راهنمای منطقه

باکرکوی یکی از مناطق استانبول در قسمت اروپایی است و یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های این شهر است که از غرب با کوچوک چکمجه، از شمال با باغچه لی‌اولر، از جنوب با گونگورن و دریای مرمره و از شرق با زیتین‌بورنو همسایه است. باکرکوی یک منطقه‌ مسکونی و توسعه‌یافته است و به همین دلیل بیشتر ساکنان آن را افرادی از طبقه‌ اجتماعی متوسط به بالا تشکیل می‌دهند. از محله‌های این منطقه محله آتاکوی، محله باسین‌کوی، محله جویزلیک، محله کارتال تپه، محله زوهورات بابا، محله عثمانیه، محله سکیز آغاجی، محله شنلی‌کوی، محله ینی محله، محله یشیل‌کوی، محله یشیل یورت، محله زیتینلیک می‌باشند.

این منطقه دارای جاذبه‌های طبیعی متعددی می‌باشد و در گذشته به عنوان یک منطقه ییلاقی استفاده می‌شده است،‌ به همین دلیل این منطقه دارای اصالت تاریخی و قدیمی از دوره‌ی امپراطو‌ری روم می‌باشد. در سال 1989منطقه باکرکوی منطقه وسیعی بود که طول آن به 275 کیلومتر می‌رسید و یکی از مناطق ساحلی زیبای شهر برای شنا و تفریحات ساحلی به شمار می‌رفت.

باکرکوی در حال حاضر از مناطق مهم اقتصادی شهر استانبول می‌باشد که اقتصاد آن مبتنی بر صنعت و تجارت است. فرودگاه آتاتورک استانبول در غرب محله باکرکوی واقع گردیده است که تا سال 2019 از مهمترین فرودگاه ترکیه به حساب می‌آمد. از محله‌های مختلف باکرکوی دسترسی به مراکز آموزشی، تفریحی، توریستی، ساحل دریا، حمل و نقل عمومی، مراکز درمانی....بسیار آسان است و اکثر امکانات در منطقه‌ی باکرکوی وجود دارد.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

جاذبه‌های تاریخی و تفریحی زیادی در این منطقه وجود دارد از جمله این مراکز می‌توان به میدان آزادی باکرکوی، آکواریوم استانبول، مسجد چارشی، کلیسا و قبرستان ارامنه، عمارت دریایی آتاتورک و لونا پارک باکرکوی اشاره کرد.

میدان آزادی باکرکوی:یکی از شلوغ‌ترین مکان‌های استانبول در طول روز میدان آزادی باکرکوی می‌باشد که روزانه میزبان افراد بسیار زیادی از سرتاسر استانبول است.

آکواریوم استانبول:آکواریوم استانبول بهشت آبزیان است.

عمارت دریایی آتاتورک:در این عمارت جلسات مهمی با سران کشورها از جمله پادشاهان انگلستان و سران دیگر کشورها برگزار گردیده است.

لونا پارک باکرکوی:پارک تفریحی باکرکوی یکی از پارک‌های لونا نوستالژیک واقع در منطقه باکرکوی استانبول در قسمت اروپایی شهر استانبول است.

در این منطقه مراکز خرید بسیار خوبی وجود دارد از جمله این مراکز خرید می‌توان به مارمارا فروم، گالریا استانبول، کاپاسیتیو، شنبه بازار باکرکوی، مرکز خرید آتریوم و همچنین فلایین اشاره کرد. میدان اسب‌سوار ولی افندی که به عنوان بزرگ ‌ترین و قدیمی‌‌ترین مسیر مسابقه‌‌ی اسب ‌سواری در کشور ترکیه شناخته می‌شود نیز در باکرکوی قرار‌ دارد. همچنین جنگل آتاتورک، ساحل و پلاژ ساحلی فلوریا استانبول، پارک بوتانیک باکرکوی و پارک ساحلی یشیل‌کوی از دیگر جاذبه‌های این منطقه می‌باشند.

در جاده ساحلی محله آتاکوی، اسکله مارینا در کنار مرکز خرید بزرگ گالریا واقع شده، که دارای کافه و رستوران‌های لوکس بسیاری است و یکی از زیباترین سواحل استانبول اروپایی است که قایق‌های مختلف و تفریحی در آن وجود دارد.

به دلیل بافت ساکنین، بهترین مدارس خصوصی و بین المللی استانبول در منطقه باکرکوی قرار دارد. کالج باهچه شهیر (خصوصی)، کالج چاپا بیلیم(خصوصی)، کالج ام ای وی، مدارس موفقیت باکرکوی (خصوصی) باکرکوی امپاتی فلوریا(خصوصی)، مدارس آتاکوی وطن (خصوصی)، مدارس یشیلکوی(خصوصی)، مدرسه بین المللی کانادایی (خصوصی) از جمله این مدارس می‌باشند.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

باکرکوی یکی از پررفت و آمدترین خیابان های شهر استانبول است. به همین دلیل از هر نقطه از شهر، می‌توانید برای رسیدن به این محله وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی و اتوبوس پیدا کنید. اما بهترین راه دسترسی، استفاده از مترو است.

رستوران ها و هتل ها

هتل هیلتون باکرکوی، هتل کرون پلازا فلوریا، هتل تایتانیک پورت، هتل حیات ریجنسی آتاکوی از جمله هتل‌های لوکس و مجلل این منطقه می‌باشد. همچنین رستوران های مجللی در باکرکوی وجود دارد.

مزیت های زندگی در منطقه باکرکوی

  • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه‌گذاری
  • دارای جاذبه‌های طبیعی فراوان
  • وجود هتل‌های لوکس و مجلل
  • همسایگی این منطقه با ساحل و اسکله مارینا
  • وجود مرکز خریدهای معروف
  • وجود مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاههای بین المللی معروف
  • شبکه دسترسی و حمل نقل عمومی عالی

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .