5 مورد از خطرات خرید ملک در ترکیه

در دو سال اخیر خرید ملک در ترکیه به چندین برابر سال های قبل رسیده است. آمار های منتشر شده توسط دولت ترکیه نشان می دهد، ملیت های مختلفی تمایل به خرید خانه در ترکیه دارند. خرید ملک در ترکیه صرفا برای دریافت اقامت و شهروندی صورت نمی گیرد. کشور ترکیه یک کشور در حال پیشرفت می باشد که در سال های اخیر بسیار توسعه یافته است. پیش بینی می شود ترکیه در پنج سال آتی به یک دولت قدرتمند و با اقتصادی قوی تبدیل شود. به همین دلیل خرید خانه در این کشور یک سرمایه گذاری بزرگ است. همچنین این کار می تواند خطراتی به همراه داشته باشد. در ادامه 5 مورد از خطرات خرید ملک در ترکیه را بررسی خواهیم کرد.

وقتی تقاضا برای یک درخواست افزایش یابد بدون شک افرادی سود جو به دنبال کسب منفعت و کلاهبرداری از مردم می روند. در این مقاله سعی شده است تا خطراتی که شما را در خرید ملک در ترکیه تهدید می کند، آگاه کنیم. در این مقاله به بررسی مطالب زیر خواهیم پرداخت:

خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد هم برای زندگی و هم برای کسب و کار و سرمایه گذاری مناسب است. با توجه به مشکلات اقتصادی به وجود آمده در ایران، شاید به فکر مهاجرت باشید. اما متاسفانه امر مهاجرت به هر کشوری سخت می باشد. بسیاری از افراد در گذشته کشور های اروپایی را برای مهاجرت انتخاب می کردند. مهاجرت به اروپا بخصوص در این زمان بسیار دشوار و سخت شده است . برای مهاجرت بهتر است کشور های نزدیک ایران را انتخاب نمایید. باید گفت کشور ترکیه یک مقصد مناسب و با موقعیت عالی برای مهاجرت می باشد.

ساده ترین راهی که برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت و شهروندی این کشور وجود دارد، خرید خانه است. با خرید ملک در ترکیه علاوه بر اینکه یک سرمایه گذاری بلند مدت کرده اید، می توانید اقامت و شهروندی این کشور را نیز اخذ نمایید.

وقتی جز شهروندان ترکیه شوید، با پاسپورت این کشور می توانید به بسیاری از کشور های اروپایی و امریکایی بدون اخذ ویزا سفر نمایید. حتی اگر به فکر مهاجرت به کشور های اروپایی و یا امریکایی باشید، از این راه راحت تر و سریع تر می توانید اقدام کنید.

بهتر است بدانید، در دو سال اخیر ایرانیان رتبه دوم را در خرید ملک در ترکیه به دست آورده اند. متقاضیان خرید ملک در ترکیه باید توجه کنند خطرات مختلفی در این راه وجود دارد که به دلیل نا آگاهی آنها را تهدید می کند. اما نگران نباشید ما به شما این خطرات را معرفی می کنیم. همچنین شما عزیزان می توانید با مطالعه مقالات دیگر سایت، اطلاعات لازم در خصوص خرید ملک در ترکیه را بدست بیاورید.

خطرات خرید ملک در ترکیه

5 مورد از خطرات خرید ملک در ترکیه

بیشترین خطراتی که مردم را در خرید خانه در ترکیه تهدید می کند، مربوط به نا آگاهی آنها می شود. این نا آگاهی سبب می شود افراد سود جو و کلاهبردار  بتوانند به راحتی به نیت خود برسند. اما خطراتی که متقاضیان خرید ملک در ترکیه را تهدید می کنند، چه مواردی هستند؟

شرکت های توریستی و آژانس های مسافرتی

متاسفانه برخی از افراد برای خرید ملک و خانه به آژانس های مسافرتی و شرکت های توریستی مراجعه می کنند. تخصص این قبیل شرکت ها فقط در زمینه گردشگری و توریستی می باشد. حتی این شرکت ها مجوز های لازم برای خرید و فروش ملک در کشور های دیگر را ندارند. اما به دلیل اطلاعات جامعی که در مورد خرید ملک در ترکیه کسب نموده اند به راحتی می توانند مسافران خود را فریب دهند و با اخذ مبالغ زیادی از آنها به نیت شوم خود برسند. به یاد داشته باشید برای انجام هر کاری باید به متخصص و کارشناس مربوط به آن مراجعه کنید. آژانس های مسافرتی و شرکت های توریستی فقط در امر گردشگری تخصص و مجوز دارند.

حتی در اغلب مواقع دیده شده است، آژانس های مسافرتی خود را به عنوان شرکت واسط در امر مهاجرت معرفی کرده اند و به این شیوه هم پول واسطه گری خود را می گیرند و هم مبالغ مربوط به خرید خانه در ترکیه را از مشتری اخذ می کنند.

شرکت های املاک واسط در کشور مبدا

دسته دیگر از شرکت ها و موسسات که خرید خانه از آنها به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود، شرکت هایی است که در ایران وجود دارند. این قبیل شرکت ها با تبلیغات مختلف سعی در فریب مردم دارند. باید بدانید تمامی شرکت های املاک و موسسات مهاجرتی به ترکیه برای انجام روال کاری خود در ترکیه به مجوز نیاز دارند. مجوز های لازم فقط از سوی دولت ترکیه اخذ می گردد. اغلب شرکت های املاک که در تهران با واسطه برای مشتریان خود (در ترکیه) ملک خریداری می کنند هیچ گونه مجوزی از سوی دولت ترکیه ندارند. خرید ملک از این شرکت ها یک ریسک بزرگ است.

شرکت های املاک محلی کوچک

با توجه به اینکه خرید ملک توسط اتباع خارجی در ترکیه افزایش یافته است، شرکت های بسیاری در ترکیه به وجود آمده اند که اغلب آنها مجوز های لازم در این حوزه را ندارند. شرکت های بدون مجوز برای آنکه در سطح شهر شناخته نشوند و بازرسان دولتی از وجود آنها با خبر نشوند. در مکان های کم تردد شهر شرکت خود را افتتاح می کنند و از راه های مختلف مشتری به دست می آورند. این شرکت ها اغلب کوچک هستند و نام و نشانی ندارند. تحت هیچ شرایطی به این قبیل شرکت ها مراجعه نکنید. متاسفانه اخیرا دیده شده کارشناسان این شرکت ها بعد از اخذ مبالغ هنگفت از مشتریان خود، شرکت را به طور کلی منحل می کنند.

شرکت های مهاجرتی و وکلای حقوقی بدون نام و نشان

متاسفانه این روز ها به راحتی می توان یک شرکت بدون مجوز دایر نمود و بعد از مدتی سودجویی از مردم درب آن را بست. اخیرا در ایران نیز برخی از افراد با معرفی خود به عنوان وکیل مهاجرت سعی در فریب مردم دارند که متاسفانه بسیاری از مردم در دام این افراد افتاده اند. وکلای مهاجرت که بدون مجوز و با پروانه جعلی کار می کنند، با گرفتن مبالغ بالایی قول اخذ اقامت و شهروندی ترکیه را به مراجعه کنندگان خود می دهند. اما دریغ از اینکه برای این افراد کاری انجام دهند. پیشنهاد ما به شما این است که در مراجعه به این افراد در ابتدا پروانه وکالت آنها را بررسی نمایید. این افراد باید مجوز های لازم از کشور ترکیه را اخذ کرده باشند.

افراد و شرکت های واسط دوستان و آشنایان

متاسفانه افراد کلاهبردار حتی به نزدیکان خود نیز رحم نمی کنند، در اصل این اشخاص کار خود را از آشنایان و اقوام خود آغاز می کنند. به یاد داشته باشید در امر مهاجرت و یا خرید ملک در ترکیه به هیچ کسی اعتماد نکنید حتی اقوام و نزدیکان خود.

وعده دروغ خرید ملک ارزان در ترکیه

افراد سود جو در قالب های مختلف سعی به فریب مردم دارند. این اشخاص نه الان بلکه در گذشته نیز وجود داشتند. عموما با ترفند فروش ملک ارزان در ترکیه مشتریان خود را فریب می دهند.

باید بدانید هیچ ملکی در ترکیه ارزان فروخته نمی شود. این نکته بار ها گفته شده است. تمامی املاکی که در ترکیه به فروش می رسد به قیمت معقول و تحت نظارت مراجع ذیربط می باشد. با توجه به اینکه اخیرا ارائه گزارش بازرسی و کارشناسی املاک الزامی شده است، تمامی قیمت ها اصولی و بر اساس ارزش واقعی ملک تعیین می گردد.

پس هیچگاه فریب خرید ملک ارزان در ترکیه را نخورید، در واقع قیمت ملک در ترکیه نسبت به کشور های اطراف و همچنین کشور های اروپایی ارزان می باشد. بدون شک خانه ای که در ترکیه ارزان است، یا وام آن  پرداخت نشده است یا دارای مالیات و بدهی به دولت می باشد.

البته در این بین برخی از افراد نیز با اعلام قیمت های نجومی سعی به فریب مردم دارند. مشتریان با این تفکر که با پرداخت مبالغ بالا حتما می توانند در ترکیه ملک خریداری کنند، در دام افراد سود جو گیر می افتند.

5 مورد از خطرات خرید ملک در ترکیه

 

راه حل مطمئن برای خرید خانه در ترکیه

پس به چه کسی می توان اطمینان کرد؟ اگر قصد خرید خانه در ترکیه را داشته باشیم، به کجا باید مراجعه کنیم؟ تنها راه حل ممکن مراجعه به شرکت های املاک دارای مجوز می باشد. این قبیل شرکت ها در کنار اخذ مجوز های لازم، باید سابقه درخشان نیز داشته باشند. املاک برنا هومز نیز تمامی مجوز های لازم از دولت ترکیه را اخذ نموده است.

باید توجه داشته باشید خرید ملک در ترکیه پروسه و روال کاری دارد که باید به ترتیب و در راستای هم طی شوند. این پروسه یا از طریق شما باید انجام شود یا از طریق وکیل قانونی که انتخاب نموده اید.

توجه به نکات مهم در هنگام خرید ملک در ترکیه

قبل از هر چیز باید بدانید تمامی اسناد باید در دفاتر رسمی ثبت اسناد که مورد تایید دولت ترکیه می باشد ثبت شوند. در این صورت امضا و ثبت اسناد مورد تایید می باشد. توجه کنید قولنامه ای که در دفتر املاک بین خریدار و فروشنده عقد می گردد، الزاما به معنای این نیست که ملک به خریدار واگذار شده است. پس در هنگام عقد قولنامه فقط درصدی از مبلغ خرید خانه را پرداخت کنید، مابقی باید در دفتر اسناد رسمی بعد از ثبت، پرداخت شود.

برخی از املاک و مستغلات در ترکیه به اتباع خارجی قابل واگذاری نیستند. به همین دلیل لازم است قبل از اقدام به خرید ملک، این مورد را از اداره تاپو استعلام بگیرید.

نکات مهم در هنگام خرید ملک در ترکیه

قبل از اقدام به خرید ملک در خصوص بدهی های آن باید از اداره تاپو استعلام بگیرید. بسیاری از املاک در ترکیه با وام خریداری شده اند، همچنین باید مالیات و عوارض آنها هر سال پرداخت شود.

ارائه گزارش ارزیابی ملک در ترکیه  توسط خریدار الزامی است. در غیر این صورت اخذ اقامت با مشکلات جدی روبه رو می شود.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره در خصوص خرید ملک در ترکیه به شرکت سرمایه گذاری املاک برنا هومز مراجعه نمایید. املاک برنا همز یکی از شرکت های خرید و فروش ملک در ترکیه می باشد که تمامی مجوز های لازم را از دولت ترکیه اخذ نموده است.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .