مراحل کامل خرید ملک در ترکیه  از خرید تا سند قطعی

خرید خانه در ترکیه، اکثر خارجیهای کشورهای مختلف در خصوص آن اقدام میکنند و تقریبا تمامی اتباع مختلف از هر کشور خارجی اجازه خرید ملک در ترکیه را دارند، البته یکسری نقاط استراتژیک نظامی وجود دارد که خرید ملک در این مناطق برای خارجیان ممنوع میباشد

 

خارجی ها میتوانند به نام خود و خانواده شان خرید ملک انجام دهند اما مسلما باید یک سری مراحل قانونی را طی کنند.

لذا در این مقاله سعی بر آن داریم تا با در نظر گرفتن تمامی معیار ها و نکات اساسی، به تمامی افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند نکاتی که در خصوص خرید ملک باید در نظر داشته باشید را ارائه دهیم. از این رو خواندن این نکات می تواند برای متقاضیان خرید ملک در ترکیه بسیار مفیدو ضروری باشد.

 

اولین قدم برای خرید ملک بازدید و انتخاب ملکی مناسب برای خریدار است

اینکه ملکی مناسب شرایط شما، دقیقا کدام باشد خود پروسه ایست که باید توجهات لازم را به آن اختصاص داد، ما به شما مشاوره ی واقعی و با اطلاعات و تجربه مان پروسه ی انتخاب ملک در استانبول را سهل و آسان مینماییم.

 

پس از انتخاب ملک مناسب ، بررسی (سند، پایان کار و موارد قانونی ملک واستعلام از سند که تخصص مشاورین املاک و وکلای ما نیز میباشد، است) قرارداد اولیه (قولنامه) در املاک و یا دفاتر فروش، نوشته شده به امضای طرفین قرارداد می رسد.

 

 

توافق طرفین معامله

در این مرحله مبلغی از قرارداد ( 2000-5000 دلار ) توسط خریدار به فروشنده به عنوان کاپورا یا بیعانه پرداخت میشود. که این مبلغ در قرارداد اولیه ذکر میشود و نشان دهنده ی انجام معامله است ( در بعضی از موارد فرصت چند هفته ای برای تصویه پرداختی به خریدار داده میشود) بدین معنی بر فرض مثال اگر قیمت خانه در هفته های آینده تغییر کند با پرداخت بیعانه ملک خریداری شده داخل هیچگونه تغییری نخواهد بود و یا اگر مشتری دیگری برای آن ملک بیاید مالک حق فروش آن را ندارد و در بعضی موارد اگر ملک نوساز از دفاتر فروش پروژه ها خریداری شودبرای فسخ معامله، قانون دریافت بیعانه پرداخت شده نیز وجود دارد.

 

 

 

در همین رابطه بدانید:

·       آشنایی با سند ملکیت ترکیه

·       مترجم رسمی فارسی زبان

 

در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه، پس از آماده شدن مدارک انتقال ملک ، به مالک یک پیامک ارسال شده و تاریخ امضا و انتقال سند مشخص می گردد.

در تاریخ تعیین شده مالک به همراه خریدار به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه میکند و پس از دریافت الباقی پول ، در حضور مامور اداره ثبت و مترجم رسمی فارسی زبان ، مالک مدارک باقی مانده را امضا و بدین گونه انتقال ملک انجام می گیرد.(برای خارجیان حضور مترجم رسمی ترکیه الزامی میباشد.)

مدارک مترجم در روز اول مراجعه مالک و خریدار به اداره ثبت اسناد و املاک می بایست در پرونده قرار گیرد.

 

 

آشنایی با سند ملکیت جدید ترکیه TAPU

 

بعد از امضا و انجام مراحل قانونی، سند ملک خریداری شده به خریدار تحویل داده میشود سند رسمی یا تاپو(TAPU) همانطور که در تصویر میبینید این یک نسخه ی جدید سند ملکیت دولت ترکیه است که در نسخه های جدید تمام اطلاعات دقیق ملکی نوشته میشود در عین حال دارای یک بارکد نیز میباشد که اطلاعات کامل منطقه و مکانیابی ملک مورد نظر ثبت گردیده است.

 

مدارک لازم که باید به همراه داشته باشید :

اگر ملک به صورت وکالت نامه ای خریداری می شود ، اصل وکالت نامه به همراه ترجمه به تائید سفارت ترکیه در ایران رسیده و می بایست از روز ارائه درخواست در پرونده قرار بگیرد.

مدارک لازم برای خرید خانه در ترکیه در زمان ارائه درخواست به اداره ثبت اسناد و املاک از طرف خریدار :

2 قطعه عکس پاسپورتی دریافت می شود.

اصل و ترجمه تائید شده پاسپورت خریدار و یا خریداران

ارائه مدارک مترجم رسمی که از خود مترجم دریافت می گردد

ارائه اصل و ترجمه تائید شده وکالت نامه (در صورت خرید وکالتی)

 

 

 

نکاتی که باید دقت داشته باشید:

 

  • در هنگام خرید ملک حتما دقت کنید که شخص خارجی دیگری در آنجا ملکی خریداری و سند دریافت کرده باشد این مراحل ثبت سند و پروسه ی آنرا برای شما سهل و آسان مینماید.

                کارشناس قیمت گذار (ملک) دولتی کیست؟؟؟

  • هر ملکی بعد از عقد قرارداد باید توسط کارشناسان رسمی مورد تائید دولت ترکیه قیمت گذاری گردد. این امر بابت ایجاد اطمینان برای خریداران خارجی می باشد که مطمئن شوند قیمت واقعی ملک را پرداخت می کنند . ضمناً پرداخت مالیات انتقال سند بر اساس قیمت کارشناسی بوده و نه قیمت خریداری شده .

 

مالیات ملک:

  • هزینه نقل و انتقال سند و مالیات  4 درصد می باشد . که باید دو درصد را فروشنده و دو درصد را خریدار پرداخت نماید .اما دربعضی از مواقع  فروش ملک به اشخاص خارجی کل 4 درصد هزینه از خریدار اخذ می گردد .

 

 

توجه:

 

·       ملک با شرایط مناسب پاسپورت ترکیه

 

 

نکته اول : حتما باید به آن دقت نمود خارجیان امکان خرید ملک در مناطق نظامی را ندارند و این موضوع دارای ممنوعیت برای افراد خارجی است.

 

خریداران خارجی  در مناطقی که از سمت دولت ترکیه مجاز به خرید ملک خصوصی (اقامت، محل کار، زمین، مزرعه و … ) می باشند متوانند اقدام به سرمایه گذاری نمایند. در راستای سرمایه گذاری و خرید زمین هیچ سازه ای وجود نداشته باشد، مالک حال حاضر مجاز می باشد که طی دو سال اقدام به راه اندازی یک پروژه در آن منطقه کنند. البته راه اندازی این پروژه بسته به شرایط منطقه اعلام می گردد

 

    نکته دوم: لازم به ذکر است که حتما فروشنده یک شخص ترک باشد وگرنه مشمول پاسپورت       نخواهید شد.

   نکته سوم: به منظور دریافت پاسپورت ترکیه، باید به این نکته توجه داشته باشید که ارزش ملکی مورد نظر 10 درصد بالاتر از 250 هزار دلار باشد چراکه معمولا کارشناسان دولتی برای ارزش گذاری 10 درصد پایینتر اعلام میکنند و برای اخذ پاسپورت شما نیاز به ارائه خرید ملکی با ارزش 250 هزار دلار هستید نه کمتر.

 

بعد از خرید ملک

 

بعد از خرید ملک و دریافت سند، حال میتوانید برای دریافت اقامت موقت و یا پاسپورت اقدام کنید که بر روی یک سند ملکی 250 هزار دلاری میتوان برای یک خانواده شامل پدرخانواده و همسر و فرزندان زیر 18 سال میباشد اقدام به اخذ پاسپورت کرد، برای اقامت موقت نیز با سند ارائه شده اگر اسم متقاضیان تا دو نفر بالای 18 سال در سند باشد میتوانند با سند مشترک برای اقامت موقت اقدام کنند.

 

در تمام جزییات کاری بهترین روش مشورت با مشاورین با تجربه و وکلای ملکی میباشد

تمام حقوق مادی و معنوی نوشته های فوق متعلق به شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز بوده و استفاده از آن بدون اجازه کتبی و رسمی این شرکت غیر قانونی و پیگرد قضایی در ترکیه دارد.

 

اگر در استانبول ترکیه به دنبال خرید ملک و یا فروش ملک های با ارزش هستید

با گروه بین المللی املاک برنا همز تماس بگیرید

00905343164216

 

 

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .