زندگی در ازمیر یا زندگی در استانبول؟ کدام یک برای خانواده من مناسب میباشد؟

برای آن دسته از متقاضیانی که قصد مهاجرت و سرمایه گذاری در ترکیه را دارند سوالات بسیاری به وجود می آید. بسیاری از این افراد ماه ها به دنبال انتخاب یک شهر مناسب برای زندگی در ترکیه هستند. و در نهایت به این نتیجه می رسند که زندگی در ازمیر یا استانبول را انتخاب کنند. اما کدام یک از این دو شهر برای زندگی مناسب است؟ شرایط زندگی در استانبول بهتر است یا در ازمیر؟ سرمایه گذاری در کدام شهر سود بیشتری دارد؟ و از این قبیل سوالات. در این مقاله سعی داریم تا تفاوت زندگی در دو شهر را شرح دهیم.

زندگی در ازمیر یا استانبول

بدون شک نمی توان به این سوال پاسخ دقیقی داد زیرا زندگی در هر نقطه ای از این کره خاکی به شرایط مختلفی بستگی دارد. انسان ها سلایق و علایق مختلفی دارند. برخی از افراد زندگی در استانبول را رویایی می دانند و برخی از افراد نیز زندگی در ازمیر را ترجیح می دهند. اما چه دلایلی وجود دارد که افرادی استانبول را برای زندگی انتخاب می کنند و در مقابل افرادی ازمیر را انتخاب می نمایند. برای رسیدن به این قبیل سوالات ابتدا باید شرایط زندگی در هر دو شهر را به صورت مجزا دانست. تا در آخر بتوان به این نتیجه رسید که زندگی در کدام یک از این دو شهر مناسب تر است.

زندگی در استانبول

شرایط زندگی در استانبول

استانبول با آنکه پایتخت کشور ترکیه نیست اما بزرگترین شهر این کشور پهناور به حساب می آید. استانبول مرکز تجارت و اقتصاد و فرهنگ ترکیه است. سالانه میلیون ها توریست و گردشگر از سراسر دنیا به این شهر سفر می کنند. هدف افراد از سفر به استانبول متفاوت است زیرا این شهر علاوه بر اینکه مرکز تجارت و اقتصاد ترکیه می باشد جاذبه های توریستی فراوانی دارد. اما اغلب توریست ها و گردشگران برای خرید به ترکیه سفر می کنند. اکثر توریست های ایرانی نیز برای خرید پوشاک به استانبول می روند.

دو سال اخیر تعداد قابل توجهی از اتباع خارجی در استانبول خانه خریداری کرده اند از این رو می توان فهمید حدود نیمی از جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل داده اند. پس اگر این شهر را برای زندگی انتخاب می کنید باید خود را برای دیدن افراد از کشور های مختلف آماده نمایید. ممکن است در ساختمانی که ملک خریداری کرده اید همسایگانی از چندین کشور داشته باشید.

زندگی لوکس در استانبول

 

چرا استانبول به این اندازه مورد توجه اتباع خارجی می باشد؟ می توان گفت شهر استانبول تنها شهری در جهان است که در دو قاره قرار دارد. این شهر در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر واقع شده است. تنگه بسفر همان تنگه ای می باشد که دو قاره آسیا و اروپا را از هم جدا نموده است.

در سال 2010 میلادی شهر استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا معرفی شد. و این عنوان باعث محبوبیت هر چه بیشتر این شهر شده است.

بدون شک زندگی در این شهر بزرگ مشکلات خود را به همراه خواهد داشت. اگر با شلوغی شهر و دیدن تعداد زیادی توریست در طول سال مشکلی ندارید انتخاب استانبول برای زندگی بهترین انتخاب می باشد.

زندگی در استانبول رویایی

 

آیا هزینه زندگی در استانبول بالا می باشد؟ بدیهی است هزینه در شهر های بزرگ و توریستی کمی بالا است. همانطور هزینه زندگی در تهران بیشتر از شهر های کوچک اطراف است. اما هزینه زندگی در استانبول بسیار کمتر از هزینه زندگی در تهران می باشد. زیرا درآمد ماهیانه افراد تقریبا بیشتر از درآمد آنها در ایران است.

شرایط اقتصادی و شرایط کار در استانبول چگونه است؟ از آنجا که این شهر کاملا شهر بین المللی و توریستی می باشد سالانه شرکت ها و صنایع بزرگی در استانبول تاسیس می شوند بدیهی است که این کسب و کار ها نیاز به نیروی کار دارند. در استانبول جدا از آنکه می توان به راحتی کار پیدا نمود می توان کسب و کار نیز راه اندازی کرد. عمدتا در شهر های توریستی و گردشگری انواع شغل های مختلف می توانند به سرعت به موفقیت برسند فقط کافیست کسب و کار مناسب را راه اندازی کنید .

خرید خانه در استانبول به چه صورت است؟ خرید ملک در استانبول مانند هر شهر دیگری در ترکیه می باشد با این تفاوت که تنوع خانه ها و محله ها بیشتر است. با توجه به اینکه استانبول شهری بزرگ می باشد خانه های بیشتری برای خرید وجود دارد. همچنین چندین پروژه در حال ساخت نیز در این شهر وجود دارد که می توان برای سرمایه گذاری از این پروژه ها، ملک خریداری نمود. همانطور که می دانید استانبول شهر بزرگ و شلوغی می باشد اما محله های نیز در این شهر وجود دارند که نسبتا خلوت و بدون توریست هستند.

برای خرید خانه در استانبول و پاسخ گویی به سوالاتی در این زمینه می توانید با مشاوران ما در شرکت سرمایه گذاری املاک برنا هومز تماس حاصل نمایید.

شرایط زندگی در ازمیر

بدون شک زندگی در طبیعت زیبای ازمیر وصف ناپذیر است؛ کرانه های زیبای دریای اژه، پیاده رو های مملو از درختان نخل و زیتون، صخره های سنگی بزرگ و پوشیده شده از خزه، جاذبه های تاریخی و … برای هر توریستی که به ازمیر سفر می کند لذت بخش است. اگر از گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند سوال کنید دوست دارید چه مدت دیگر در این شهر اقامت کنید بدون شک خواهند گفت تا پایان عمر.

شهر زیبای ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه می باشد. این شهر در رتبه بندی های جهانی نیز رتبه های خوبی را به دست آورده است. برای اطلاع از جایگاه شهر ازمیر در میان شهر های بزرگ جهان پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه کنید.

اگر قصد زندگی در ازمیر را دارید این مقاله را بخوانید

ازمیر حدودا 300 کیلومتر از استانبول فاصله دارد. و یک شهر ساحلی می باشد. شهر ازمیر در کنار دریای اژه قرار دارد. به لحاظ این موقعیت جغرافیایی ازمیر از نظر تجاری، بندری و صنعتی موقعیت مناسبی در کشور ترکیه دارد.

اغلب گردشگران و توریست هایی که به ازمیر سفر می کنند برای گذراندن تعطیلات و استفاده از طبیعت این شهر به ازمیر می آیند. از این رو می توان گفت ازمیر به نسبت خلوت تر از استانبول است.

زندگی در ازمیر ترکیه

همچنین سالانه همایش ها، کنفرانس ها، فستیوال ها و کنگره های بین المللی نیز در این شهر برگزار می شود که باعث می گردد تعداد توریست ها افزایش یابد.

آیا ازمیر شهر آرامی می باشد؟ به نسبت استانبول این شهر خلوتر و با ترافیک کمتری است. زیرا همانطور که گفته شد اغلب توریست ها برای استفاده از طبیعت و گذراندن تعطیلات به ازمیر سفر می کنند. با این حال ازمیر مراکز خرید فراوانی دارد اما هدف اصلی گردشگران خرید نیست. ازمیر در فصل بهار و اواخر تابستان به نسبت شلوغ است.

آیا هزینه های زندگی در ازمیر بالا است؟ در این مورد باید گفت هزینه های زندگی در ازمیر به نسبت تهران 12 درصد و به نسبت استانبول 6 درصد پایین تر می باشد. از این آمار ها می توان فهمید تقریبا هزینه زندگی در ازمیر پایین است.

آیا می توان به راحتی در ازمیر کار پیدا نمود؟ صنعت اصلی مردم در ازمیر کشاورزی می باشد و این شهر 6 درصد از صادرات کشاورزی کشور ترکیه را انجام می دهد. با این حال به دلیل بندری بودن این شهر کسب و کار های دیگر نیز در ازمیر وجود دارند. شرکت های بزرگ تجاری که در سطح بین الملل فعالیت می کنند در ازمیر نیز نمایندگی دارند. از آنجایی که این شهر توریستی و گردشگری می باشد یافتن کار در آن آسان است.

ازمیر ترکیه

 

شرایط خرید خانه در ازمیر چگونه است؟ در ازمیر اغلب خانه ها نو ساز هستند و به راحتی می توان یک خانه کوچک با قیمت مناسب پیدا نمود. همچنین چندین پروژه جدید شهرک سازی نیز در ازمیر در حال ساخت خانه هستند. برای خرید ملک در ازمیر نیز می توانید با مشاوران ما در شرکت سرمایه گذاری املاک برنا هومز تماس حاصل نمایید.

جمع بندی

ترکیه به واسطه این موقعیت جغرافیایی که دارد در آینده ای نزدیک به جمع کشور های اتحادیه اروپا خواهد پیوست پس خرید خانه و سرمایه گذاری در هر کدام از شهر های ترکیه چه استانبول و چه ازمیر برای شما موفقیت بسیاری به همراه خواهد داشت.

برای انتخاب درست شهر مورد نظرتان بهتر است ابتدا شرایط خود را برای زندگی بدانید. آیا زندگی در شهر شلوغ را دوست دارید؟ آیا آب و هوای مدیترانه ای را تحمل می کنید؟ علاقه دارید هر روز توریست های مختلف از کشور های مختلف را در خیابان ببینید؟ برای مهاجرت به دنبال زندگی آرام هستید یا به دنبال سرمایه گذاری و پیشرفت؟ این قبیل سوالات را باید پاسخ بدهید تا بتوانید مناسب ترین محل زندگی را برای خود و خانواده تان انتخاب کنید.

استانبول از نظر تجارت، کسب و کار و اقتصاد در رتبه بهتری نسبت به ازمیر قرار دارد. اما به همان اندازه نیز شلوغ است و می توان گفت در اغلب روز های سال مملو از توریست می باشد.

از نظر هزینه های مربوط به زندگی نیز باید گفت قیمت مواد غذایی تقریبا در هر دو شهر برابر هستند. محصولات کشاورزی در ازمیر به نسبت استانبول ارزان تر می باشند.

از نظر حمل و نقل نیز در تمام شهر های ترکیه قیمت سوخت بالاتر از ایران است به همین دلیل باید از وسایل نقلیه عمومی برای رفت و آمد استفاده نمود. از آنجایی که استانبول بزرگتر از ازمیر می باشد برای رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر باید هزینه بیشتری را پرداخت نمود.

امکانات آموزشی و شرایط مدارس و دانشگاه ها در هر دو شهر تقریبا برابر است اما چون استانبول بزرگتر از ازمیر می باشد به نسبت از مراکز آموزشی بیشتری برخوردار است و پراکندگی آنها نیز بالاتر است. اما با این حال مدارس و دانشگاه های بزرگی نیز در ازمیر وجود دارند که برخی از آنها دولتی و برخی خصوصی هستند.

قیمت خرید یا اجاره خانه نیز در استانبول کمی بالاتر از ازمیر می باشد. برای خرید یا اجاره خانه در مرکز استانبول به نسبت مرکز ازمیر باید مبلغ بیشتری پرداخت نمود. اما با این حال املاک برنا هومز می تواند شما را در خرید خانه مناسب با شرایط و قیمت مقرون بصرفه در هر دو شهر یاری نماید.

در آخر باید گفت هر دو شهر ترکیه از امکانات مناسبی برای یک زندگی بی دغدغه برخوردار هستند. اما استانبول به منظور شرایطی که ذکر شد به نسبت شلوغ تر از ازمیر می باشد و همانطور که گفته شد این شهر مرکز اقتصاد ترکیه است. در مقابل ازمیر نیز برای زندگی آرام و به دور از شلوغی مناسب است با این حال از نظر اقتصاد و تجارت کمتر از استانبول نیست.

در این مقاله قصد نداشتیم که بگوییم کدام شهر بهتر از شهر دیگر است. زیرا هر کدام از این دو شهر ویژگی های خاص خود را برای زندگی دارد و در آخر باید گفت انتخاب هر کدام از این شهر ها بستگی به سلیقه و شرایط و اهداف شما عزیزان دارد.

برای خرید خانه در استانبول و همچنین برای خرید خانه در ازمیر می توانید با مشاوران ما در شرکت سرمایه گذاری املاک برنا هومز تماس حاصل نمایید.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .