چگونه تشخیص بدهید در ترکیه ملک آماده تحویل بخرید یا ملک در حال ساخت پیش خرید کنید

ملک آماده تحویل

همانطور که در مقاله های گذشته گفته شد، خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه از سال 2018 افزایش چشم گیری یافته است. در این بین برای افراد سوالات مختلفی پیش می آید که متاسفانه هیچ مرجع رسمی برای پاسخ گویی به این افراد وجود ندارد. در این وب سایت سعی شده است به تمامی سوالات احتمالی مهاجران پاسخ داده شود. یکی از سوالات اصلی اغلب مهاجران و افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند این است که ملک آماده تحویل بخرند یا درحال ساخت. خرید خانه در ترکیه بهترین سرمایه گذاری می باشد. با این کار هم می توان اقامت و شهروندی این کشور را بدست آورد و هم در ترکیه می توان صاحب منزل مسکونی شد.


خرید ملک و ملک در ترکیه به چند صورت امکان دارد:

  • خرید ملک مسکونی آماده
  • خرید ملک تجاری و اداری
  • خرید زمین خالی یا زمین زراعتی
  • خرید خانه های در حال ساخت

پیشنهاد ما به شما این است اگر قصد خرید ملک یا سرمایه گذاری در ترکیه را دارید حتما به یک شرکت یا املاک با مجوز رسمی در این کشور مراجعه نمایید. همچنین اگر به زبان انگلیسی یا ترکی تسلط ندارید، بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که زیر نظر فارسی زبانان عزیز اداره می شود. شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز فعال در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه دارای مجوز رسمی است. شما می توانید با مراجعه به املاک برنا در این زمینه یاری مشاوران ما را همراه خود داشته باشید.
خرید ملک مناسب در ترکیه بسیار مورد اهمیت می باشد. ملکی به منظور سرمایه گذاری خریداری می کنید باید امتیازات ویژه ای داشته باشد. در آینده بتواند سرمایه خوبی به شما منتقل کند. سودی که در آینده به دست می آورید بستگی به امتیازات ملک شما دارد.

مزایای خرید ملک در ترکیه

با خرید ملک مناسب در هر کدام از شهر های ترکیه به چند هدف می رسید.

  • می توانید اقامت موقت ترکیه را بدست بیاورید که بعد از گذشت حداکثر 8 سال قابل تبدیل به اقامت دائم است.
  • نوعی سرمایه گذاری انجام داده اید. سرمایه ای که برای خرید خانه اندوخته اید در آینده چند برابر خواهد شد.
  • با خرید خانه در ترکیه می توانید ثبت شرکت نیز انجام دهید. ملک مسکونی شما می تواند دفتر کار شرکت شما باشد.
  • با اخذ اقامت موقت یا دائم ترکیه می توانید از تسهیلات ویژه دولت ترکیه بهرمند شوید.

با زندگی در ترکیه می توانید تجربیات لذت بخشی به دست بیاوردید. زندگی در بسیاری از شهر های ترکیه بر اساس آخرین استاندار های زندگی شهر نشینی در جهان می باشد. البته باید بدانید بسیاری از ایرانیان اهمیت خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه را به خوبی درک کرده اند به همین دلیل است که تعداد خانه های خریداری شده در ترکیه در سال جاری نسبت به سال گذشته تقریبا 3 برابر شده است.
حالا که قصد خرید ملک در ترکیه را دارید شاید سوال شما این باشد که :

ملک آماده تحویل بخریم یا ملکی که در حال ساخت است؟ در ادامه همراه ما باشید تا به این موضوع به طور کامل بپردازیم.
پیش فروش یا پیش خرید به چه معنا می باشد؟ این اصطلاحات در بسیاری از معاملات به کار می رود و فقط مخصوص ملک و مستغلات نیست. اما در بحث معاملات املاک، به فروش املاکی که در حال ساخت می باشند و هنوز قابل سکونت و استفاده نیستند پیش فروش می گویند و به خرید این املاک پیش خرید گفته می شود. در ایران نیز بسیاری از املاک و مستغلات و پروژه های مسکونی به این صورت به مشتری واگذار می شود. در ترکیه نیز در سال های اخیر بسیاری از پروژه های مسکونی به این صورت واگذار شده است و البته فروش این دسته از پروژه ها همچنان ادامه دارد.

آیا خرید ملک در حال ساخت عاقلانه است؟ بسیاری از افراد تمایل زیادی به خرید ملک در حال ساخت دارند. این کار اگر بر اساس تحقیقات انجام شود و از شرکت های معتبر خریداری گردد می تواند سود بسیاری داشته باشد. اما در غیر این صورت امکان دارد ملک پیش خرید شده به چندین نفر دیگر نیز فروخته شده باشد که در این صورت تمامی افراد متحمل خسارات مالی می شوند. این نکته را به یاد داشته باشید ملکی را پیش خرید کنید که به شما سند بدهند. در ترکیه نیز در قبال خرید ملک در حال ساخت باید سند دریافت کنید. در هر صورت خرید ملک های در حال ساخت معایب و مزایای را به همراه خواهد داشت.

خرید ملک در حال ساخت چه مزایایی نسبت به خانه های آماده دارد؟

با توجه به اینکه املاک در حال ساخت تکمیل نشده اند قیمت کمتری نسبت به ملک آماده دارند. به همین دلیل افرادی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند بهتر است ملک در حال ساخت خریداری کنند. زیرا بعد از اتمام پروژه و تحویل ملک می توانند آن را با قیمت بالاتری به فروش برسانند.
بسیاری از افراد مبلغ کمی برای خرید ملک آماده دارند و از خرید ملک آماده صرف نظر می کنند. در حالی که برای خرید ملک در حال ساخت لازم نیست کل مبلغ خانه را یکجا پرداخت نمود. پرداخت کل مبلغ ملک در چند فاز انجام می گیرد که رقم آن و مدت پرداخت بستگی به پروژه در حال ساخت دارد. با این مزیت خریدار برای پرداخت فرصت بیشتری خواهد داشت.
بسیاری از املاک آماده فروش قدیمی هستند و امکان بازسازی آنها وجود ندارد یا هزینه زیادی صرف بازسازی و تغییر دکوراسیون آنها می شود. در صورتی املاک در حال ساخت، نو ساز می باشند و هزینه ای برای بازسازی و تغییر دکوراسیون آن وجود ندارد.
در ساختمان های در حال ساخت معمولا خریدار می تواند در دکوراسیون و استفاده از لوازم داخلی خانه نظر بدهد.

معایب خرید خانه های در حال ساخت نسبت به ملک آماده تحویل

اگر قصد زندگی در ترکیه را دارید و در پی اخذ اقامت هستید بهتر است به فکر خرید ملک آماده باشید. زیرا ملک در حال ساخت تا زمان تکمیل زمان زیادی می خواهد.
وقتی ملک آماده خریداری می کنید هر زمان که بخواهید می توانید در آن زندگی کنید. این در حالی است که املاک در حال ساخت ممکن است در زمان گفته شده تکمیل نشود که این امر طبیعی می باشد و مدیر پروژه معمولا متحمل ضرر خریداران خواهد شد و وظیفه دارد مبلغی به عنوان ضرر و زیان به خریداران پرداخت کند.
وقتی املاک آماده خریداری کرده اید به سرعت به شما سند می دهند. در صورتی که در برخی از املاک در حال ساخت ممکن است سندی به شما داده نشود. همانطور که در بالا گفته شد به سراغ پروژه هایی بروید که به سرعت سند به نام شما را صادر کنند.
در برخی مواقع ممکن است مجوز پایان کار به ساختمان ها در حال ساخت ندهند در این صورت خریدار متحمل خسارات مالی بسیاری می شود.
به طور کلی در انتخاب خرید ملک آماده یا در حال ساخت باید به هدف خود فکر کنید. اگر قصد شما تنها سرمایه گذاری است باید ملک در حال ساخت خریداری کنید و تا زمان تکمیل آن صبر نمایید تا به قیمت بیشتری آن را به فروش برسانید. اغلب ملک های در حال ساخت در تقریبا در زمان بیشتری تکمیل می شوند پس نمی توان به زندگی در آن فکر کرد. اما اگر قصد شما از خرید ملک در ترکیه زندگی در این کشور باشد باید ملک آماده سکونت خریداری نمایید تا به محض خرید بتوانید در آن زندگی کنید. البته در مواقعی برخی از پروژه های در حال ساخت در زمان کوتاه تری آماده تحویل هستند.
برای خرید ملک یا سرمایه گذاری روی املاک در حال ساخت باید دقت لازم را داشته باشید و به موسسات مطمئن و دارای مجوز در ترکیه مراجعه کنید. دقت کنید سند هر دو روش باید به نام شما صادر شود.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .