سوال : چرا باید ملک مورد نیاز خودم را از شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز خریدار نمایم؟ آیا میتوانم از جای دیگری خرید را انجام بدهم.

پاسخ: خرید یک ملک کار بسیار تخصصی میباشد علی الخصوص این خرید در محلی باشد که هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص بازار املاک و مستغلات ندارید. برای خرید مطمین کارشناسان ما در تمامی مناطق کشور فعالیت داشته و با تمامی پروژه های مهم ارتباط نزدیک و تنگاتنگ دارد. بواسطه سالهای کار و تلاش ما میتوانیم به شما دقیقا مشخص کنید که در کدام محل با چه بودجه ای و چرا بایستی ملک خود را خریداری نمایید. ما املاک را قبل از شما کارشناسی کرده و قیمت واقعی ملک و منطقه را مشخص میکنیم. در صورتی که در این کار تخصص نداشته باشید مبالغ هنگفتی بایت خرید پرداخت خواهید کرد و مهمتر از آن در زمان فروش آن ملک را به بدلیلی خرید به قیمت بالا نخواهید توانست به قیمت خریداری شده بفروش برسانید. لذا پیشنهاد ما این است که کار را به متخصص آن بسپارید تا درست انجام شود. برای اطلاعات بیشتر به بخش املاک ما مراجعه کنید و یا با کارشناسان ملکی ما در تماس باشید.

سوال : آیا برای اخذ شهروندی و اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری املاک و یا سایر انواع سرمایه گذاری جهت اخذ تابعیت ترکیه و یا شهروندی ترکیه برای خانواده ام میتوانم اقدام کنم؟

پاسخ: بلی. شما پس از خرید ملک و پرداخت هزینه های آن و گرفتن سند جهت اخذ اقامت موقت اقدام نموده پس از آن میتوانید برای تمامی اعضای خانواده درجه یک تقاضای شهروندی ترکیه نمایید.

سوال :چگونه میتوانم بعد از وارد شدن به ترکیه در بانک های ترکیه حساب افتتاح نمایم؟

پاسخ: به تعداد محدودی از بانکهای دولتی ترکیه دستور داده شده است که نسبت به افتتاح حساب برای سرمایه گذاران اقدام نمایند. البته بانکهای ترکیه که منشا خارجی دارند ویا با سرمایه خارجی کار میکنند نسبت به افتتاح حساب برای ایرانیان خودداری میکنند. بانکی که برای این منظور در نظر گرفته شده است زراعت بانک ترکیه میباشد. برخی از شعب معروف این بانک ها با شرکت ما در خصوص افتتاح حساب بانکی سریع در کمتر از ۱۰ دقیقه همکاری تنگاتنگ دارند.

سوال : آیا میتوانم برای پدر و مادرم نیز تقاضای حق شهروندی نمایم؟

پاسخ: اگر ازدواج کرده باشید خانواده درجه یک شما شامل شما ٬ همسرتان ٬ و فرزندان زیر ۱۸ سال میباشد. و پدر مادر شما بایستی به صورت مستقل خودشان اقدام نمایند.

سوال :بعنوان یک سرمایه گذاری آیا میتوانم تمامی مراحل انجام اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه را به وکیل قانونی تفویض کنم؟

پاسخ:بلی شما میتوانید وکالت اخذ شهروندی و انجام مراحل آن را به کارشناسان شرکت سرمایه گذاری برنا همز بسپارید. ولی حضور شما در زمان ثبت نام و درخواست شهروندی و تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک در ترکیه ضروری میباشد.

سوال : در صورتیکه من قبلا در ترکیه خانه ای خریده باشم آیا میتوانم سند آنرا بعنوان بخشی از حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار دلاری مورد نیاز نشان بدهم؟

پاسخ: در صورتیکه ملک خریداری شما بعد از تاریخ ۱۸.۰۹.۲۰۱۸ باشد میتوانید نشان بدهید. املاکی که قبل از این تاریخ خریداری شده باشند قابل استناد نمیباشند.

سوال :آيا اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه گارانتی و ۱۰۰ درصد میباشد؟

پاسخ: خیر. تاکنون با رد تقاضای شهروندی و تابعیت ترکیه مواجه نشده ایم ولی با توجه به اینکه پرونده شما مستقیما به دفتر ریاست جمهوری ترکیه و وزارت کشور ارسال میشود مسایل امنتیی بسیار مهم خواهد بود. لذا اگر هیچ گونه سوابق امنیتی خاص نداشته باشید دلیلی برای رد کردن پرونده درخواست تقاضای اقامت و شهروندی شما وجود ندارد.

سوال : مدت زمانی که طول میکشد تا کارت شهروندی بنده صادر شود چقدر است؟

پاسخ: طبق قانون حق شهروندی و تابعیت اتباع خارجی این مدت زمان از ۲ تا ۶ ماه است. ولی دولت جهت تشویق این امردر تلاش است تا مدت زمان را تا ۲ تا ۳ ماه کاهش دهد.

سوال :حداقل سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک چقدر باید باشد؟

پاسخ: هم اکنون حداقل سرمایه گذاری کارشناسی شده توسط سازمان بازرسی کشور ترکیه ۲۵۰ هزار دلار و یا معادل ارزش لیر ترک آن میباشد.

سوال : اگر ملک مورد نظر را به صورت اقساطی خریده باشم آیا میتوانم نسبت به اخذ اقامت و شهروندی ترکیه اقدام نمایم؟

پاسخ:خیر. برای اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک شما بایستی تمام مبلغ ملک را که ارزش آن حداقل ۲۵۰ هزار دلار و یا معادل لیر ترک آن میباشد پرداخت کرده و با فروشنده تسویه حساب کرده باشید. و اسناد مربوطه را نشان دهید.

سوال : در برخی کشور ها مانند امارات فروش ملک به اتباع خارجی ممکن است ولی دارای مدت زمان میباشد که در دبی ۹۹ ساله است. یعنی بعد از ۹۹ سال شما دیگر مالک آن نیستید و دولت آنرا مصادره میکند. آیا این قانون در ترکیه نیز وجود دارد؟

پاسخ: خیر. اگر سند خانه خریداری شده به یک تبعه خارجی علی الخصوص ایرانی را بدقت مشاهده کنید در آن در این خصوص چیزی قید نشده است و هیچ فرقی با سند یک مالک ترک ندارد. یعنی در قانون تملک ترکیه هیج بندی در این خصوص اشاره نشده است. شما برای همیشه مالک آن ملک هستید. و تاریخ انقضا نداشته به وراث شما قابل انتقال است.

سوال : اگر من قصد سرمایه گذاری ملک در ترکیه داشته باشم ولی نخواهم شهروند ترکیه بشوم آيا میتوانم بعد از خرید خانه آنرا به غیر دوباره بفروشم؟

پاسخ:بلی. شما در صورتیکه که نخواهید شهروند و تبعه ترکیه بشوید ( که در این صورت حداکثر تا سه سال حق فروش نخواهید داشت). میتوانید در هر زمان به هر شخص حقیقی ویا حقوقی املاک خود را بفروشید ویا واگذار کنید.

مالکیت خصوصی در ترکیه بسیار با اهمیت بوده و دولت ترکیه بهیچ وجه نمیتواند به آن تعرض و یا تعددی نماید.حق مالکیت خصوصی در ترکیه همانند اروپا و تابع قوانین بین المللی میباشد.

سوال : آیا امکان اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک نا تمام و یا در حال ساخت امکان پذیر میباشد؟

پاسخ: بلی. طبق آخرین تغییراتی که دولت ترکیه برای تسهیل اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در تاریخ ۰۷.۱۲.۲۰۱۸ انجام شد و در روزنامه رسمی دولتی ترکیه قید گردید شهروندان خارجی که قصد خرید و سرمایه گذاری ملک دارند میتوانند پس از قرارداد خرید تنظیم شده ملکی در دفتر اسناد رسمی و تعهد به خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار، نسبت به دریافت حق شهروندی ترکیه اقدام نمایند.

سوال : آیا من و خانواده ام بعنوان یک ایرانی میتوانیم تابعیت دوگانه ایرانی ترک داشته باشیم؟

پاسخ: بلی. دولت ترکیه به شما اجازه میدهد در صورت اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه دو تابعیت ویا ملیت دوگانه داشته باشید.

سوال : چگونه میتوان فهمید که خانه ای که خریداری شده است دقیقا درست ارزش گذاری شده و حتما حداقل ۲۵۰ هزار دلار ارزش واقعی را در مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه میتوان نشان داد که مشکلی در مسیر پرونده ایجاد نشود؟

پاسخ: همانطور که قبلا ذکر کردید شرط اصلی اقدام برای دریافت تابعیت و شهروندی ترکیه خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار و یا معادل لیر ترک آن میباشد. این ملک پس از خریداری شدن بایستی توسط سازمان بازرسی و ارزشگذاری املاک و مستغلات و کارشناسان مورد تایید ایشان قابل انجام است. پس از خرید بایستی به سازمان مربوطه مراجعه نموده و نسبت به ارزش گذاری آن اقدام کنید.

یادآوری میشود بدلیل اهمیت این موضوع بهتر است با کارشناسان ما حتما تماس بگیرید و روند کار را پیگیری نمایید. در غیر این صورت زمان انجام کار بسیار طولانی شده و یا ممکن است در صورت خرید ملک مجبور به خرید ملکی دیگر جهت پر کردن مبلغ ۲۵۰ هزار دلار شوید.

سوال : در صورتی که بخواهم از طریق سرمایه گذاری ملکی و یا سرمایه گذاری نقدی اقدام به اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه نمایم تکلیف اقامت من و خانواده ام تا زمان طی شدن پروسه کاری چه خواهد شد.

پاسخ: ما شما را همراهی میکنیم که در کمتر از یک هفته اقامت یکساله موقت خود را دریافت نماید. همانطور که میدانید اقامت موقت یکساله برای افراد عادی حداقل یک پروسه ۴ ماهه میباشد. برای سرمایه گذاران خارجی دولت ترکیه شرایط ویژه ای در نظر گرفته است و این مشکل شما را سریعا برطرف مینماییم.

سوال : در برخی کشور ها بایستی من دارایی خود را لیست کرده و به اطلاع دولت آن کشور برسانم آیا این امر در ترکیه هم درخواست میشود؟

پاسخ: خیر. دولت ترکیه هیچ گونه تفتیش و تفحصی در خصوص دارایی شما و منبع دارایتان بعمل نمیآورد یعنی شما میتوانید تمام دارای خود را به ترکیه انتقال دهید و هیچ گونه اطلاع دهی نیاز ندارید و از شما مالیاتی دریافت نخواهد شد.

سوال : آیا پس از اخذ شهروندی حتما بایستی در کشور ترکیه برای مدت محدود و یا نا محدود زندگی کنم و حضور داشته باشم؟

پاسخ: خیر. شما میتوانید پس از دریافت کارت شناسایی ترکی و یا همان تابعیت و شهروندی ترکیه و دریافت پاسپورت در هر کشوری که خواستید به زندگی خود ادامه دهید. و نیازی به حضور فیزیکی شما در خاک ترکیه نمیباشد.

سوال : آیا برای خرید و فروش ملک در ترکیه ارایه گزارش کارشناسی و ارزیابی ملک ضروری است؟

پاسخ: بلی. از تاریخ 4 مارس 2019 ارائه گزارش کارشناسی و ارزیابی ملک توسط خریدار خارجی در تمامی شهر های ترکیه الزامی شده است. و بدون ارائه این گزارش معاملات ملکی غیر قانونی می باشد و همچنین در صورت عدم ارائه گزارش ارزیابی ملک خریداری شده، در اخذ اقامت و یا شهروندی این کشور دچار مشکلات متعددی خواهید شد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقالات زیر رجوع کنید:

اگر میخواهید در مورد نحوه بازرسی و کارشناسی ملک در ترکیه و قوانین دقیق آن مطلع شوید این مقاله را حتما بخوانید بازرسی و کارشناسی ملک در ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی و خریداران ملک در ترکیه اجباری شد آخرین قوانین مربوط به الزام ارائه گزارش ارزیابی و بازرسی املاک در زمان خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت و شهروندی برای سرمایه گذاران خارجی در ترکیه

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .