روش های خرید ملک در ترکیه از طریق وام بانکی و خرید ملک به صورت اقساطی در ترکیه

روش های خرید ملک در ترکیه

در اغلب کشور های جهان، دولت ها با اعطای تسهیلات ویژه به مردم برای خرید خانه و ملک کمک می کنند. در بسیاری از کشورها تعداد زیادی از مردم از این تسهیلات بهرمند شده اند و توانسته اند ملک مورد نظر خود را خریداری کنند. تسهیلاتی که دولت از طریق بانک ها در اختیار افراد قرار می دهد، اعطای وام می باشد. دولت ترکیه نیز مانند کشور های دیگر به شهروندان خود و اتباع خارجی وام خرید ملک می دهد. در سال های گذشته بسیاری از سرمایه گذاران و متقاضیان خرید ملک توانستند با این تسهیلات ملک مورد نظر خود را خریداری کنند. دولت ترکیه برخی از بانک های این کشور را ملزم کرده است تا به شهروندان ترکیه و اتباع خارجی وام خرید خانه اعطا کنند. در ادامه روش های خرید ملک در ترکیه را شرح خواهیم داد.

روش های خرید ملک در ترکیه

اگر سرمایه کافی برای خرید ملک در ترکیه را ندارید، می توانید یکی از راه های زیر را برای خرید ملک مورد نظرتان انتخاب کنید.

اخذ وام بانکی:

در این روش اتباع خارجی می توانند با مراجعه به یکی از بانک های عامل، اقدام به اخذ وام برای خرید ملک مسکونی در ترکیه کنند. بدیهی است مانند هر وام دیگری، باز پرداخت این قبیل وام ها نیز با بهره است که حداقل آن حدود 8 درصد می باشد. با خرید ملک از طریق وام تاپو ملک (سند) به نام خریدار می شود اما تا زمان تسویه وام در رهن بانک است.
در این روش بانک بین 50 تا 75 درصد از کل قیمت ملک را پرداخت می کند برای تعیین مبلغ، نماینده بانک باید ملک را قیمت گذاری کند. بازپرداخت وام نیز بین 10 الی 15 سال برای اتباع خارجی تعیین شده است.

خرید ملک در ترکیه

برای دریافت وام بانکی ارائه مدارک زیر لازم است:

 • ارائه فرم های تکمیل شده بانکی
 • اصل و تصویر پاسپورت
 • شماره مالیاتی؛ برای اخذ شماره مالیاتی باید به اداره مالیات در ترکیه مراجعه کنید.
 • کپی تاپو ملک مورد نظر به همراه تایید آدرس آن
 • گواهی عدم بدهی بانکی از ایران که به تایید سفارت رسیده باشد.
 • پرینت گردش حساب در یکی از بانک های ایران
 • ارائه فیش حقوقی معتبر در صورت کارمند یا بازنشسته بودن در ایران
 • گزارش معتبر از دارایی ها در ایران
 • گزارش معتبر از میزان درآمد ماهانه در ایران در صورت داشتن شغل آزاد در ایران

تمامی مدارک فوق باید ترجمه رسمی شود و به تایید سفارت ترکیه در ایران برسد.

بعد از تایید تمامی مدارک و شرایط متقاضی و همچنین قیمت گذاری ملک توسط نماینده بانک، وام مورد نظر به خریدار اعطا می شود. در صورتی که بعد از دریافت وام خریدار قصد انصراف از باز پرداخت را داشته باشد باید بسته به تعداد اقساط باقی مانده مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کند:

 • اگر کمتر از 36 قسط مانده باشد، باید 1 درصد از مبلغ کل وام به عنوان جریمه پرداخت شود.
 • اگر بیشتر از 36 قسط باقی مانده باشد، خریدار باید 2 درصد از مبلغ کل وام را پرداخت کند.

در برخی مواقع بانک عامل وام را به صورت ارزی یعنی به غیر از لیر به متقاضی می دهد که این مورد نیز شرایط خاص خود را به همراه خواهد داشت.

اقساط:

یکی از راه های خرید خانه در ترکیه خرید به صورت قسطی می باشد. در دو سال اخیر به دلیل استقبال زیاد و درخواست های فراوان برای اخذ وام توسط اتباع خارجی، بانک ها تصمیم گرفتند با شرکت های سازنده املاک قراردادی تنظیم کنند تا اتباع خارجی برای اخذ تسهیلات و خرید ملک فقط به این شرکت ها مراجعه کنند.

بر اساس قرارداد ما بین شرکت های سازنده ملک و بانک ها، از این پس دفاتر فروش پروژه های مسکونی می توانند، فروش اقساطی داشته باشند یعنی املاک خود را به صورت قسطی به اتباع خارجی و شهروندان ترکیه بفروشند.

در این روش، شرکت سازنده ملزم است با عقد قرارداد رسمی و قانونی با خریدار، ملک خود را به صورت اقساط بفروش برساند. در این قرارداد ها معمولا بین 1 تا 3 سال به خریدار فرصت داده می شود تا اقساط خود را تسویه کند. البته در پروژه های مسکونی مختلف، زمان تسویه اقساط متفاوت می باشد و به شرایط مختلفی بستگی دارد.

در این روش تاپو در زمان تسویه کامل به نام خریدار می شود. در این زمان خریدار می تواند به راحتی در ملک خود زندگی کند. بهتر است بدانید در خرید به صورت اقساط، لازم نیست خریدار به بانک مراجعه کند اما قرارداد بین مالک و شرکت سازنده زیر نظر بانک می باشد و مدارک لازم باید به تایید دفتر اسناد رسمی ترکیه Noter برسد.

در روش خرید ملک به صورت اقساط معمولا شرکت سازنده از خریدار بهره و سودی دریافت نمی کند و این نکته کاملا به نفع خریدار است.

شما در ترکیه به دو روش می توانید ملک به صورت اقساط خریداری کنید:

خرید ملک مسکونی در حال ساخت:

اگر در ترکیه به دنبال سرمایه گذاری هستید بهترین روش، خرید خانه های در حال ساخت در ترکیه است. این روش همچنین برای اشخاصی که سرمایه کافی برای خرید ملک را ندارند، مناسب می باشد. اما باید بدانید زمان تحویل املاک در حال ساخت متفاوت می باشند و شما نمی توانید به زودی در آنها ساکن شوید. خانه های در حال ساخت معمولا قیمت کمتری نسبت به خانه های آماده دارند، اما در زمان تکمیل پروژه قیمت نسبتا بالاتری پیدا خواهند کرد بدین معنا که شما می توانید بعد از تحویل ملک خود، آن را با قیمت بیشتری به فروش برسانید.

در این روش معمولا خریدار باید بین 20 تا 30 درصد از مبلغ کل خانه باید به صورت پیش پرداخت به شرکت سازنده پرداخت کند که البته این رقم بسته به قیمت کل خانه دارد و در پروژه های مختلف، متفاوت می باشد. باز پرداخت باقی مبلغ به صورت اقساط در جداول زمانبندی شده تا زمان اتمام پروژه پرداخت می شود

خرید خانه در ترکیه

نکته مهم: برای خرید ملک های در حال ساخت باید تحقیقات فراوانی در مورد پروژه داشته باشید. اول اینکه شرکت سازنده معتبر و با مجوز رسمی باشد و دوم اتباع خارجی دیگر نیز در این پروژه ملک خریداری کرده باشند. برای استعلام این قبیل اطلاعات می توانید به اداره تاپو شهر مورد نظرتان در ترکیه مراجعه کنید.

خرید ملک مسکونی آماده:

اگر به دنبال زندگی در کشور ترکیه هستید اما سرمایه کافی برای خرید ملک مسکونی را ندارید، بهترین راه خرید اقساطی خانه های آماده است. در واقع این روش همان خرید خانه در ترکیه با استفاده از وام است. در این روش شرکت سازنده برای اخذ وام به بانک درخواست می دهد. شرکت سازنده ضامن خریدار می شود و تاپو تا پایان زمان تسویه در رهن بانک است. بسته به قیمت کل ملک و شرایط دیگر، خریدار باید بین 30 الی 50 درصد از قیمت کل خانه را به صورت پیشپرداخت، پرداخت کند و باقی مبلغ به صورت اقساط وام باید پرداخت شود. در این روش با توجه به اینکه از بانک وام دریافت می شود باید، سود و بهره وام نیز پرداخت گردد.

برای آنکه بتوانید بهترین انتخاب را در انتخاب بین دو روش بالا داشته باشید بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید:

چگونه تشخیص بدهید در ترکیه ملک آماده تحویل بخرید یا ملک در حال ساخت پیش خرید کنید.

با شرایط گفته شده ایرانیان می توانند به راحتی در ترکیه ملک و خانه مورد نظرشان را خریداری کنند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز تماس حاصل نمایید. مشاوران ما در سال های گذشته توانسته اند بسیاری از ایرانیان را در ترکیه صاحب خانه کنند.

آیا خرید ملک در ترکیه با وام و قسط امکان دارد؟

امروزه تعدادی از افراد هستند که علاقمند به اینکه در کشور ترکیه با گرفتن وام و قسط اقدام به خرید ملک در ترکیه با وام کنند.

حالا سوال پیش مي آيد که آیا خرید ملک در ترکیه با وام و قسط امکان دارد؟

ما در این مقاله قصد داریم برای شما در باره اینکه این خرید ملک با وام و قسط انجام می گیرد اطلاعاتی را ارائه بدهیم.

خرید ملک در ترکیه با وام

یکی از موضوع های که بسیار در کشور ها جای بحث دارد و افرادی با دریافت آن به انجام خیلی از فعالیت های شان می رسند دریافت وام و قسط است.

شما در کشور ترکیه هستید و به این فکر می کنید که به خرید ملک بپردازید اما پول کافی را ندارید می توانید به خرید ملک در ترکیه با وام فکر کنید.

شما اگر وام بگیرید سود بانکی در ترکیه برای وام مسکن 8 درصد می باشد و تا آخرین پرداخت قسط سند ملک در رهن بانک می باشد.

مراحل خرید ملک در ترکیه با وام عبارتند از:

مرحله اول : پر کردن فرم های که بانک در اختیار شما گذاشته مربوطه به دریافت وام بانکی

مرحله دوم : ارائه اصل و کپی پاسپورت

مرحله سوم : ارائه شماره مالیاتی

مرحله چهارم : یک کپی از سند ملک که می خواهید بخرید

مرحله پنجم : ارائه یک گواهی از بانک ایران که بدهی فرد ندارد و یک پرینت از گردش حساب در یک بانک ایران

مرحله ششم : ارائه فیش حقوقی در صورتی که کارمند و یا بازنشسته شده اید

مرحله هفتم : گزارشی از دارایی در ایران

بعد از تکمیل کردن این مدارک و ارائه آن ها مورد بررسي قرار می گیرند در صورت تایید شدن وام به شما تعلق می گیرد.

 

خانه در ترکیه
روش های خرید ملک در ترکیه

سخن آخر

سعی کردیم که در این مقاله راجع به اینکه خرید ملک در ترکیه با وام امکان پذیر است چه اقداماتی را لازم است انجام دهید مطالبی را مطرح کرده باشیم ، تا بدانید در این صورت هم اگر روزی نیاز شد به وام می توانید به خرید ملک بپردازید.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .