راهنمای منطقه

منطقه فاتح یکی از مناطق اروپایی استانبول می‌باشد که یکی از مناطق مهم از لحاظ تجاری است. این منطقه از جنوب غرب با منطقه زیتون بورنو، از شمال غرب با منطقه ایوب‌سلطان، از جنوب با دریای مرمره و از شرق با پل گلوگاه همسایه می‌باشد. مساحت این منطقه 15 کیلومتر و دارای 57 محله می‌باشد. این منطقه در جوار تنگه بسفر قرار دارد. پل معروف گلدن هورن در شمال منطقه فاتح و دریای مرمره در جنوب و تنگه بسفر در شرق و دیوارهای قسطنطنیه یا همان دیوارهای کُنستانت ینوپول در غرب این منطقه واقع شده است و بر جاذبه های گردشگری این منطقه افزوده است.

در حال حاضر منطقه فاتح استانبول را به چندین محله تقسیم کرده اند که مهمترین آنها عبارت اند از: آکسارای، امینونو و وطن جادسی

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

دیدنی‌های مشهور این منطقه عبارتند از : مسجد سلیمانیه استانبول: این مسجد را به گونه‌ای ساختند که مشرف بر تنگه بسفر است به همین خاطر لوکیشنی عالی برای عکاسی می‌باشد.

موزه هنر ترکی اسلامی استانبول: در موزه هنر ترکی اسلامی استانبول آثار خوشنویسی شده در جهان اسلام، کاشی‌کاری‌های هنرمندانه، فرش های شرقی و آثار قوم نگاری وجو دارد.

مسجد جدید استانبول: مسجد جدید استانبول که در زبان ترکی با عنوان ینی جامی شناخته می‌شود یکی از مهمترین عبادتگاه‌های شهر استانبول می‌باشد.

گرند بازار استانبول: بازار قدیمی و اصلی استانبول می‌باشد.

بازار ادویه استانبول: این بازار به سبک یونانی‌ها است و یکی از قدیمی ترین بازارها در سراسر شهر استانبول به شمار می‌آید.

مسجد صوقلو محمد پاشا: یکی از دیدنی‌های مشهور منطقه فاتح استانبول است.

مسجد فاتح استانبول: از دیگر دیدنی‌های شهر استانبول مسجد فاتح است که مسجد جامع منطقه به شمار می‌آید.

قصر توپکاپی استانبول: یکی از بهترین و زیباترین دیدنی‌های شهر استانبول می‌باشد.

آب انبار باسیلیکا: مخزن یره‌باتن که معروف‌ترین آب انبار در میان مخازن آب استانبول است. در جنوب غربی ایاصوفیه واقع گردیده است.

مسجد ایاصوفیا: یکی از مهمترین بناهای تاریخی در شبه جزیره تاریخی شهر استانبول است که در حال حاضر در منطقه فاتح در قسمت اروپایی این شهر قرار گرفته است.

پارک گلخانه: پارک گلخانه یک پارک شهری تاریخی در منطقه فاتح در محله امین‌اونو شهر استانبول است. این پارک در مجاورت کاخ توپکاپی قرار دارد.

چشمه آلمانی استانبول: چشمه آلمانی یک چشمه تاریخی از زمان امپراطوری رم است.

حمام چال‌اغلو استانبول: این بنا توسط سلطان محمود اول در سال 1741 به جای کاخ دامان ابراهیم پاشا ساخته شده است.

پارک ملاعاشق: این پارک با سریال ازل به معروفیت رسید. این منطقه بیشه‌هایی از مناطق بالات و گالاتا و خلیج و فنر را در برمی‌گیرد.

موزه کاشی‌کاری: این موزه تاریخی در داخل دیوارهای بیرونی کاخ توپکاپی واقع شده که در سال 1472 مورد ساخت قرار گرفته است.

پیست اسکیت سیلیوری کاپی: یکی از معروفترین اماکن ورزشی که دارای سابقه‌ای تاریخی می‌باشد.

موزه بهداشت: موزه بهداشت شهر استانبول در سال 1918 تأسیس گردید. هدف اصلی موزه بهداشت استانبول آگاهی عمومی درباره بهداشت می‌باشد.

موزه موزائیک کاخ بزرگ: این موزه در منطقه تاریخی فاتح استانبول نزدیک به میدان سلطان احمد استانبول در بازار آستارا واقع گردیده است.

کاخ تکفور استانبول: این کاخ از آثار و بناهای تاریخی شهر استانبول می‌باشد. کاخ تکفور از قصرها و کاخ‌های تاریخی است که از جاذبه‌های دیدنی می‌باشد.

پست‌خانه بزرگ استانبول: این بنای تاریخی از مهمترین ساختمانهای اداری برای خدمات پستی است که در محله سیرکچی محله فاتح واقع شده است.

ساختمان اصلی دانشگاه استانبول و بیشتر دانشکده‌های آن در این منطقه واقع گردیده اند؛ دانشکده‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، حقوق‌، ادبیات، علوم، اقتصاد، داروسازی و آموزش و پرورش الهیات، شیلات و علوم سیاسی نیز در بین آنها به چشم می‌خورند.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

وجود انواع وسایل نقلیه عمومی در منطقه فاتح استانبول مهمترین ویژگی این منطقه می‌باشد. مترو، تاکسی، ترام یا تراموا دسترسی به این منطقه را آسان کرده‌اند.

رستوران ها و هتل ها

علاوه بر بسیاری از رستورانهای مجلل و بین المللی در این منطقه، یک رستوران در پشت بام هفت‌تپه وجود دارد که مشرف به منطقه زیبای سلطان احمد است که معروفترین رستوران این منطقه می‌باشد. در این منطقه از هتل های پنج ستاره معروف دنیا مانند فورسیزن تا انواع مسافرخانه ها با انواع خدمات متنوع وجود دارند.

مزیت های زندگی در منطقه فاتح

  • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه‌گذاری
  • درآمد اجاره بالا از املاک
  • قدمت و تاریخی بودن این منطقه
  • جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار متنوع
  • بازار اصلی و بزرگ استانبول
  • قرار داشتن این منطقه در جوار تنگه بسفر
  • دسترسی آسان به این منطقه
  • یکی از پر رفت و آمد ترین منطقه‌های استانبول
  • محل اصلی رفت و آمد و اقامت گردشگران خارجی

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .