازی ایستینیه، باشگاه ورزشی تنیس و امکانات ورزش سوارکاری این منطقه اشاره کرد. در این منطقه بارها، کلوب‌های شبانه و مراسم شب زنده‌داری خوش درخشیده است. همچنین می‌توان به صورت 24 ساعته در هر روز هفته از فروشگاه‌های آن دیدن کرد.

جنگل بلگراد یک جذابیت بزرگ منطقه ساریر این است که نیمی از چشم انداز مناطق ساحلی است و نیمی دیگر در جنگل زیبای بلگراد واقع شده است. یک منطقه بزرگ سر سبز که توسط اهالی استانبول گرامی داشته می‌شود. مقامات شورا به عنوان محلی برای آهسته دویدن، استراحت، مراقبه یا دور کردن از این پوندهای اضافی ، پارک های پیکنیک و امکانات تفریحی ورزشی را نیز نصب کرده‌اند.

موزه خانم سادبرک یک موزه‌ی خصوصی است که در منطقه ی بیوک دره واقع شده است.

مجموعه تفریحی امیرگان: این پارک تاریخی از بزرگترین پارک های عمومی شهر استانبول است و در سواحل اروپایی این منطقه واقع شده است.

روستای گاریبچه: این روستا در ورودی دریای سیاه در ابتدای تنگه ی استانبول در شمالی ترین ساحل اروپایی استانبول واقع شده است.

قلعه روملی: این قلعه به قلعه ی بوقاز کسن معروف است. این قلعه تا به امروز دست نخورده مانده است و به عنوان موزه و یک تأتر رو باز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باغ ژاپن: با توجه به مناسبات سیاسی بین دو کشور ژاپن و ترکیه قرار است روابط بسیاری بین این 2 کشور شکل بگیرد. از این رو این باغ از 4850 درخت و گیاه استفاده شده که قرار است مرکز فرهنگی بین 2 کشور باشد در نمای دریا ورودی این باغ نیز از نماد های 2 کشور استفاده شده که نمای زیبا به آن بخشیده است.

دانشگاه‌های این منطقه ایشیک یونیورسیتی، کوچ یونیورسیتی و دانشگاه عظیم استانبول تکنیک یونیورسیتی می‌باشد.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

ساکنین این منطقه برای تردد از جاده های دریایی و زمینی استفاده می‌کنند. حمل و نقل دریایی توسط کشتی ها از سکله های موجود در منطقه می‌باشد.

سفر به مناطق آسیایی مانند کادی‌کوی یا منطقه امین اونو و سایر مناطق که در مجاورت اسکله قرار دارد از طریق کشتی مسافربری انجام می‌شود. برای حمل و نقل جاده ای 3 محور اصلی وجود دارد. یکی از آنها راه های ساحلی جاده ای است که به دنبال سواحل بسفر می‌باشد. دومین خیابان حاجی عثمان است که به جاده ی ساحلی کفلی کوی ختم می‌شود و دیگری خیابان بیوک دره است که مناطق ایستینیه پارک و تاراپا را به جاده متصل می‌کند که مهمتربن قسمت حمل و نقل جاده‌ای منطقه بزرگراه غربی شرقی است که خلیج اروپایی را به سمت آسیایی با پل سلطان محمد فاتح متصل می‌کند.

از منطقه ی ساریر روزانه خط مترو و اتوبوس به سمت بشیکتاش و تکسیم به تعداد زیاد در حال حرکت است. هم‌چنین مترو از منطقه ی ساریر با 4 ایستگاه در حال گذر است.

رستوران ها و هتل ها

در این منطقه رستوران های دریایی بسیار دیده می‌شود و تنوع بسیار زیادی دارد. همچنین انواع غذاهای خاورمیانه در این منطقه بسیار است. ساریر به دلیل منطقه ی جنگلی و دریایی خود باعث شده است که یکی از بهترین مناطق استانبول محسوب شود به همین دلیل در آن هتل های لوکس و 5 ستاره بسیاری دیده می‌‌شود.

مزیت های زندگی در منطقه ساریر

  • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه گذاری
  • اسکان افراد ثروتمند، با سطح بالا و تحصیل کرده از تمام مناطق جهان
  • وجود ویلاهای لوکس ساحلی در این منطقه
  • واقع شدن هتل ها، کافه ها و رستوران های مجلل در مناطق ساحلی منطقه
  • همسایگی از قسمت شرقی با تنگه بسفر و پل بوقاز
  • قرار گرفتن جنگل زیبای بلگراد در قسمت انتهای شرقی این منطقه
  • مجاورت این منطقه از سمت شمال با سواحل زیبای سیاه و خلیج بویوک دره
  • 2 مرکز خرید معروف ایستینه پارک و وادی استانبول

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .