راهنما

نیشانتاشی در قسمت اروپایی شهر استانبول در منطقه‌ی معروف شیشلی واقع شده است که تقریبا به شکل مربع است و به لحاظ اهمیت آن در این بخش به آن به صورت محله ای خاص به آن پرداخته می شود.

نیشانتاشی به معنی سنگ‌های برافراشته است. این محله به پاریس استانبول معروف است. نیشانتاشی در واقع یکی از محلات تاریخی و قدیمی شهر استانبول است. این محله از یک طرف در نزدیکی عثمان‌بی و تکسیم، از طرف دیگر در مجاورت منطقه‌ی بشیکتاش قرار دارد. این محله را میتوان مهمترین مکان در استانبول از نظر خرده فروشی کالا به ویژه پوشاک دانست.

نیشانتاشی دارای شیک ترین و لوکس ترین خانه ها برای سرمایه‌گذاری است. این منطقه در گذشته محل سکونت طبقه‌ی خاص امپراطوری عثمانی بود. تا کنون این منطقه هم هنوز محل اقامت بزرگترین جوامع خارجی در شهر استانبول است.این منطقه پاتوق هنرمندان و بازیگران و دوستداران مد و فشن است. مارک‌های بین المللی و همچنین بوتیک‌های طراحان مشهور مانند لوئیز ‌ویتون و شانل در این منطقه حضور فعال دارند.

در این محله برخی از بهترین کلاب های استانبول، کافه ها و رستوران های مناسب برای تفریح و سرگرمی امروزی وجود دارند. درنیشانتاشی می‌توان چیزهای دیگر مانند عطر و جواهرات منحصربه‌فرد و ادویه و نوشیدنی‌های مختلف و حتی کتاب‌های نایاب و قدیمی را نیز پیدا کرد.

از کالج‌های فشن و مد تا مراکز طراحی لباس،برندهای لوکس، بناهای قدیمی و کوچه‌های دنج از جاذبه‌های این محله منحصربفرد می‌باشد.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

از سایر جاهای دیدنی نیشانتاشی میتوان به : مسجد تشویکیه، پارک ماچکا، گالری‌های هنری و فروشگاه‎های بوتیکی، کاخ و پارک ایهلامور، پارک دنیا باریش، موزه آتاتورک و تله کابین اشاره کرد. برندهای لوکس، بناهای قدیمی و کوچه‌های دنج از جمله جاذبه‌های این منطقه می‌باشند. شعب فروشگاه‌هایی همچون لوییس‌ویتون، گوچی و … در این محله دیده می‌شوند.

مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی یکی از مشهورترین مراکز خرید در شهر استانبول است که در خیابان تشویکیه قرار دارد. این مرکز خرید به میدان تکسیم دسترسی خوبی دارد.

  • کاخ ایهلامور: خانه‌ای ییلاقی است که برای استراحت پادشاهان عثمانی بود. این کاخ به دستور سلطان عبدالمجید ساخته شد این کاخ از دو بخش تشکیل شده: مراسم پاویلیون که برای مراسم‌های رسمی استفاده می‌شد و بخش مایت پاویلیون که در اصل حرم‌سرای پادشاه بود.
  • موزه آتاتورک استانبول: این موزه در اصل خانه‌ی مصطفی کمال آتاتورک است که سالها بعد از مرگش به موزه‌ای به همین نام تبدیل شد.
  • تله‌کابین استانبول: این تله‌کابین توسط شرکتی ایتالیایی ساخته شد. این تله کابین از ساحل گلدن هورن تا بالای تپه پیر‌لوتی کشیده شده است.
  • مسجد تشویکیه استانبول: این مسجد به سبک نئو باروک و به دست برادران بالیان ساخته شده ‌است. ستون‌های سفید به این مسجد جلوه‌ای خاص بخشیده است و این مسجد برای برگزاری مراسم مذهبی مربوط به افراد مشهور برگزار می‌شود.

دانشگاه نیشانتاشی، یکی از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که در سال 2009 تأسیس گردیده و در این محله واقع شده است. بنیاد آموزش و فرهنگ حمایت مالی این دانشگاه را بر عهده دارد. دانشگاه نیشانتاشی مورد تأیید شورای تحصیلات ترکیه می‌باشد.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

رستوران ها و هتل ها

در بین رستوران‌های موجود در نیشانتاشی، میتوان به رستوران دلیکاتسن اشاره کرد که از دسته‌ی رستوران‌های لوکس می‌باشد.این رستوران یک رستوران محلی به شمار می‌آید که غذاهای غربی و حال هوای آن را به بهترین شکل ممکن به نمایش می‌گذارد.از دیگر رستوران‌های معروف این منطقه نیشانتاشی کوش‌باشی است که از غذاهای معروف آن میتوان به کباب بره‌ی ترکی با نان پیتا اشاره کرد. شعبه‌ای از رستوران نصرت آشپز به اسم نصرت برگر در خیابان عبدی ایپکچی نیشانتاشی واقع شده است.

مزیت های زندگی در منطقه نیشانتاشی

  • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه‌گذاری
  • یکی از با کلاس‌ترین مناطق تاریخی استانبول با توجه به اسکان سلیبریتی‌ها و ثروتمندان
  • دارای طیف گسترده‌ای از رستوران‌ها، موزه‌ها، سینما‌ها، مراکز خرید و بناهای تاریخی
  • مهمترین مکان در استانبول از نظر خرده فروشی کالا به ویژه پوشاک
  • نزدیکی به مرکز شهر و میدان تکسیم

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .