راهنمای منطقه

یکی از مناطق جذاب استانبول، منطقه باغجیلار است که یک منطقه ساحلی نیست و هیچ خط مشترکی با دریا ندارد. این منطقه که در ضلع اروپایی استانبول واقع شده و از شمال با اسنلر و آرناووت­کوی، از جنوب با باکیرکوی و باهچه لی اولر، از غرب با کوچوک چکمه و از شرق با ایوب سلطان همسایه می باشد، در ابتدا منطقه ای کوچک بوده که تنها 63 خانوار در آن زندگی میکردند، اما به مرور زمان، به محل سکونت ترکان بالکان و یونان تبدیل شد. این منطقه در اوایل دهه 90 میلادی میزبان مهاجران فراوانی بوده است که امروزه سکنه اصلی آن محسوب میشوند. با رشد انواع پروژه های ساخت وساز و تاسیس مراکز تجاری، فرهنگی، مسکونی و تفریحی متعدد، این منطقه هم اکنون به پرجمعیت ترین منطقه استانبول تبدیل شده است.

از مهم ترین امکانات اقتصادی ایجاد شده در این منطقه پرطرفدار میتوان به بخش لوکوموتیو و نساجی اشاره کرد. صنعت پوشاک و چرم، محصولات کاغذی و چاپ، تجهیزات ماشین آلات و غیره از موارد فعال در حوزه صنعت استانبول واقع در این منطقه هستند. چند نمونه شرکت صنعتی که جایگاه مهمی در بازارهای بین المللی و البته داخلی دارند مانند کارخانه تولید کفش زیلان، تولیدات پارچه آیکا ، محصولات بافت تانر و شرکت خدماتی یوساش در باغجیلار قراردارند.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

مراکز تجاری بزرگ و مشهوری در منطقه باغجیلار فعالیت دارند از جمله اتوسنتر و ایستوچ. همچنین استادیوم المپیک استانبول در این منطقه بنا شده است.

دو پارک معروف این منطقه پارک گونشلی که شامل باغهای زیبای نوستالژی از جمله باغ سیب است و با ایجاد محوطه پیک نیک، کافه رستوران، زمین ورزش و فضای بازی کودکان تکمیل شده است در این منطقه واقع شده است.

پارک دیگر،‌ باغ شاه بلوط نامیده می شود که در سال 2011 در این منطقه ساخته شده، دارای آلاچیق های زیادی است. تعداد این آلاچیق ها به قدری است که هر کس بتواند به طور رایگان از امکانات یک پیک نیک عالی بهره مند شود. در این باغ بزرگ، حدود 200 درخت شاه بلوط وجود دارد و انواع تراس و صندلی نیز برای تماشای زیبایی های باغ، تعبیه شده است.

منطقه باغجیلار اکنون مملو است از هتل های لوکس و اماکن تفریحی، مراکز درمانی پیشرفته، کتابخانه های عمومی از جمله کتابخانه ای با 3068 جلد کتاب و مراکز دانشگاهی همچون دانشگاه کمربورگاز که یکی از مطرح ترین دانشگاههای استانبول است.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

منطقه باغجیلار در ناحیه مرمره و بین دو بزرگراه بزرگ TEM و E5 قرار دارد که در واقع عصب اصلی استانبول است چرا که شمال استانبول را به جنوب آن وصل می کند و از باکرکوی، نزدیک فرودگاه آتاتورک شروع میشود و به فرودگاه جدید استانبول در منطقه آرناووتکوی می رسد. از این منطقه با توجه به دسترسی به بزرگراههای اطراف آن، به راحتی میتوان به بندرهای مهم استانبول دسترسی پیدا کرد.

خط تراموا نیز باغجیلار را به کاباتاش متصل می کند. به‌تازگی خط مترو نیز، سطح دسترسی مردم این منطقه را به نقاط مختلف گسترش داده و ایجاد چندین خط اتوبوسرانی، این دسترسی را تکمیل کرده است. منطقه باغجیلار استانبول حدودا 15 دقیقه تا فرودگاه آتاتورک و 30 دقیقه تا مرکز استانبول فاصله دارد.

رستوران ها و هتل ها

از هتل‌های مجلل این منطقه هتل گوریون، هتل بریکز و هتل رویال استی پالاس است.

مزیت های زندگی در منطقه باغجیلار

  • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه گذاری با توجه به رشد اقتصادی این منطقه
  • وجود صنایع مهم در این منطقه
  • دسترسی به بزرگراههای اصلی استانبول
  • وجود چندین مرکز خرید معروف
  • وجود هتل های لوکس و معروف
  • وجود کتابخانه ها، مراکز فرهنگی و دانشگاههای مهم

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .