هزینه اقامت یکساله ترکیه چقدر است؟

هزینه اقامت یکساله ترکیه

هزینه اقامت یکساله ترکیه ثابت نیست و با توجه به انتظارات هر شخص باید جداگانه پرداخت شود. هزینه اقامت یکساله ترکیه شامل غذا، اجاره منزل، پوشاک، حمل و نقل و … می باشد. اینکه چه می خورید و چه مقدار برای پوشاک و سایر هزینه ها در طول اقامت خود هزینه می کنید، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

در اینجا بخوانید: خرید ملک در ترکیه با وام

دریافت اقامت یکساله ترکیه

اقامت یکساله ترکیه اقامتی است که به شما اجازه می دهد حداکثر یک سال در ترکیه بمانید و پس از آن قابل تمدید است. اقامت یکساله ترکیه را می توان از راه های مختلفی دریافت کرد اما یکی از رایج ترین راه ها اجاره ملک در یکی از شهرهای ترکیه است. در این روش فرد باید خانه ای با متراژ مشخص در ترکیه اجاره کند و اجاره نامه را به مرکز مورد نظر تحویل دهد. پس از انجام کلیه کارهای خرید ملک در ترکیه نوع دیگری از اقامت وجود دارد که با در دست داشتن مدارک خانه می توانید به راحتی با مشاوران متخصص مجموعه ما مشورت کنید. این امر به متخصصان مربوطه اجازه می دهد تا کارهای مسکونی را پیگیری کنند و شما را به مسیر درست تر و امن تر راهنمایی کند.

هزینه اقامت یکساله ترکیه

شرایط اجاره ملک در ترکیه چگونه است؟

اجاره ملک در ترکیه یکی از ساده ترین راه ها برای اخذ اقامت یکساله ترکیه است. برای این کار ابتدا باید به کشور سفر کرده و پس از بررسی خانه، آن را به صورت قانونی در املاک اجاره کنید. هزینه اجاره ملک در ترکیه به عواملی مانند موقعیت و اندازه ملک بستگی دارد، اما شما می توانید خانه های مقرون به صرفه را در مناطق کوچک ترکیه پیدا کنید. اگر اقامت ترکیه را اخذ نکرده اید و با شرایط اجاره ملک در این کشور آشنایی کامل ندارید، مشاوران این مجموعه در ترکیه می توانند شما را در این راه راهنمایی کنند.

چطور اقامت توریستی یکساله ترکیه را دریافت کنیم؟

هنگام خرید ملک در استانبول می توانید مجموعه ما را به عنوان مرجع اصلی خود انتخاب کنید. افرادی که به هر دلیلی قصد اقامت کوتاه مدت در ترکیه را دارند می توانند اقامت یکساله ترکیه را دریافت کنند. راه های مختلفی برای اخذ اقامت توریستی ترکیه وجود دارد که از رایج ترین آنها می توان به:

  • افرادی که می خواهند در ترکیه تحقیقات علمی انجام دهند.
  • با اجاره ملک امکان اخذ اقامت توریستی به مدت یکسال در ترکیه وجود دارد.
  • افرادی که قصد دارند کار یا پروژه ای را در این کشور شروع کنند.
  • یادگیری و تسلط بر زبان ترکی برای شروع زندگی در این کشور

قیمت ویلاهای لوکس در استانبول چقدر است؟ برای گسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

هزینه زندگی و اقامت توریستی یکساله ترکیه

زمانی که برای یکسال اقامت در ترکیه هزینه پرداخت می کنید، باید هزینه زندگی در ترکیه هم در نظر بگیرید. شما می توانید اطلاعات کافی در مورد ترکیه داشته باشید. بسته به این که کدام شهر را برای زندگی انتخاب کنید، هزینه ها متفاوت خواهد بود. با این حال، شما می توانید انتظار داشته باشید که حدود 2500 لیر برای اقامت توریستی یکساله در ترکیه هزینه کنید. لازم به ذکر است که این هزینه ها بیشتر برای غذا، حمل و نقل و مصرف انرژی است. اگر در این زمان بتوانید در ترکیه کار پیدا کنید، تامین هزینه ها برایتان سخت نخواهد بود.

هزینه اقامت یکساله ترکیه

مراحل دریافت اقامت یکساله ترکیه چگونه است؟

اخذ وقت اقامت ترکیه یا وقت مصاحبه اولین قدم در فرآیند اخذ اقامت ترکیه می باشد. این کار از زمان درخواست حدود 2 هفته تا 1 ماه طول می کشد. همچنین در روز مصاحبه باید با مدارک به اداره مهاجرت مراجعه کنید. توجه داشته باشید که شهری که در آن اقامت دارید نیز بر زمان مصاحبه شما تأثیر می گذارد. پس از مصاحبه، نتایج به شما اعلام می شود و در صورت تایید، اجازه اقامت یکساله در ترکیه را خواهید داشت.

نحوه تمدید اقامت یک ساله در ترکیه

پس از اخذ مجوز اقامت یکساله در ترکیه، باید قبل از انقضای مجوز اقامت برای تمدید اجازه اقامت اقدام نمایید. شما می توانید اقامت خود را از طرق مختلف مانند خرید ملک در ترکیه، تحصیل یا کار تمدید کنید. مدارک مورد نیاز برای تمدید اقامت ترکیه عبارتند از:

  • اصل و فتوکپی شناسنامه
  • 4 عدد عکس پاسپورتی
  • کپی پاسپورت
  • سند رسمی اجاره نامه
  • گردش بانکی برای اقامت 6 ماهه
  • ارائه مدرک اثبات سوء پیشینه

اخذ شهروندی ترکیه از طریق سیستم فیروزه ای بیشتر بخوانید

کلام آخر

در این مقاله اطلاعاتی در مورد هزینه اقامت یکساله ترکیه در سال 2022 ارائه کردیم که امیدواریم این مقاله به اندازه کافی برای شما آموزنده و مفید بوده باشد. اگر به دنبال خرید ملک در ترکیه هستید می توانید با مشاوران این مجموعه تماس بگیرید. با انتخاب این مجموعه این ضمانت به شما داده می شود تا بتوانید بدون دردسر و با خیالی آسوده به زندگی خود در ترکیه ادامه دهید.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .