قوانین و مقررات مهم خرید خانه در ترکیه

قوانین و مقررات مهم خرید خانه در ترکیه

دولت ترکیه یک سال پیش قوانین جدیدی را برای افزایش تعداد گردشگران و افزایش درآمد در بخش خرید خانه در ترکیه وضع و زندگی در این کشور را آسان‌تر کرد و بسیاری از طرفداران را تشویق به مهاجرت به ترکیه نمود. در این با قوانین و مقررات مهم خرید خانه در ترکیه آشنا خواهیم شد.

ضروری ترین قوانین و مقررات مهم خرید خانه در ترکیه

از قوانین و مقررات مهم خرید خانه در ترکیه این است که متقاضیان می توانند با خرید خانه یا ملکی به ارزش مجموعا 250000 دلار برای خود و خانواده هایشان مسکن ترکیه ای تهیه کنند. بنابراین، با خرید خانه در ترکیه، در یک محیط امن و خوب برای خانواده خود سرمایه گذاری می کنید. البته این تنها امکان نیست، شما می توانید با قیمت 650000 لیر یا بیشتر نیز در ترکیه ملک بخرید و برای خود و خانواده خود اقامت ترکیه سه ساله بگیرید. با تمدید پنج ساله به راحتی می توانید این اقامت را دریافت کنید.

اخذ شهروندی ترکیه چگونه است؟ بیشتر بخوانید

تابعیت دائم ترکیه لطفا توجه داشته باشید که در این پنج سال فقط یک سال می توانید در خارج از ترکیه زندگی کنید، در غیر این صورت این قانون شامل حال شما نمی شود. خریدار باید تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه را داشته باشد، شهروندان ایرانی از جمله شهروندان مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند.

قوانین کسب اقامت ترکیه

خارجیانی که در ترکیه املاک و مستغلات خریداری می کنند، می توانند مجوز اقامت ترکیه را دریافت کنند، مشروط به تمدید برای مدت معینی، آن ها همچنین حق دریافت مجوز اقامت برای اعضای خانواده خود را دارند. این امر اجازه را به کودکان خارجی می دهد که در ترکیه تحصیل کنند.

یافتن شغل برای خارجی هایی که دارای مجوز اقامت در ترکیه هستند بسیار راحت تر است. این افراد می توانند از طریق یک موسسه حقوقی در کشور ترکیه مجوز کار دریافت کنند، همچنین به راحتی می توان از این شرکت ها در ترکیه به راحتی مجوز کار را دریافت کرد.

قوانین انتقال مالکیت برای قوانین و مقررات مهم خرید خانه در ترکیه

طبق استانداردها و قوانین دولت ترکیه، انتقال مالکیت تنها از طریق سند رسمی ثبتی که توسط طرفین یا وکلای آنها امضا شده باشد و فقط در دفتر رسمی اداره ثبت املاک امکان پذیر است. خریدار الزامی به انتقال مالکیت توسط دفترخانه، آژانس ثبت املاک، صرفاً با صدور قرارداد قبل از ثبت در دفتر رسمی ندارد و هیچ راه قانونی برای انتقال مالکیت در این کشور وجود ندارد.

قوانین و محدودیت های خرید ملک در ترکیه

  1. همه شهروندان خارجی می توانند تا 30 هکتار زمین خریداری کنند.
  2. خارجی ها حق مالکیت یا اجاره زمین در مناطق نظامی و امنیتی را ندارند.
  3. خارجی ها فقط می توانند تا 10 درصد از زمین و ملک را در هر منطقه از شهر خریداری کنند.

خارجی ها یا اشخاص حقوقی ثبت شده در خارج از ترکیه می توانند از صاحبان خود و از موسسات مالی معتبر (بانک ها) تقاضای خرید اعتباری کنند و قانون هیچ محدودیتی در این مورد اعمال نمی کند.

با انواع سند ملکی در ترکیه بیشتر آشنا شوید

استفاده از وام مسکن جهت خرید خانه در جهت قوانین و مقررات مهم خرید خانه در ترکیه

برخی از بانک‌های ترکیه به خارجی‌هایی که می‌خواهند ملک در ترکیه بخرند، وام‌ مسکن ارائه می‌دهند. میزان وام، نرخ بهره، الزامات و شرایط دریافت وام در بانک های مختلف، متفاوت است. قبل از تصمیم‌گیری، توصیه می‌کنیم با چندین بانک تماس بگیرید و شرایط بانک خود را بررسی کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید. اتباع خارجی در صورت مشکل در دریافت وام می توانند با اداره ثبت اسناد و املاک تماس بگیرند. این اداره مسائل موجود را بررسی و نتیجه را منتشر می کند.

آیا خرید خانه در ترکیه امن است؟

بسیاری از خارجی ها از کشورهای مختلف در ترکیه زندگی می کنند. بیشتر آنها در تمام طول سال وقت خود را در ترکیه می گذارنند. برخی از آنها برای تعطیلات خود در ترکیه ملک خریده اند.

تا سال 2012، به دلیل توافقات دوجانبه، بسیاری از خارجی ها از خرید ملک در ترکیه منع شدند. اما این قانون در همان سال 2012 لغو شد. اکنون بسیاری از خارجی ها می توانند در املاک ترکیه سرمایه گذاری کنند.

سخن آخر

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، خرید ملک در ترکیه را می توان سرمایه گذاری معقولی دانست که از یک سو در بازه زمانی معینی برای سرمایه گذار منافع مالی به همراه خواهد داشت و از سوی دیگر کیفیت زندگی فرد را بهبود می بخشد. از طرف دیگر، خرید خانه در ترکیه قوانین خاص خود را دارد. دانستن و تحقیق در مورد قوانین و مقررات مهم خرید خانه در ترکیه توسط اتباع خارجی، این سرمایه گذاری را به تجربه ای خوشایند تبدیل می کند.

بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه بیشتربخوانید

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .