5منطقه عالی ترکیه جهت سرمایه گذاری و خرید ملک با هدف زندگی و مهاجرت برای ایرانیان

همانطور که در مقاله های پیشین گفته شد، اغلب مناطق و شهر های ترکیه توریستی و گردشگری هستند. مناطق توریستی و گردشگری نوعی منطقه تجاری محسوب می شوند. از این رو اغلب شهر های ترکیه مناسب سرمایه گذاری هستند. سالانه افراد بسیاری از کشور های دیگر در ترکیه به راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری می پردازند. در این مقاله 5 منطقه عالی ترکیه برای سرمایه گذاری را معرفی می نماییم.

در پایان سال گذشته دولت ترکیه به طور رسمی اعلام کرد در 8 ماه ابتدایی سال 2018 میلادی ایرانیان بعد از اتباع عراقی بیشترین ملک (حدود 1660 خانه ) را در ترکیه خریداری کرده اند. اگر مردم به دلیل اخذ اقامت و شهروندی ترکیه خانه خریداری کرده باشند به طور حدودی 1.6 میلیارد دلار توسط ایرانیان در ترکیه به وسیله خرید ملک سرمایه گذاری شده است. البته این آمار ها مربوط به زمانی می باشد که قانون اخذ اقامت و حق شهروندی هنوز تغییر نیافته بود.

برای سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه قبل از هر چیز باید به خوبی تحقیق کنید. محل انتخابی شما در آینده محل زندگی شما خواهد شد. شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز شما را در این راه یاری خواهد کرد.

کشور ترکیه با جمعیت حدودا 77 میلیونی و موقعیت جغرافیایی که دارد توانسته در عرصه اقتصاد به خوبی بدرخشد. گرچه در سال های اخیر به دلیل اقدامات و جنگ های منطقه اقتصاد آن کمی تنزل یافت اما در دو سال اخیر دولت ترکیه با اتخاذ سیاست های جدید توانست اقتصاد این کشور را به حد قابل توجهی بهبود ببخشد به همین دلیل است که سرمایه زیادی از طریق اتباع خارجی وارد این کشور می شود. بخش قابل توجهی از چرخه اقتصادی ترکیه از سرمایه افراد خارجی تامین می شود.

ترکیه از اطراف با دریاهای بزرگ احاطه شده است به همین دلیل موقعیت تجاری شهر های ساحلی مناسب سرمایه گذاری می باشد. بر اساس آمار رسمی ترکیه، در سال گذشته اقتصاد ترکیه رشد 7.4 داشته است و بهترین میزان را در بین 20 کشور صنعتی جهان به دست آورده است.

با توجه به گفته های بالا سرمایه گذاری در اغلب شهر های ترکیه سود آور خواهد فقط سرمایه گذاران باید قبل از هر اقدامی شرایط هر منطقه را بسته به شرایط خود بررسی نمایند. در این راه می توانید از مشاوران املاک برنا نیز یاری بطلبید.

خرید خانه در ترکیه

دغدغه و نگرانی بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند خرید ملک است. اخذ اقامت ترکیه به طور کلی یا با خرید ملک و یا با سرمایه گذاری قابل دریافت است. در هر صورت باید محلی برای زندگی در این کشور انتخاب نمود. توصیه ما خرید ملک است زیرا با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار در ترکیه هم می توان اقامت موقت این کشور را اخذ نمود و هم می توانید از منزل مسکونی خود برای کسب و کار و ثبت شرکت استفاده نمایید.

همانطور که گفته شد اغلب شهر های ترکیه توریستی و تجاری می باشد پس باید خود را برای زندگی در شهری شلوغ آماده کنید. البته شهر هایی در ترکیه وجود دارند که توریستی نیستند و نسبت به شهر های دیگر کمی خلوت تر می باشند.

اغلب مهاجران ترجیح می دهند در شهر های بزرگ و تجاری ترکیه مانند آنکارا و استانبول زندگی کنند. در ادامه سعی داریم چند شهر ترکیه که از زوایای مختلف جهت سرمایه گذاری و سکونت مناسب هستند را معرفی کنیم.

استانبول

بزرگترین شهر ترکیه استانبول است که سالانه پذیرای میلیون ها توریست از تمام نقاط جهان می باشد. اغلب برند های بزرگ دنیا در استانبول حضور دارند. به یقین می توان گفت اغلب مردم جهان ترکیه را با استانبول می شناسند. مردم ایران نیز در بسیاری از فصول سال به منظور خرید پوشال و دیگر لوازم به استانبول سفر می کنند. شرایط شغلی و سرمایه گذاری در این شهر بسیار عالی می باشد. شرکت های تجاری  و بین المللی، بزرگی در استانبول ترکیه حضور فعال دارند. با اینکه استانبول پر جمعیت ترین شهر ترکیه می باشد اما برای زندگی بسیار عالی است.

اغلب سرمایه گذاران این شهر را برای سرمایه گذاری و زندگی انتخاب می کنند. استانبول قلب اقتصاد ترکیه می باشد. همچنین یکی دیگر از دلایل محبوبیت استانبول به این دلیل است که بخشی از استانبول در آسیا و بخشی دیگر در اروپا واقع شده است. در واقع استانبول نقطه اتصال اروپا به آسیا می باشد. استانبول به عنوان تنها ترین شهر در جهان در دو قاره واقع شده است. اگر به ترکیه مهاجرت کنید توصیه ما این است تجربه زندگی در استانبول را از دست ندهید.

آنکارا

پایتخت ترکیه آنکارا می باشد. این شهر دومین شهر بزرگ ترکیه می باشد که نسبت به استانبول از جمعیت کمتری برخوردار است. آنکارا شهر توریستی نمی باشد. اغلب مهاجران این شهر را به لحاظ مراکز آموزشی و دانشگاه هایی که در آن می باشند انتخاب می کنند. آنکارا یکی از مراکز تجاری و اقتصادی مهم ترکیه به حساب می آید. اغلب افرادی که به این شهر سفر می کنند با هدف سرمایه گذاری و تجارت به این شهر می آیند. با توجه به اینکه آنکارا پایتخت ترکیه می باشد اغلب وزارتخانه ها و سازمان های ترکیه در آنکارا واقع شده است.

سرمایه گذاران بسیاری این شهر را برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار انتخاب می کنند. آنکارا علاوه بر اینکه برای سرمایه گذاری و کسب و کار مناسب می باشد برای زندگی نیز شرایط کافی را دارد. همانطور که گفته شد این شهر توریستی نمی باشد و نقاط گردشگری کمی دارد که یکی از آنها مقبره اولین رئیس جمهور ترکیه یعنی آتاتورک می باشد. به همین دلیل نسبتا خلوت می باشد و اغلب مردم افراد بومی و سرمایه گذاران هستند. وضعیت خرید ملک در آنکارا نسبت به استانبول بهتر است.

آنتالیا

کمتر کسی است که اسم این شهر را نشنیده باشد. آنتالیا یکی از قطب های اصلی جذب گردشگر ترکیه است. آنتالیا برای بسیاری از مردم اروپا محبوب است. اغلب ایرانیان نیز در تعطیلات عید به این شهر سفر می کنند. از آنجایی که تعداد توریست ها و گردشگران این شهر نیز بالا است می تواند برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار مناسب باشد. آنتالیا شهری ساحلی با آب و هوای کاملا ملایم و آرام است.

ساحل آنتالیا و مناطق سرسبز و آب و هوای این شهر باعث جذب توریست های زیادی شده است. البته این شهر آثار باستانی و تاریخی نیز دارد. اغلب توریست ها این شهر را برای استراحت و اقامت در هتل های مجلل آن انتخاب می کنند. با این حال مراکز خرید نیز در آنتالیا وجود دارد.

آنتالیا از لحاظ صنعت هتل سازی و گردشگری برای سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشد از طرفی به دلیل آب و هوای خود و ساحلی بودن برای زندگی نیز مناسب است.

آلانیا

شهر آلانیا در کنار شهر آنتالیا قرار دارد. اما نسبت به این شهر از گردشگر کمی برخوردار می باشد به همین دلیل برای آن کسانی که به دنبال زندگی در یک شهر نسبتا توریستی و خلوت هستند مناسب می باشد. رستوران ها و هتل های فراوانی در آلانیا وجود دارد که مقصد بسیاری از گردشگران می باشد. شرایط شغلی در این شهر بسیار مناسب است و ایرانیان زیادی در آلانیا مشغول به کار هستند.

ازمیر

همانطور که در مقاله پیشین گفته شد. ازمیر یکی از مناطقی در ترکیه می باشد که برای زندگی شرایط لازم را دارد و بسیار مناسب است. ازمیر نیز شهری نسبتا توریستی می باشد. اغلب افرادی که قصد سفر به شهر های اطراف ازمیر را دارند مانند کوش آداسی به فرودگاه بین المللی این شهر می آیند. در ازمیر نیز برند های مختلفی از لوازم خانگی و پوشاک وجود دارد.

همچنین ازمیر برای سرمایه گذاری نیز مناسب می باشد. شهر ازمیر در چند سال اخیر به دلیل برپایی فستیوال ها و کنفرانس های مختلف رشد اقتصادی خوبی داشته است. آب و هوای ازمیر در اکثر روز های سال معتدل می باشد.

برای انتخاب محل زندگی و سرمایه گذاری در هر کدام از شهر های ترکیه می توانید با مشاوران ما در شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز تماس حاصل کنید. املاک برنا با بررسی شرایط شما می تواند بهترین محل سکونت و منطقه ترکیه جهت سرمایه گذاری را به شما عزیزان معرفی کند.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .