راهنمای منطقه

این منطقه از مناطق اروپایی شهر استانبول می‌باشد که از شمال غرب با منطقه کاییت هانه، از شمال با منطقه شیشلی، از شرق با منطقه بشیکتاش و تنگه بسفر و پل بقاز و از غرب با خلیج استانبول همسایه است.

این منطقه حدود هشت هزار کیلومتر مساحت دارد و دارای 45 محله می‌باشد. بی‌اغلو در لغت به معنای پسر پادشاه یا پسر ارباب است. منطقه بی‌اغلو منطقه‌ای قدیمی است که زمانی بیشتر ساکنین آن را ونیزی‌ها، ارمنی‌ها و یونانی‌ها تشکیل می‌دادند و به دلیل سبک معماریش زمانی به پاریس سرزمین‌های شرق معروف بوده است.

اطراف این منطقه دو تا از معرو‌ف‌ترین مکان‌های استانبول به نام‌های میدان تکسیم و خیابان استقلال قرار دارد. مسیر اصلی این منطقه خیابان استقلال است که در آن مغازه‌ها، کافه‌ها، شیرینی‌فروشی‌ها، رستوران‌ها، کتاب فروشی‌ها، تئاترها، سینماها و گالری های نقاشی وجود دارد. این خیابان یکی از معروف‌ترین و سرزنده‌ترین خیابان‌های این شهر است.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

یکی از مهمترین جاذبه‌های این منطقه برج گالاتا است که واقع در منطقه بی‌اغلو است. قدمت تاریخی این برج به 700 سال پیش برمی‌گردد. ارتفاع این برج 67 متر است که بلندترین برج استانبول است. یکی دیگر از محله‌هایی که در بی‌اغلو است جهانگیر نام دارد که محل سکونت بازیگران و نویسند‌گان است و امروزه با کافه‌های سنتی محلی و مدرن مشهور شده است.

باشگاه گالاتاسرای در این منطقه وجود دارد که از قدیمی‌ترین باشگاه‌های کشور ترکیه به حساب می‌آید. همچنین باشگاه‌های ورزشی کاسیم‌پاشا و بی‌اغلو از دیگر باشگاه‌های این منطقه می‌باشند. بسیاری از هتل‌ها، مراکز خرید و رستوران‌های لوکس در این منطقه وجود دارد. یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین سینما‌های استانبول، سینما اطلس است. کافه‌های اطراف این سینما پاتوق روشنفکران و اهالی سینما است.

یکی از عجیب‌ترین موزه‌های شهر استانبول موزه‌ی معصومیت که در این منطقه واقع شده است. این موزه برگرفته از رمانی به نویسندگی اورهان‌پاموک رمان نویس ترک است. اشیائی که در این موزه به نمایش گذاشته شده است وسایل نقره کلاسیک و لباس، کبریت و بلیط‌های بخت آزمایی است. از دیگر موزه‌های این منطقه موزه هنر مدرن است که اولین موزه‌ی غیر دولتی ترکیه است.

پارک مینیاتورک یکی از بزرگترین پارک‌های مینیاتوری دنیا است. این پارک از دسته پارک‌های جدیدالتأسیس است که از افتتاحش 15 سال می‌گذرد. از جمله مراکز خرید این منطقه مرکز خرید بی‌اغلو، مرکز خرید گرند پرا و مرکز خرید دمیر اورن است.

منطقه بی‌اغلو همچنین سرشار از موسسات آموزشی است. این موسسات عالی منطقه عبارتند از: پردیس مرکزی دانشگاه‌های معماری، دانشگاه فنی استانبول، برخی از واحدهای دانشگاه‌های بیلگی، هالیچ و بی‌کنت.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

دومین سیستم قدیمی حمل و نقل زیر زمینی دنیا یا قطار زیرزمینی، در منطقه‌ی بی‌اغلو قرارگرفته است و مقصد نهایی آن کاراکوی می‌باشد. سواری با این سیستم که فینیکولر نام دارد، تجربه‌ای به یاد ماندنی خواهد بود. همچنین میدان تکسیم که در این منطقه قرار دارد و مرکزیت استانبول محسوب می شود دسترسی راحتی به مناطق مختلف را برای ساکنین این منطقه وجود آورده است.

رستوران ها و هتل ها

معروف‌ترین کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها در این منطقه وجود دارند که پاتوق روشنفکران و مشهورترین نویسندگان و شاعران جهان هستند. از جمله این رستوران‌ها می‌توان به: رستوران اوتانیک، رستوران چانگا، رستوران لب دریا، رستوران مکزیکی پیجانته، رستوران 360 استانبول، رستوران بی‌اغلو سالاش فاسیل اشاره کرد.

از معروف ترین و مجلل‌ترین هتل‌های این منطقه میتوان به هتل د هاوس کاراکوی، هتل دی کاموندو و هتل پرا پالاس اشاره کرد.

مزیت های زندگی در منطقه بی‌اغلو

  • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه گذاری
  • درآمد اجاره عالی از املاک این منطقه
  • دسترسی عالی به تمامی وسایط نقلیه عمومی
  • قرارگیری در مرکز شهر استانبول
  • خیابان استقلال و میدان تکسیم در این منطقه واقع هستند
  • معروف‌ترین و سرزنده‌ترین منطقه استانبول
  • وجود چندین مرکز خرید معروف
  • دارای جاذبه های فرهنگی بسیار زیاد
  • دارای جاذبه های توریستی بسیار زیاد

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .