راهنمای منطقه

منطقه کوچوک‌چکمجه یکی از مناطق غربی در قسمت اروپایی استانبول در حوالی دریاچه‌ای با همین نام است. این منطقه از غرب با منطقه آوجیلار و دریاچه، از شمال با منطقه باشاک‌شهیر، از شرق با باهچه‌اولر، از جنوب با منطقه باکرکوی و دریای مرمره همسایه است.

منطقه کوچوک‌چکمجه در یک منطقه مسطح و دشت‌های گسترده قرار گرفته شده است. این منطقه از تجزیه منطقه‌ی باکرکوی تأسیس گردیده و ۲۱ محله دارد. این محله‌ها، محله آتاکنت، محله آتاتورک، محله بش‌یول، محله جنّت،محله جمهوریت، محله فاتیح، محله فوزی چاک‌ماک،محله گول‌تپه، محله هالکالی مرکز، محله اینونو، محله ایستاسیون، محله کاناریا، محله کارتال تپه، محله کمال پاشا، محله محمد عاکیف، محله سوئوت لو چشمه، محله سلطان مرات، محله تِوفیک بی، محله یاریمبورگاز، محله ینیم محله و محله یشیلووا می‌باشند.

مساحت این منطقه 38 کیلومتر مربع است. این محله تا سال 1950، مکان گردشگری برای افرادی بود که در استانبول زندگی می‌کردند. مردم با قطار به این محله می‌آمدند و در کنار دریاچه تفریح می‌کردند. از جمله تفریحاتی که در این دریاچه انجام می‌شد ماهیگیری و شنا بود. منطقه کوچوک‌چکمجه در اصل یک منطقه صنعتی متراکم است. بافت این منطقه در حال حاضر مخلوطی از ساختمان‌های قدیمی و همینطور مجتمع‌های لوکس و نوساز می‌باشد.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

از اماکن دیدنی و تاریخی کوچوک‌چکمجه غاریاریم‌بورگاز، دریاچه وچوک‌چکمجه،موزه اتومبیل محمدآرسای و مجتمع فرهنگی صفای‌کوی است.

دریاچه کوچو‌چکمجه: یکی از جاذبه های منطقه کوچوک چکمجه، این دریاچه ۱۴ مترمربعی است که هزاران سال پیش بر اثر افت‌وخیز سطوح دریا شکل گرفت.

غار یاریم‌بوغاز: یکی دیگر از دیدنی‌های کوچوک‌چکمجه غارهای یاریم‌بول‌غاز است. این غارها در شمال غربی دریاچه است.

موزه اتومبیل محمد ارسای: این موزه زیبا از جمله موزه‌های تخصصی اتومبیل‌های کلاسیک در کشور ترکیه می‌باشد که توسط مریم و محمد ارسای که فارغ‌التحصیل رشته‌ی مکانیک از دانشگاه آخن آلمان می‌باشند راه اندازی گردید.

مجتمع فرهنگی صفا‌کوی: این مرکز فرهنگی شامل کارگاه‌های آموزشی بسیاری می‌باشد که مورد توجه مخاطبان خود قرار گرفته است.

مراکز خرید معروف این منطقه مرکز خرید آرمونی پارک و مرکز خرید آرنا پارک می‌باشد.

پوشش آموزش و پرورش در این منطقه بسیار جامع هست و خانواده ها از این لحاظ دغدغه ای ندارند. از جمله مدارس و کالج های کوچوک‌چکمجه عبارتند از: کالج خصوصی طبیعت، کالج خصوصی باهچه‌شهیر، کالج خصوصی علوم پایه استانبول، مدرس خصوصی هالکالی اوئور، مدرسه خصوصی تد آتاکنت، مدرسه خصوصی بیلفن.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

منطقه کوچوک‌چکمجه به 2 اتوبان پرتردد و معروف استانبول دسترسی دارد. همچنین دسترسی به خطوط متروباس از کلیه محلات منطقه کوچوک‌چکمجه به وسیله مینی بوس های موجود در این محلات بسیار ساده و راحت است.

رستوران ها و هتل ها

مزیت های زندگی در منطقه کوچوک‌چکمجه

  • ارزش بالای ملک برای سرمایه‌گذاری
  • وجود چندین دانشگاه و مراکز آموزشی و مدارس مهم
  • قرار گرفتن در ساحل اروپایی مرمره
  • یکی از زیباترین مناطق استانبول با توجه به واقع شدن دریاچه کوچوک‌چکمجه در این منطقه
  • وجود مرکز خریدهای معروف
  • دسترسی به شریانهای اصلی حمل و نقل

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .