سرمایه گذاری و خرید ملک در استانبول، آنتالیا و ازمیر

سرمایه گذاری و خرید ملک در استانبول

از زمانی که دولت ترکیه شرایط سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور را تسهیل بخشیده، تقاضا برای سرمایه گذاری و خرید خانه در ترکیه افزایش یافته است. ایرانیان زیادی به دنبال خرید ملک در ترکیه هستند. تا به این طریق بتوانند اقامت ترکیه را بدست بیاورند و بتوانند به راحتی به کشور های اروپایی و امریکایی مهاجرت کنند. سرمایه گذاری و خرید ملک در استانبول ، آنتالیا و ازمیر چند سالی است که در بین ایرانی ها افزایش پیدا کرده است

اگر شما نیز به دنبال خرید ملک در ترکیه هستید باید قبل از اقدام اطلاعات لازم را کسب کنید. اینکه کدام شهر از شهر های این کشور برای سرمایه گذاری بهتر است؟ کدام شهر شرایط بهتری برای زندگی نسبت به شهر های دیگر دارد؟ شرایط کار و زندگی در کدام شهر ها برای ایرانیان بهتر است؟ و از این قبیل اطلاعات را باید به طور کامل بدانید تا بتوانید بهترین سرمایه گذاری را انجام دهید. در این مقاله سعی می کنیم تا به بررسی شرایط زندگی، کسب و کار و سرمایه گذاری در شهر های معروف ترکیه بپردازیم.

همانطور که می دانید، ترکیه یک کشور کاملا توریستی و گردشگری است. این کشور پلی میان اروپا و آسیا می باشد به همین دلیل از نظر تجاری و اقتصادی موقعیتی عالی برای سرمایه گذاری دارد. ایرانیان می توانند به راحتی بدون اخذ ویزا به ترکیه سفر کنند و با تسهیلات ویژه ای که دولت این کشور به ایرانیان اعطا می کند می توانند به کسب و کاری مطمئن بپردازند.

در دو سال اخیر ایرانی های زیادی در ترکیه با خرید ملک سرمایه گذاری پر سود انجام داده اند. خرید ملک در ترکیه نه تنها یک سرمایه گذاری بزرگ و مطمئن است بلکه می توانید از طریق آن مجوز اقامت و حق شهروندی ترکیه را نیز بدست بیاورید. اما به شرط آنکه ملکی که خریداری می کنید، حداقل به قیمت 250 هزار دلار ارزش داشته باشد. برای خرید خانه در ترکیه لازم است با شهر های این کشور کاملا آشنا شوید. سه شهر بزرگ استانبول، ازمیر و آنتالیا از شهر های معروف ترکیه هستند.

سرمایه گذاری و خرید ملک در استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه است. این شهر سهم زیادی در اقتصاد ترکیه دارد. استانبول سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر می باشد. این شهر جدا از آنکه یک شهر کاملا توریستی است یک شهر باستانی و قدیمی نیز محسوب می شود. استانبول تنها شهری در جهان می باشد که در دو قاره واقع شده است. اگر به استانبول سفر کرده باشید حتما دیده اید که گردشگران زیادی در آن رفت و آمد می کنند.

خرید خانه در استانبول

بسیاری از شرکت های بزرگ جهانی و برند های معتبر پوشاک، لوازم خانگی و … در استانبول شعبه و دفتر کار دارند. اغلب گردشگران استانبول برای خرید به این شهر سفر می کنند.

به دلایل گفته شده، استانبول یک شهر بسیار شلوغ و تجاری است. زندگی در این شهر با آنکه از جذابیت های بالایی برخوردار می باشد، اما برای هر کسی مناسب نیست. اگر به شلوغی شهر عادت ندارید این شهر مناسب زندگی برای شما نیست. اما توجه داشته باشید محله های بومی استنبول بسیار خلوت هستند. هر چه به مرکز شهر و مراکز خرید نزدیک شوید خیابان ها شلوغ تر و ازدحام جمعیت بیشتر است.

شهر استانبول به لحاظ موقعیت تجاری برای کسب و کار و سرمایه گذاری بسیار مناسب است. همانطور که گفته شد، بسیاری از شرکت های بزرگ جهان در استانبول شعبه دارند از این موقعیت می توان به خوبی برای تبادل با بازار های جهانی استفاده کرد.

سرمایه گذاری در ترکیه

استانبول از نظر مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه ها نیز کاملا غنی است. بسیاری از دانشگاه های معروف مانند دانشگاه استانبول و مدارس بین المللی معتبر در این شهر واقع شده اند.

قیمت خرید ملک در استانبول به خصوص در مناطق نزدیک به مرکز شهر کمی گران تر از شهر های دیگر است. اما بدون شک این نوع سرمایه گذاری بدون سود نخواهد بود. بری خرید ملک در استانبول و سرمایه گذاری در این شهر می توانید با کارشناسان ما در املاک برنا هومز تماس حاصل نمایید.

سرمایه گذاری و خرید خانه در ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می شود. این شهر با آنکه بزرگ و توریستی است اما به نسبت استانبول خلوت تر می باشد. طبیعت زیبای ازمیر غیر قابل وصف است. بسیاری از افرادی که به این شهر سفر می کنند تمایل دارند در ازمیر زندگی کنند. ازمیر در ساحل دریای اژه واقع شده است به همین دلیل آب و هوای معتدلی دارد. در اغلب روز های سال حتی زمستان ها هوای ازمیر خنک و معتدل می باشد. شرایط زندگی در این شهر بسیار مناسب است. اگر به دنبال فرار از ترافیک و شلوغی هستید ازمیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

خرید خانه در ازمیر

خرید خانه در ازمیر ترکیه

سالانه بسیاری از کنفرانس های مهم و نمایشگاه های بین المللی در ازمیر برگذار می شود. از این رو موقعیت تجاری این شهر نیز مطلوب است. اغلب گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند برای استفاده از طبیعت و گذراندن تعطیلات به ازمیر می آیند.

برای خرید ملک در ازمیر بهتر است با کارشناسان ما در برنا هومز مشورت کنید زیرا اتباع خارجی در برخی از مناطق ازمیر اجازه خرید ملک را ندارند.

ازمیر نیز مانند استانبول برای سرمایه گذاری و خرید ملک توصیه می شود، شرایط زندگی در ازمیر برای همه افراد مناسب است. همانطور که گفته شد ازمیر در مقایسه با استانبول خلوت تر می باشد اما شرایط کسب و کار، سرمایه گذاری و تجارت در این شهر نیز مانند استانبول خوب است.

قیمت ملک در ازمیر به نسبت استانبول کمی ارزان تر می باشد. اما به یاد داشته باشید اگر می خواهید اقامت و حق شهروندی ترکیه را اخذ نمایید، ارزش ملکی که خریداری می کنید باید بالغ بر 250 هزار دلار باشد.

سرمایه گذاری و خرید ملک در آنتالیا

بدون شک آنتالیا یکی از زیبا ترین شهر های جهان می باشد. آنتالیا همیشه مملو از توریست و گردشگر است، حتی مردم ترکیه نیز برای گذراندن تعطیلات خود به این شهر سفر می کنند. آنتالیا در ساحل دریای مدیترانه واقع شده است و آب و هوایی مشابه با ازمیر دارد.

این شهر زیبا مملو از هتل های بزرگ چند ستاره است که امکانات لازم و کافی برای پذیرایی از توریست ها را دارند. اغلب گردشگران و توریست های برای گذراندن تعطیلات و استفاده از آب و هوای آنتالیا به این شهر سفر می کنند. آنتالیا برای بسیاری از ایرانیان محبوب است.

خرید ملک در آنتالیا

با آنکه جمعیت این شهر به نسبت کمتر از استانبول و ازمیر می باشد، اما تردد توریست ها و همچنین هتل های بیشمار این شهر را کمی شلوغ جلوه می دهد. البته اغلب هتل ها در ساحل آنتالیا و دور از مرکز شهر قرار دارند. به لحاظ آنکه آنتالیا کاملا توریستی است برای سرمایه گذاری و تجارت روی صنعت توریست و گردشگر بسیار مناسب می باشد.

قیمت ملک در آنتالیا نیز مشابه با ازمیر و کمتر از استانبول می باشد. هزینه زندگی نیز در این شهر به نسبت استانبول 12 درصد کمتر می باشد. از این رو برای زندگی و اقامت بسیار مناسب است.

مقایسه زندگی و سرمایه گذاری در ازمیر، استانبول و آنتالیا

همانطور که مطالعه نمودید، شرایط زندگی در هر سه شهر مشابه هم می باشد. اغلب شهر های ترکیه توریستی و مملو از گردشگر هستند با این حال از زیبایی های آنها نمی توان غافل شد. استانبول به نسب بزرگی و وسعتی که دارد از شهر های دیگر شلوغ تر و تجاری تر است. اما نباید فراموش کرد که این شهر یک شهر اروپایی نیز است.

به وضوح نمی توان گفت کدام یک از این شهر ها برای زندگی و سرمایه گذاری شما بهتر است. هر شخص برای مهاجرت به ترکیه اهدافی دارد و بسته به آنها می تواند زندگی و سرمایه گذاری در هر کدام از این شهر ها را انتخاب کند. شاید یک شخص زندگی در استانبول را رویایی و آرام بداند در مقابل شخصی دیگر نظر عکس داشته باشد و علاقمند به زندگی در ازمیر باشد.

به طور خلاصه انتخاب هر کدام از شهر های یاد شده برای زندگی و سرمایه گذاری بستگی به شما دارد. در این باره شما عزیزان می توانید با مشاوران ما در شرکت املاک برنا هومز تماس حاصل نمایید. کارشناسان رسمی ما با دارا بودن مجوز های لازم از سوی دولت ترکیه و با تجربه ای که در سالیان اخیر کسب نموده اند می توانند شما را در انتخاب بهتر یاری نمایند.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .