راهنمای منطقه

این منطقه در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار گرفته است. بشیکتاش از غرب با شیشلی و کاییت‌هانه، از جنوب غرب با بی‌اغلو و از شمال با ساریر همسایه است. بشیکتاش در لغت به معنی گهواره‌ی سنگی است. آب و هوای این منطقه متاثر از آب و هوای شهر استانبول است و رطوبت آن مانند سایر مناطق در ساحل بیشتر است. در تابستان‌ها گرم و بارانی و در زمستان‌ها معتدل و بارانی است. این منطقه بالاترین رتبه اجتماعی از لحاظ سطح فرهنگ را در کل شهر استانبول به دست آورده است.

منطقه بشیکتاش از ۲۳ محله با نام‌های اورتاکوی، کوروچسمه، آرناووتکوی، ویسنه زاده، اولوس، لونت، اتیلر، ببک، یلدیز، آباساغا، آکاتلار، بالمومچو، جهاننما، دیکیلیتاس، غایرت تپه، کوناکلار، کولتور، لوازیم، مچیدیه، مورادیه، نصبتیه، سینان پاشا و ترکعلی تشکیل شده است.

میتوان بشیکتاش را بدون شک از لوکس‌ترین مناطق استانبول برای خرید خانه دانست. بشیکتاش منطقه‌ای برای تمام ثروتمندان از تمام کشورهای جهان است که در آن به زندگی شاهانه مشغول می‌باشند. محلاتی مانند اورتاکوی و اتیلر از محلات باارزش و مهم بشیکتاش برای خرید خانه می‌باشند.

منطقه بشیکتاش همچنین از لحاظ فرهنگى با وجود دانشگاه هاى متعدد، بسیار براى استانبول حائز اهمیت است. این منطقه در امتداد ساحل دارای چند نقطه مهم شامل کاخ دلما باغچه استانبول و منطقه ببک می شود.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

بشیکتاش قدیمی‌ترین کلوپ ورزشی ترکیه را در خود جای داده است. همچنین کلوپ ورزشی اورتاکوی در این منطقه است. از دیگر اماکن ورزشی مهم در این منطقه استادیوم وودافون پارک است که تیم مشهور فوتبال بشیکتاش در این استادیوم زیبا بازی می‌کند.

یکی از مهم‌ترین بازارهای قدیمی و محلی استانبول در این منطقه و در نزدیکی موزه ناوال قرار دارد. بازار روباز بشیکتاش یکی از جاذبه های هیجان انگیز این منطقه است. از دیگر جاذبه‌های این منطقه موزه‌ی نیرو‌ی دریایی که در ترکی موزه دنیز نامیده می‌شود. کاخ دلما باغچه، موزه نقاشی و مجسمه، پارک ییلدیز، کاخ چراغان، موزه و مسجد اورتاکوی، مقبره بارباروسا،استادیوم بی‌جی‌کی‌اینونو از جاذبه‌های این منطقه است.

موزه نیروی دریایی: در این موزه که اخیرا بازسازی شده است، بزرگ‌ترین مجموعه اشیاء و وسایل مربوط به نیروی دریایی در معرض نمایش مردم قرار گرفته است.

کاخ دلما باغچه: دلما باغچه به عنوان بزرگ‌ترین قصر در سرتاسر کشور ترکیه شناخته می‌شود.

موزه نقاشی و مجسمه: موزه نقاشی و مجسمه در نزدیکی کاخ دلمه باغچه قرار گرفته است. این موزه در سال 1937 و به دستور آتاتورک به عنوان نخستین موزه عمومی هنرهای تجسمی ساخته شد.

پارک ییلدیز: پارک زیبای ییلدیز یکی از جاذبه‌های منطقه بشیکتاش استانبول است و در میان قصر چراغان و ییلدیز قرار گرفته است.

قصر چراغان: قصر چراغان حدودا بین سال‌های 1863 و 1872، به سبک باروک ساخته شد و به عنوان یکی از آخرین شاهکارهای دوران امپراطوری عثمانی شناخته می‌شود.

موزه و مسجد اورتاکوی: ساختمان باشکوه و مجلل موزه اورتاکوی به سبک نئوباروک ساخته شده و برخی از بهترین و زیباترین نمونه‌های خوشنویسی اسلامی در این موزه نگهداری می‌شود.

مقبره بارباروسا: مقبره خیرالدین بارباروسا یکی از مشهورترین دریاسالاران در دوران عثمانی بود و چهار مقبره سنگی دیگر در اطراف آن قرار دارد.

استادیوم بی‌جی‌کی اینونو: این استادیوم مختص تیم فوتبال بشیکتاش است که از جمله قدیمی‌ترین تیم‌های فوتبال ترکیه‌ بوده و لقب آن نزد مردم این کشور «عقاب‌های سیاه» است.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

از شریان‌های اصلی حمل و نقل در بشیکتاش بلوار بارباروس؛ خیابان دلما باغچه؛ خیابان بیوک دره؛ جاده ساحلی بسفر و خیابان نیسبتیه میباشند که به دلیل وجود وسایل حمل و نقل عمومی از اهمیت زیادی برخوردار است.

رستوران ها و هتل ها

از جمله رستوران‌های مشهور این منطقه :

 • رستوران سومیت بار
 • رستوران سانس
 • رستوران تورگا
 • رستوران سابروسا

همچنین در این منطقه کافه های عالی از جمله موتلولوک نکتاسی، اوکالی کاهوه، کفه کیک هاوس وجود دارد. هتل‌های بارباروس، هتل کنراد، هتل سوئیس اوتل د بوسفوروس از جمله هتل های مجلل این منطقه می‌باشند.

مزیت های زندگی در منطقه بشیکتاش

 • محل اسکان ثروتمندان سطح بالا و تحصیلکرده و بازیگران
 • لوکس‌ترین منطقه استانبول برای خرید خانه
 • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه گذاری
 • دارای بالاترین رتبه اجتماعی از لحاظ سطح فرهنگ ساکنین
 • دسترسی به شریان های حمل و نقل شهری
 • مراکز جذاب فرهنگی و تاریخی
 • وجود هتل های لوکس و معروف
 • وجود رستوران و کافه های لوکس و مجلل
 • دانشگاه هاى متعدد
 • پارک ها و پیاده راههای ساحلی

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .