راهنمای منطقه

منطقه آوجیلار استانبول یکی از مناطق استانبول در قسمت اروپایی می‌باشد. که از شرق با منطقه کوچوک‌چکمجه، از شمال با منطقه باشاک شهیر، از غرب با منطقه اسنیورت و بیلیک‌دوزو و از جنوب با دریای مرمره همسایه است. این منطقه دارای 10 محله می‌باشد: محله آمبارلی، محله جهانگیر، محله دنیز کوشکلر، محله فیروز‌کوی، محله گوموش‌پاشا، محله مرکز، محله مصطفی کمال‌پاشا، محله تخته کاله، محله یونیورسیتی، محله یشیل کنت از جمله این محلات می‌باشند.

در زمان‌های گذشته آوجیلار زمانی یک دهکده کوچک و منطقه خارج از شهر شناخته می‌شد و یک منطقه خوش نشین در تابستان بود. در دهه 1960 به یک مرکز صنعتی تبدیل شد، اما اکنون منطقه شهری مهم محسوب می شود. یکی از ویژگی های منطقه آوجیلار معماری باستانی عثمانی در بناهای متعدد آن و زمین ها و مزارع سنتی است. این منطقه دارای جذابیت هایی مانند دریا، دریاچه، طبیعت و آثار تاریخی است که به یکی از مناطق شلوغ و پربازدید تبدیل شده است.

مراکز جذاب و زندگی اجتماعی و فرهنگی

در منطقه آوجیلار موزه‌های دیدنی خاصی وجود دارند مانند موزه هالوک پرک؛ این موزه در گوموش پاشا واقع شده است. جایی که عناصر بسیاری از تمدن‌ها تا به امروز در آن به نمایش گذاشته شده است.

پارک ساحلی آوجیلار:یکی از زیباترین پارک‌های ساحل استانبول می‌باشد که پیاده روی در ساحل آرام آن جذاب است. این ساحل یکی از مناطق محبوب این منطقه است.

مزرعه علی‌ بی: مزرعه علی بی یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری در منطقه آوجیلار استانبول است. این مزرعه در حقیقت کلبه‌های شکاری است که پادشاهان عثمانی در زمان‌های قدیم از آنها استفاده می‌کردند.

از جمله مراکز خرید این منطقه میتوان به مرکز خرید پلیکان اشاره کرد.

یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ترکیه، دانشگاه استانبول، در منطقه آوجیلار قرار دارد که یکی از مهمترین دانشگاه‌های شهر استانبول به حساب می‌آید و دارای دانشکده‌های فنی، دامپزشکی و تجارت می‌باشد.

دسترسی به وسایط نقلیه عمومی

دسترسی به منطقه آوجیلار بسیار آسان است. زیرا این منطقه بین دو اتوبان ابش و تما قرار دارد که شاهراه‌های اصلی استانبول می‌باشند. محله آوجیلار تقریبا 26 کیلومتر از مرکز شهر استانبول، یعنی میدان تکسیم فاصله دارد؛ اما وسایل نقلیه عمومی علی الخصوص مترو بوس رفت و آمد به مرکز شهر برای شهروندان این منطقه بسیار راحت کرده است.

رستوران ها و هتل ها

در این منطقه رستورانها‌ و کافه‌های زیادی با سبک های متفاوتی از جمله مدرن آمریکایی و یا سنتی ترکی وجود دارند. هتل گرند آوجیلار یکی از هتل‌های لوکس این منطقه می‌باشد.

مزیت های زندگی در منطقه آوجیلار

  • ارزش بالای ملک و زمین برای سرمایه گذاری
  • موقعیت جغرافیایی خاص و ویژه به دلیل چشم‌انداز خاص از دریای مارمارا و دریاچه کوچوک‌چکمجه
  • پارک‌های ساحلی محبوب
  • سیستم بزرگ حمل و نقل عمومی و تسهیل رفت‌و‌آمد
  • دسترسی به اتوبانهای اصلی استانبول
  • دانشگاه استانبول

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .