5 روش ساده و موثر جهت انتخاب محل زندگی در ترکیه

ترکیه در سال قبل توانست مقام ششم در جذب گردشگر و توریست را کسب نماید. سالانه بیش از 30 میلیون گردشگر به این کشور سفر می کنند. ترکیه جاذبه های گردشگری و توریستی فراوانی دارد. به همین دلیل بسیاری از توریست ها بعد از سفر به ترکیه این کشور را برای سرمایه گذاری و اقامت انتخاب می کنند. این کشور از لحاظ اقتصادی و تجاری از سال های گذشته تا به امروز پیشرفت های زیادی کرده است و شنیده می شود در آینده ای نزدیک ترکیه به جمع کشور های اتحادیه اروپا بپیوندد. تحولات و جنگ های سال های اخیر در خاورمیانه باعث اصلاحات زیادی در ترکیه شده است. که این اصلاحات ترکیه را به یک کشور مناسب برای زندگی و سرمایه گذاری تبدیل کرده است. از اینرو بسیاری از افراد به دنبال روش های ساده و موثر برای انتخاب محل زندگی در ترکیه هستند.

بیش از 30 منطقه آزاد تجاری در ترکیه وجود دارد که این مناطق می توانند محلی برای سرمایه گذاری افراد خارجی باشند. سرمایه گذاران بسیاری از کشور های اروپایی و آسیایی در ترکیه مشغول به کسب و کار هستند. همانطور که در مقالات گذشته گفته شد، ترکیه و ایران با هم همسایه هستند و مرز مشترک دارند. آب و هوای ترکیه و فرهنگ مردمانش با ایران تفاوت زیادی ندارد. به همین دلیل اغلب ایرانیان مهاجر، ترکیه را برای زندگی انتخاب می کنند. بخشی از ترکیه در آسیا و بخشی دیگر در اروپا قرار دارد لذا شهروندان این کشور با پاسپورت ترکیه می توانند به کشور های زیادی بدون ویزا سفر کرده و برای مدتی کوتاه اقامت کنند.

در سال گذشته بسیاری از مردم ایران ترکیه را برای مهاجرت و سرمایه گذاری انتخاب کرده اند و پیش بینی می شود که این روند مهاجرت همچنان ادامه داشته باشد. بسیاری از افراد نیز صرفا به دلیل اینکه به دفعات زیادی به ترکیه سفر می کنند در این کشور ملکی برای خود خریداری کرده اند. هزینه خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران بسیار ارزان تر می باشد. برای آنکه بتوانید در ترکیه مناسب ترین محل را برای زندگی انتخاب کنید بهتر است به یک سوال به طور واضح پاسخ دهید.

هدف شما از زندگی در ترکیه چیست ؟

برای انتخاب محل زندگی در ترکیه اولین سوالی که از خود باید بپرسید این می باشد که هدف شما از مهاجرت به ترکیه چیست؟ معمولا افراد برای موارد زیر به ترکیه مهاجرت می کنند :

ادامه تحصیل

درصورتی که هدف شما از مهاجرت به ترکیه ادامه تحصیل باشد، اگر سرمایه کمی به همراه در ابتدا فقط به یک خوابگاه برای اقامت نیاز دارید. که در این صورت مجبور هستید ماهانه یا سالانه اجاره ای را پرداخت کنید. خوابگاه های دانشجویی اغلب در نزدیکی دانشگاه ها هستند بدین ترتیب در هزینه رفت و آمد نیز صرفه جویی می شود. در این مدت شما می توانید در مراکز مختلف به مشغول به کار شوید تا بعد از اتمام تحصیل محلی برای زندگی خریداری کنید.

پیشنهاد ما به شما این است تا حد امکان در ترکیه یک ملک خریداری کنید به این ترتیب از دادن اجاره معاف خواهید شد و در طول تحصیل خود نگران جا به جایی های متعدد نخواهید بود. قیمت مسکن در ترکیه مانند هر کشور دیگری متفاوت و بسته به شرایطی است. خانه های دست دوم و در مناطق مرکزی و حومه شهر در ترکیه از قیمت کمتری برخوردار است. دانشجو می تواند یک خانه کوچک، دست دوم، با امکانات محدود و در یک منطقه نسبتا ارزان در ترکیه خریداری نماید. این ویژگی ها سبب نمی شود که خانه مورد نظر فرسوده و قدیمی باشد. اغلب خانه ها در ترکیه با متراژ کم هستند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران ما در املاک برنا تماس حاصل نمایید.

راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری

در صورتی که با هدف سرمایه گذاری به ترکیه مهاجرت کرده باشید قاعدتا باید هزینه کافی برای خرید یک ملک را داشته باشید. پیشنهاد می شود محل زندگی خود را نزدیک به محل کار خود انتخاب نمایید تا در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی شود. همچنین دولت ترکیه این اجازه را به سرمایه گذاران می دهد که دفتر کار خود را در خانه و محل زندگی خود دایر کنند. برای ثبت شرکت و کسب و کار باید یک آدرس برای محل دفتر کار ارائه دهید. این محل می تواند منزل مسکونی شما باشد. اگر این قصد را دارید بهتر است منزلی را خریداری کنید که کمی بزرگ و ترجیحا دو طبقه باشد. در این صورت از دادن هزینه اجاره یا خرید دفتر کار معاف می شوید.

اشتغال به کار در یک شرکت یا کارخانه در ترکیه

افراد علاقمند به مهاجرت که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری یا خرید خانه در ترکیه را ندارند با جستجو در وب سایت ها و آگهی های استخدامی در ترکیه به دنبال یافتن شغل در این کشور هستند تا بتوانند با این روش به ترکیه مهاجرت کنند. از طرفی بسیاری از کارخانه ها و شرکت های خصوصی در ترکیه حاضر هستند افراد خارجی را استخدام کنند زیرا با این کار مشمول تسهیلات ویژه ای می شوند و همچنین دستمزد کارمندان خارجی نسبتا کم می باشد.

اگر توانستید در یک شرکت ترکیه استخدام شوید باید مبلغ اولیه برای کرایه یک اتاق در یک خوابگاه را داشته باشید. برای شروع زندگی در ترکیه می توانید یک اتاق در نزدیکی محل کار خود اجاره نمایید. همانطور که برای دانشجویان خوابگاه وجود دارد برای کارگران و کارمندان تنها نیز اتاق هایی برای اجاره وجود دارد. بعد ها می توانید با صرفه جویی در هزینه های خود خانه ای کوچک خریداری کنید.

مهاجرت به کشورهای اروپایی

اغلب افرادی که به ترکیه می روند هدفشان اخذ مجوز اقامت و شهروندی ترکیه می باشد تا بدین ترتیب بعد از 3 الی 5 سال بتوانند با استفاده از امتیاز شهروندی ترکیه به راحتی به کشور های اروپایی یا امریکایی مهاجرت کنند. همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد، اقامت و شهروندی ترکیه مزایای زیادی را به همراه دارد برای این منظور می توانید مقاله زیر را در این باره مطالعه بفرمایید.

یکی از شرایط اخذ مجوز اقامت و شهروندی ترکیه ، خرید ملک به قیمت حداقل 250000 دلار می باشد. مهاجران نیز می توانند این مقدار هزینه را برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه ، ملک خریداری نمایند.

برای انتخاب محل زندگی در ترکیه (با هر هدفی که به ترکیه مهاجرت می کنید) پیشنهاد می شود ادامه مقاله را مطالعه کنید.

برای انتخاب صحیح محل سکونت در هر جایی از دنیا نیاز است فاکتور های بررسی شود. برای اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی های مفید می توانید با املاک برنا در کشور ترکیه تماس حاصل نمایید تا شما را در انتخاب محل مناسب زندگی یاری کنند.

1-مناطقی را انتخاب کنید که به آب و هوای آنجا عادت داشته باشید

هر کدام از شهر های ترکیه مانند ایران، آب و هوای مختص به خود را دارند. برخی از مناطق سردسیر و برخی معتدل هستند. همانطور که می دانید اطراف ترکیه را دریاهای بزرگ (اژه، مدیترانه، سیاه) احاطه کرده اند. شهر های جنوبی و غربی ترکیه که اغلب ساحلی هستند آب و هوای مدیترانه ای دارند. سواحل دریای سیاه نیز در تابستان ها بسیار گرم و در زمستان ها معتدل و مرطوب است. شهر های شرقی و شمال شرقی در اغلب روز های سال آب و هوای کوهستانی دارند و در آخر شهر های بخش مرکزی فلات آناتولی، آب و هوای نسبتا خشک قاره ای دارند. با توجه به اینکه در ایران در چه منطقه ای با چه آب و هوایی زندگی کرده اید باید یکی از شهر های ترکیه که مناسب خلق و خوی شما است را انتخابی نمایید.

2-ترجیحا محل زندگی خود را نزدیک به محل کار یا محل تحصیل خود انتخاب نمایید

همانطور که در بالا گفته شد مردم با اهداف مختلف به ترکیه مهاجرت می کنند. با هر هدفی که به این کشور مهاجرت می کنید برای انتخاب محل زندگی در ترکیه باید محل کار یا تحصیل و … شما نزدیک باشد.

3-با توجه به سرمایه ای که برای خرید خانه دارید مناطق مناسب را انتخاب نمایید

اگر به قصد خرید خانه برای اخذ مجوز اقامت و شهروندی ترکیه به این کشور سفر کرده اید باید حداقل 250000 دلار برای خرید خانه هزینه کنید. این مقدار پول برای خرید خانه در ترکیه نسبتا زیاد می باشد و شما می توانید ملک مورد نظر خود را به راحتی خریداری کنید. برای این منظور پیشنهاد می کنیم با مشاوران املاک برنا تماس حاصل نمایید تا شما را در خرید ملک مناسب یاری کنند. مشاوران املاک برنا با توجه به بودجه و شرایط شما مناسب ترین خانه ها را معرفی می کنند.

4-زندگی در مناطق توریستی را ترجیح می دهید یا مناطق بومی

همانطور که بار ها گفته شد، ترکیه یک کشور توریستی است و اغلب روزها و ماه های سال مملو از گردشگر می باشد. تابستان و بهار به دلیل آب و هوای مناطق ساحلی و برگزاری فستیوال های متنوع و زمستان ها به دلیل جشن کریسمس و سال نو میلادی و پاییز به دلیل آغاز تخفیف ها؛ شهرهای مختلف ترکیه پذیرای تعداد زیادی توریست و گردشگر می باشد. واضح است شهرهای توریستی اغلب شلوغ هستند. برای زندگی در این شهر ها باید تحمل شلوغی و دیدن افراد خارجی با فرهنگ های مختلف را داشت. پس قبل از انتخاب محل زندگی در ترکیه به این نکته حتما توجه کنید.

5-انتخاب محل زندگی در ترکیه در محلی که دسترسی مناسبی به مراکز خرید و آموزشی و … داشته باشید

یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب محل زندگی در ترکیه نزدیکی به مرکز شهر، مراکز خرید و آموزشی و … است. شما برای برآورد نیاز های خود مجبور هستید هفته ای چند بار به مراکز خرید رجوع کنید. محل زندگی شما باید نزدیک به مرکز شهر باشد تا هزینه و وقت زیادی صرف رفت و آمد نشود.

5 روش ساده و موثر جهت انتخاب محل زندگی در ترکیه

امید است روش های ذکر شده شما را در انتخاب محل زندگی در ترکیه یاری کرده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید :

املاک برنا : ۰۰۹۰۵۳۴۳۱۶۴۲۱۶

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .