اخذ شهروندی ترکیه از طریق سیستم فیروزه ای

سیستم فیروزه ای ترکیه

سیستم فیروزه ای ترکیه :اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید حتما بارها نام کارت فیروزه ای ترکیه یا فیروز کارت ترکیه را شنیده اید. اخذ این کارت کار و کسب درآمد مهاجران در ترکیه و اخذ اقامت و تابعیت ترکیه برای خود، همسر و فرزندانتان را آسان می کند. از این رو در این مقاله نحوه تهیه کارت فیروزه ای و شرایط اخذ آن را به طور کامل معرفی کردیم.

هدف صدور کارت فیروزه ای ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه از طریق سیستم فیروزه ای برای اجرای سیاست های بین المللی کار در ترکیه به خارجی ها اعطا می شود. این کارت به خارجیانی تعلق می گیرد که تجربه حرفه ای و تحصیلات بالایی داشته باشند و یا سهم ویژه ای در ارتقای علم و فناوری در ترکیه داشته باشند. همچنین هرکسی که در ترکیه ملک خریداری کرده یا در ترکیه سرمایه گذاری کرده باشد، به دلیل تاثیری که بر اقتصاد و اشتغال ترکیه داشته است، واجد شرایط اخذ شهروندی ترکیه از طریق سیستم فیروزه ای است.

اخذ شهروندی ترکیه با سیستم فیروزه ای

دارندگان این کارت اقامت دائم ترکیه و حق کار در ترکیه را دریافت می کنند. همچنین وابستگان دارندگان کارت فیروزه ای ترکیه حق اقامت دائم در ترکیه را اخذ می کنند. کارت فیروزه ای ترکیه را می توان مانند گرین کارت آمریکا یا کارت آبی اتحادیه اروپا در نظر گرفت اما ویژگی های این کارت ها کاملاً یکسان نیست.

چگونه در ترکیه خانه بخریم برای آشنایی بیشتر کلیک کنید

مدت اعتبار کارت فیروزه ای ترکیه

اولین کارت فیروزه ای که برای یک فرد صادر می شود سه سال اعتبار دارد. این دوره از کارت فیروزه ای را دوره انتقال می نامند. خارجیانی که دارای اخذ شهروندی ترکیه از طریق سیستم فیروزه ای در دوره انتقال (3 سال اول) که طبق قوانین ترکیه است می تواند 180 روز قبل از انقضای کارت 3 ساله فیروزه ای برای دریافت کارت فیروزه ای دائم اقدام کند. همچنین اتباع خارجی دو سال پس از اخذ شهروندی ترکیه از طریق سیستم فیروزه ای دائم می توانند درخواست اخذ تابعیت ترکیه را به شورای وزیران خارجه ترکیه ارائه کنند.

شرایط ابطال کارت فیروزه ای ترکیه

خارجیانی که مایل به دریافت کارت فیروزه ای هستند ابتدا باید تصمیم بگیرند که آیا قصد اقامت در ترکیه را دارند یا خیر. زیرا اتباع خارجی دارای کارت فیروزه ای باید حداکثر ظرف مدت یک سال در ترکیه شروع به کار کنند. در غیر این صورت کارت فیروزه ای باطل می شود. خرید ملک (اقامت شخصی) در ترکیه روشی موثر برای تبدیل به کارت فیروزه ای به کارت نامحدود پس از سپری شدن دوره کارت فیروزه ای انتقال می باشد.

مزایای اخذ شهروندی ترکیه از طریق کارت فیروزه ای

دریافت کارت فیروزه ای از ویژگی های خاصی برخوردار است. مزایای اخذ شهروندی با این کارت در کشور ترکیه، شامل موارد زیر است:

  • کارت فیروزه ای یک فرصت عالی برای خارجیانی است که به صورت رسمی در ترکیه مشغول به کار هستند. خارجیانی که حداقل به مدت دو سال در ترکیه کار می کنند می توانند برای کارت فیروزه ای ترکیه اقدام کنند و پس از آن مجوز کار و اقامت نامحدود ترکیه را دریافت خواهند کرد.
  • با کمک این کارت، مهاجران می توانند بدون درگیر شدن در روند اخذ مجوز کار با هر کارفرمایی کار کنند یا کسب و کار خود را راه اندازی کنند.
  • به همسر و فرزندان تحت تکفل اتباع خارجی دارای کارت فیروزه ای، مدارکی مبنی بر اثبات خویشاوندی آنها با دارندگان فیروزه کارت ترکیه ارائه می شود. این سند جایگزین اجازه اقامت ترکیه آن ها خواهد شد.
  • دارندگان کارت فیروزه ای تمام حقوق شهروندان ترکیه به جز خدمت سربازی و حق رای را دارند.
  • خارجیانی که کارت فیروزه ای دارند واجد شرایط مجوز کار نامحدود ترکیه هستند.
  • دارندگان کارت فیروزه ای می توانند پس از 5 سال برای تابعیت ترکیه اقدام کنند. با اخذ تابعیت برای کودک زیر 18 سال، کودک بلافاصله تابعیت ترکیه و همسر وی پس از سه سال تابعیت ترکیه می شود.

 

با اخذ شهروندی ترکیه در این بخش بیشترآشنا شوید

کلام پایانی

کاربران عزیز در این مطلب شما را با موضوع اخذ شهروندی ترکیه از طریق سیستم فیروزه ای یا کارت فیروزه ای ترکیه آشنا کردیم. اگر قصد دریافت این کارت، مهاجرت و یا سفر به ترکیه را دارید، مشاوره و کمک های مورد نیاز خود را از کارشناسان مهاجرتی ما دریافت کنید تا با کمترین هزینه ممکن به شما کمک کنند تا به اهداف مهاجرتی خود در این کشور برسید.

ایا گرفتن اقامت دائم ترکیه سخت است؟

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .