راهنمای منطقه

منطقه بیلیک‌دوزو استانبول یکی از منطق غربی اروپایی شهر استانبول است. این منطقه از جنوب با دریای مرمره، از شرق با آوجیلار، از غرب با بیوک‌چکمجه و از شمال با منطقه اسنیورت همسایه می‌باشد.

مساحت این منطقه 360 کیلومتر مربع است. از محله‌های این منطقه میتوان به عدنان قهوه‌چی، بویوک‌شهیر، دره آغازی، باریش، جمهوریت، مرمره، ساحل، گورپینار، یاکوپلو و کاواکلی اشاره کرد.

بیلیک‌دوزو یکی از مناطق زیبا و سرسبز شهر استانبول می‌باشد.این منطقه با قرار گرفتن بین دو دره‌ی غول‌پیکر بین محلات جمهوریت و عدنان قهوه‌چی همچنان به سبز شدن خود ادامه می‌دهد. بیلیک دوزو از منطقه های نادر استانبول است که فاقد حاشیه نشینی است. بر اساس مطالعات شهرداری بیش از 40 درصد افرادی که در مجتمع های مسکونی و ساختمانهای لوکس این منطقه زندگی می کنند، دارای تحصیلات عالی هستند.

منطقه بیلیک‌دوزو 150 متر از سطح دریا ارتفاع دارد که در مقایسه با مناطق مرکزی استانبول فضای مرطوب و وزش باد بیشتری دارد. همچنین زمستان در این منطقه نسبت به سایر مناطق خشن‌تر می‌باشد. فاصله منطقه بیلیکدوزو از فرودگاه آتاتورک 13 کیلومتر است.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

در این منطقه امکانات ورزشی گسترده‌ای وجود دارد. در ساحل بیلیک‌دوزو باشگاه ورزشی بادسواری و مرکز آموزشی ورزشهای زیرآبی موجود می‌باشد. از جاذبه‌های گردشگری این منطقه می‌توان به موزه موجودات دریایی کنعان ماهیگیر، بندر آلتاش یاکوپلو، وست مارینا، کاخ سلطان عبدالعزیز، چشمه مادر بزرگ عایشه و باغ ژاپنی اشاره کرد.

موزه موجودات دریایی کنعان ماهیگیر: در این موزه هزاران گونه دریایی 50 گرمی تا 500 گرمی برای نمایش عموم جمع آوری شده‌اند.

بندر آلتاش یاکوپلو: این بندر یکی از مهم‌ترین بنادر استانبول است که در میان بنادر حمل و نقل دنیا در رتبه 38‌ام قرار دارد.

وست مارینا: یکی از مهم‌ترین سواحل استانبول در محله بیلیکدوزو واقع شده است. ساحل وست مارینا برای علاقه‌مندان به ورزش‌های آبی، امکانات متنوعی فراهم می‌کند تا ساعات لذت بخشی را در کنار دریا سپری کنند.

کاخ سلطان عبدالعزیز: قدمت کاخ سلطان عبدالعزیز به دوران امپراطوری بیزانس می‌رسد. در اواخر قرن یازدهم، سلطان عبدالعزیز عثمانی به دلیل فراوانی پرندگان این مکان را به عنوان کاخ شکار استفاده می‌کرد.

چشمه مادربزرگ عایشه: چشمه مادربزرگ عایشه در دوران حکومت امپراطوری عثمانی به دلیل موقعیت خاص و هوای پاک، به عنوان محلی برای بستری و بهبودی و شفا مورد استفاده قرار می‌گرفت.

باغ ژاپنی: یک پارک خصوصی با کلبه های سنتی ژاپنی است که بازدیدکنندگان برای گرفتن عکس در کنار آنها و همچنین تماشای استخرهای آب بزرگ با ماهی های زیبا و رنگارنگ از این باغ بازدید می‌کنند.

دو مرکز خرید لوکس مارمارا پارک و آکباتی در این منطقه وجود دارد. همچنین این منطقه برای شب‌گردی بسیار محبوب است.

دو دانشگاه آنادولا و بیکنت استانبول در منطقه بیلیک دوزو قرار دارند.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

ساکنین منطقه بیلیکدوزو برای دسترسی به مناطق مختلف شهر می‌توانند از تاکسی و وسایل حمل و نقل عمومی مثل متروبوس استفاده کنند و در کمترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر برسند.

رستوران ها و هتل ها

در محیط اطراف این منطقه رستوران‌هایی وجود دارد که می‌توان در آن‌ها طعم غذاهای مختلف نظیر غذاهای ترکی و بین‌المللی را چشید. همچنین کافه‌های بسیار خوبی در این منطقه وجود دارد.

مزیت های زندگی در منطقه بیلیک دوزو

  • آب و هوای مناسب و پاک
  • نزدیکی به ساحل
  • سطح بالای فرهنگی ساکنین از همه نقاط دنیا
  • وجود مراکز خرید لوکس مانند مارمارا پارک و آکباتی
  • دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی استانبول
  • مجاورت با اتوبان‌های مهم و بزرگراه‌های اصلی استانبول
  • جاذبه های فراوان گردشگری و امکانات ورزشی گسترده‌

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .