راهنمای منطقه

منطقه مال‌تپه یکی از مناطق آسیایی شهر استانبول می‌باشد. این منطقه از جنوب با دریای مرمره، از غرب با منطقه کادیکوی، از شرق با منطقه کارتال و از شمال با منطقه آتاشهیر همسایه می‌باشد.

مال تپه در لغت به معنی گنج یا مکعب‌هایی پر از سکه‌های طلای انباشته شده می‌باشد. این منطقه یک منطقه شلوغ با فروشگاه‌ها، مراکز خرید، کافه و رستوران‌های بزرگ است. ویژگی‌های آب و هوای مدیترانه‌ای در این منطقه زیبا دیده می‌شود. مال‌تپه در تابستان‌ها گرم و خشک است و در زمستان‌ها بارانی و خنک. در فصل بهار هوا بسیار دلپذیر و خنک و اغلب بارانی است اما در فصل پاییز معتدل و با باران‌های تند همراه است. همچنین پوشش گیاهی طبیعی منطقه مال تپه، جنگلی است.

این منطقه دارای 18 محله است که عبارتند از: محله باشی بیوک، محله آتای‌چشمه، محله آلتین‌تپه، محله فیندیکلی، محله فیض الله، محله آیدین اولر، محله گیرنه، محله باغلار باشی، منطقه گولن سو، محله جویزلی، محله کوچوک یالی، محله گول سویو، محله بیوک باکال‌کوی، محله ایده آل تپه، محله چینار، محله یالی، محله اسن کنت، محله زمرداولر.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

در این منطقه چندین جاذبه گردشگری وجود دارد از جمله این جاذبه‌ها:

جاده ساحلی مال‌تپه: جاده ساحلی، واقع در ساحل دریای مرمره در منطقه مال تپه است. جاده ساحلی مال‌تپه پر از رستوران‌ها و کافه‌ها می‌باشد.

مسجد جامع‌باشی بیوک: ین مسجد در محله باشی بیوک مال‌تپه قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین مساجد این منطقه می‌باشد.

پارک تفریحی باشی‌بیوک: این پارک در محله باشی‌بیوک منطقه مال‌تپه قرار دارد.

موزه اسباب بازی استانبول: در این موزه محبوب‌ترین اسباب بازی‌های تاریخی از دهه 70 وجود دارد.

در منطقه مال‌تپه 43 مدرسه ابتدایی، ۸ دبیرستان حرفه‌ای، 2 مرکز آموزش عمومی و 17 مدرسه خصوصی وجود دارد. کالج اوئوزکان مال‌تپه، مدرسه آداتپه درجه، کالج خصوصی باهچه شهیر، کالج خصوصی دراگوس مال‌تپه، مدرسه خصوصی ارا، مدرسه خصوصی آسمان مال‌تپه از جمله این مراکز آموزشی هستند.

مال‌تپه دارای ۷ دانشگاه بزرگ است‌. دانشگاه بزرگ مال‌تپه در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده که یکی از بزرگترین و معروف ترین دانشگاه‌های شهر استانبول محسوب می‌شود. چند دانشگاه مشهور دیگر مال‌تپه عبارتند از دانشکده آموزش که در محله بویوک باککال کوی واقع است و دانشگاه تجارت استانبول.

دو مرکز خرید هیلتون و مال‌تپه پیازا نیز در این منطقه وجود دارد.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

خطوط اتوبوسرانی رفت و آمد این منطقه را تسهیل می کنند و متروی خط مارمارا نیز از جنوب مال‌تپه می‌گذرد. علاوه بر این اتوبان ای5 به نام ای80 هم از شمال این منطقه گذر می‌کند. به دلیل حضور دانشگاه‌های متعدد در این منطقه، دسترسی با اتوبوس و مینی بوس به اکثر نقاط این منطقه میسر است.

رستوران ها و هتل ها

هتل جواهیر آسیا، هتل الیت ورد آسیا، هتل مارما آسیا از جمله هتل‌های لوکس این منطقه می‌باشند.

مزیت‌های زندگی در منطقه مال تپه

  • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه‌گذاری
  • همسایگی این منطقه با دریای مرمره
  • شهرک ها و ویلاها و برج های لوکس و مدرن
  • دارای محله‌های خوب و مرفه نشین
  • دارای آب و هوای مدیترانه‌ای

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .