راهنمای منطقه

ایوب سلطان از مناطق اروپایی شهر استانبول است. این منطقه از تجزیه مناطق فاتح و بی‌اغلو تشکیل شده است. این منطقه از شرق با منطقه ساریر، از جنوب شرق با مناطق کاییت هانه و بی‌اغلو، از جنوب غرب با مناطق قاضی عثمان پاشا و بایرام پاشا و از جنوب با مناطق زیتون بورنو و فاتح و از غرب با آرناوات کوی و سلطان قاضی همسایه است. جمعیت منطقه ایوب سلطان حدود ۳۵۰ هزار نفر است. این منطقه ۲۴۲ کیلومتر مربع مساحت و ۲۸ محله دارد.

نام این منطقه از نام ابوایوب آل ناصری گرفته شده و از اولین مناطق صنعتی شهر استانبول محسوب می‌شود. این منطقه به پیرلوتی هم معروف است. تپه‌ای در کنار مزار ایوب سلطان وجود دارد که از بالای آن میتوان چشم‌انداز زیبایی به محل تلاقی بسفر و خلیج شاخ طلایی پیدا کرد.

محله‌های این منطقه عبارتند از: محله آعاجلی، محله آکپینار، محله آکشمستین، محله علی‌بی‌کوی، محله چیفتالان، محله چیرجیر، محله دفتردار، محله دومجیلار، محله امنیت تپه، محله اسن تپه، محله گوک تورک مرکز، محله گوزل پاشا، محله احسانیه، محله ایسکلار، محله ایسلام‌بی، محله کارادولاپ، محله مرکز، محله میمار سینان، محله میتهات‌پاشا، محله نیشانجی، محله اودایری، محله پیرینچ‌جی، محله رامی‌جوما، محله رامی‌ینی، محله ساکاریا، محله سیلاح تارائا، محله توپ جولار، محله یشیل پینار.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

اماکن دیدنی و آثار تاریخی ایوب سلطان عبارتند از : تپه پیرلوتی، مسجد ایوب سلطان، آرامگاه تاریخی ایوب سلطان، مدرسه تاریخی جعفر پاشا، مجتمع تاریخی سانترال استانبول، برکه گوکترک، مسجد زال پاشا، پارک تفریحی آیوات، مجتمع نساجی فش‌هانه، تله‌کابین ایوب سلطان و خلیج شاخ طلایی.

تپه پیرلوتی: از این تپه شاهد منظره‌ای بی‌نظیر از خلیج شاخ طلایی هستید و همچنین کافه و رستوران‌ها و مغازه‌های کوچک که سوغات‌های مختلفی را می‌فروشند در این تپه حضور دارند.

مسجد ایوب‌سلطان: این مسجد از آثار تاریخی فاخر شهر استانبول در منطقه تاریخی ایوب‌سلطان به شمار می‌آید.

مدرسه تاریخی جعفر‌پاشا: این بنای تاریخی دارای ده‌ها کلاس کوچک و یک سالن بزرگ است که دفتر این مجموعه می‌باشد. کلاس و محیط اطراف مدرسه جعفر پاشا از چوب ساخته شده است.

مجتمع تاریخی سانترال استانبول: از قدیمی‌ترین مراکز نیروگاهی استانبول می‌باشد.

برکه گوک ترک: این مجموعه‌ زیبا و تفریحی از بزرگ‌ترین پارک‌های طبیعت شهر استانبول است که گونه غالب درخت در منطقه بلوط می‌باشد.

مسجد زال پاشا: یکی از اماکن دیدنی استانبول می‌باشد و مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

پارک تفریحی آیوات: این پارک برگ در سال 2011 تأسیس شد و یکی از 9 پارک طبیعت درون جنگل بلگراد است.

مجتمع نساجی فش‌هانه: در سال 1821 توسط سلطان محمود جهت دوخت لباس برای ارتش جدید تأسیس شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت که از این بنای تاریخی امروزه به عنوان یک نمایشگاه بین‌المللی و یک مرکز فرهنگی استفاده می‌شود.

همچنین این منطقه دارای مراکز خرید از جمله مرکز خرید ایوپ پارک، مرکز زندگی، مرکز خرید ایسفانبول، مرکز خرید تپه‌سفید، مرکز خرید اکسیس استانبول و مرکز خرید حالیچ جواهر مال است.

پوشش آموزشی این منطقه کامل است و دانش‌آموزان به راحتی مدرسه و کالج مورد نظرشان را انتخاب می‌کنند که عبارتند از: کالج خصوصی کمربند مرغ دریایی سیاه، کالج کمربورگاز اوگور، کالج خصوصی طبیعت، مدارس خصوصی بنیاد آموزشی و پرورشی حیصار

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

خطوط مترو و تراموا در این منطقه هنوز به بهره برداری نرسیده اند، اما خطوط فراوان اتوبوس و مینی بوس حمل و نقل قسمت‌های مسکونی این منطقه را پوشش می‌دهند. متروبوس از جنوبی ترین مرز منطقه ایوب سلطان می‌گذرد.

رستوران ها و هتل ها

هتل های موجود در این منطقه هتل الگانت، هتل لازونی، هتل میلنیوم هستند.

مزیت های زندگی در منطقه ایوب سلطان

  • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه گذاری
  • همسایگی با مناطق مهم و باارزش استانبول از جمله ساریر و بی اغلو
  • چشم‌انداز زیبا به محل تلاقی بسفر و خلیج شاخ طلایی
  • وجود چند مرکز خرید معروف
  • وجود جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی
  • پوشش آموزشی کامل

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .