شهر دنیزلی ترکیه

شهر دنیزلی ترکیه

آیا می‌دانید شهر دنیزلی در کجا قرار دارد؟ آیا دنیزلی ترکیه را می‌شناسید؟ آیا با جاذبه‌های گردشگری دنیزلی ترکیه یا پاموک کاله آشنا هستید؟

ترکیه از کشورهای همسایه ایران و موردعلاقه مردم ایران برای سفر و زندگی است. تقریباً سفر به شهرهای مختلف این کشور هزینه کمتری از سفر به سایر کشورها را دارد. شهرهای توریستی این کشور مانند استانبول و کوش آداسی تقریباً برای همه معروف هستند و هر نفر حتی برای یک بار هم اسم این شهرها را شنیده است.

فقط شهرهای توریستی این کشور نیست که دارای زیبایی‌های زیاد و جاذبه‌های گردشگری است بلکه حتی یک سری از شهرهای ترکیه که تاکنون اسم آنها را نیز نشنیده‌اید، شهرهای بسیار خارق العاده‌ای محسوب می‌شوند. در این مقاله قرار است به یکی از شهرهای ترکیه به اسم دنیزلی بپردازیم و آثار تاریخی، جاذبه‌های گردشگری دنیزلی و هتل‌های خوب این شهر برای اقامت را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

شهر دنیزلی

با شنیدن اسم کشور ترکیه، حتماً یکی از شهرهای استانبول یا آنکارا و انتالیا به ذهن شما می‌آید. اما اگر از این شهرها گذر کنیم، در جایی بین ازمیر و آنتالیا شهر دنیزلی واقع شده است. استان دنیزلی در کشور ترکیه و بخش غربی استانبول واقع شده است که مرکز آن شهر دنیزلی نام دارد.

 

این شهر با استان های مهم دیگر ترکیه مانند مامنیسا، آیدین و اسپارتا همسایه است. می‌توان دلیل رشد اقتصادی این شهر را تولید و صادرات پارچه در نظر گرفت که یگی از راه های کسب درآمد این شهر نیز می‌باشد. دنیزلی یک شهر صنعتی در ترکیه محسوب می‌شود و در آخرین سرشماری ها جمعیتی نزیک به یک میلیون دارد.

دنیزلی

شهر دنیزلی یک شهر مدرن محسوب می‌شود و با سواحل دریای مدیترانه نزدیک به چهار ساعت فاصله دارد. این شهر را نمی‌توان یک شهر توریستی حساب کرد اما اگر علاقه به آثار تاریخی و جاذبه‌های طبیعی دارید، حتماً باید به این شهر سفر کنید. به دلیل توریستی نبودن این شهر گران فروشی های بی‌دلیل و سرفت خیلی کم مشاهده می‌شود در نتیجه شما یک سفر کم قیمت و در عین حال پر آرامش خواهید داشت.

 

آب و هوای این شهر را نمی‌توان به شکل دقیق تشخیص داد چرا که دنیزلی نزدیک دریای اژه قرار دارد. به طور کلی اما می‌توان گفت که این شهر در مقابل باد ها قرار گرفته است. در تابستان هوای گرم حاکم است و زمستان های این شهر بسیار سرد و همراه برف و باران است. فصل بهار نیز در این شهر تقریباً گرم است اما نه به اندازه گرمای تابستان. پرواز هفتگی از تهران به دنیزلی نیز برقرار است.

 

جاذبه‌های گردشگری دنیزلی

جاذبه‌های گردشگری دنیزلی ترکیه یکی از مهمترین دلایل شهرت آن است. در زیر به بخشی از جاذبه‌های گردشگری دنیزلی اشاره شده است.

 

پاموک کاله

می‌توان گفت نصف شهرت شهر دنیزلی ترکیه به دلیل یکی از جاذبه‌های گردشگری دنیزلی است به نام پاموک کاله است. در لغت این کلمه به معنی قلعه‌ای پنبه‌ای است. این منطقه از زیبایی‌های طبیعی این شهر است که در آن حوضچه‌هایی از جنس آهک به صورت پله پله بر روی هم قرار گرفته اند و سنگ‌های آهکی در آن باعث شده که به دلیل ته نشین شدن املاح آن ظاهری پنبه‌ای مانند پیدا کند. باورها بر این است که آب این حوضچه‌ها به درمان برخی بیماری‌ها می‌پردازد و شهرت جهانی دارد.

 

تعداد حوضچه‌ها ۱۷ تا است که یک منظره فوق العاده زیبا و قصر مانند را برای تماشاگران به وجود آورده است. چشمه‌ها یک مسیر رودخانه مانند را ایجاد کرده است که افرادی که به آنجا می‌روند، از تفریحات‌شان این است که در این مسیر به راه رفتن بپردازند و حتی شنا کنند. اما اگر طرفدار این کارها نیستید، می‌توانید در آنجا بنشینید و از منظره لذت ببرند. برخی افراد نیز حتی برای دیدن طلوع خورشید در صبح قبل از طلوع به ان جا می‌روند و عده‌ای دیگر برای غروب عازم آنجا می‌شوند.

 

پاموک کاله

به دلیل نزدیک بودن این جاذبه زیبا به تورهای شهرهای توریستی مثل آنتالیا و کوش آداسی معمولاً تمام تورهای این شهرها مسافران خود را برای گردش به پاموک کاله می‌آورند و محیط اغلب بسیار شلوغ است پس اگر طرفدار شلوغی نیستید، پیشنهاد می‌شود که صبح به پاموک کاله بروید.

 

پیشینه تاریخی شهر دنیزلی ترکیه مربوط به پادشاهی هیتی ها است در نتیجه پیشینه قوی را به خود اختصاص داده است و آثار باستانی قدیمی زیادی در این شهر از آن دوره به جا مانده است. یکی از معروف‌ترین این آثار، هیراپولیس است. این بنا روی چشمه‌های آب گرم جنوب غربی آناتولی ساخته شده است و نزدیک به پاموک کاله است. این مکان شامل موزه های باستان شناسی است که توسط یونسکو به ثبت رسیده‌اند.

این بخش آمفی‌تئاتر نیز داشته است که برای حدود ده هزار نفر ظرفیت دارد و بسیار با شکوه است. همچنین در زمان خود یکی از بزرگترین آمفی‌تئاتر ها با نمای رومی محسوب می‌شده است. جالب است که بدانید این آنفی تئاتر بخش های ویژه یا vip نیز داشته است و با هشت مسیر عبور و مرور بدون شلوغی شکل می‌گرفته است.

 

غار پلوتونیوم

 

غار پلوتونیوم یکی دیگر از آثار است که غار کوچکی محسوب می‌شود و در نزدیکی یکی از معابد معروف به اسم معبد آپولو واقع شده است و یک راه روی بسیار باریک دارد که تنها یک نفر می‌تواند از آن عبور کند. این غار سرشار از گازهای سمی مثل کربن دی اکسید است و اکسیژن بسیار کمی در آن‌جا وجود دارد. بر اساس خرافات آن زمان مردم گمان می‌کنند این غار جان افراد گناهکار را می‌گیرد.

 

 

نکروپولیس

نکروپولیس قبرستان مشهوری است که در آن هزاران قبر وجود دارد و تقریباً دو کیلومتر طول دارد. تاریخ این قبرستان بسیار قدیمی است و در آن انواع تاریخ‌های روم و مسیحی قابل مشاهده است. جالب است که بدانید این قبرستان شامل چهار نوع قبر برای افراد مختلف است. مثل قبرهای ساده برای افراد معمولی، دو نوع قبر برای ثروت‌مندان و قبرهای خانوادگی.

هیراپولیس

 

تله کابین شهر دنیزلی

شهر دنیزلی روی کوه قرار دارد و دور تا دور آن دره است. یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر که پیشنهاد می‌شود حتماً بازدید از آن را در برنامه خود قرار دهید، تله کابین این شهر است که بیشتر از یک کیلومتر طول دارد و توسط شهرداری برای جذب بیشتر توریست‌ها ساخته شده است و توسط این تله‌کابین نمایی زیبا از بالای شهر به شما نشان داده می‌شود.

 

هتل در شهر دنیزلی ترکیه

اگر قصد دارید به شهر دنیزلی بروید و از جاذبه‌های گردشگری دنیزلی لذت ببرید و در آنجا اقامت کنید؛ یافتن هتل مناسب در اولویت قرار دارد. در ادامه چند مورد را به شما معرفی کرده‌ایم.

 

هتل آنمون

یکی از بهترین هتل‌هایی که در شهر دنیزلی ترکیه واقع شده است هتل آنمون است. این هتل پنج ستاره دارد و اگر سخت گیر و مشکل پسند هستید‌، این هتل مخصوص شما است. کارکنان خوش اخلاق و مجرب که به بهترین شکل با شما برخورد می‌کنند در این هتل کار می‌کنند.

 

این هتل ۱۲۶ اتاق دارد و هر اتاق مینی‌بار، تهویه هوا و حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی دارد. نکته حائز اهمیت این است که ورود حیوانات به این هتل ممنوع می‌باشد. این هتل امکانات ورزشی و تفریحی مثل استخر، باشگاه، سونا و… نیز دارد.

 

هتل ددمان

هتل بعدی، هتل ددمان پارک دنیزلی است که چهار ستاره دارد و در کنار کادر مجرب خودش سعی می‌کند که بهترین سرویس ها را به مسافران خود ارائه دهد. خدمه این هتل به دو زبان انگلیسی و ترکی مسلط هستند.۱۲۰ اتاق این هتل به بهترین شکل چیده شده اند و امکانات مختلف مثل اینترنت و پارکینگ رایگان در کنار باشگاه به شما داده می‌شود.

 

هتل سبمن اوغلو

آخرین هتل، هتل سه ستاره سبمن اوغلو است که یکی از بهترین گزینه ها برای مسافران است. کادر خوش برخورد این هتل شمارا در تمامی مراحل اقامت در آنجا راهنمایی می‌کنند. این هتل ۷۵ اتاق به همراه امکانات و مینی بار دارد. همچنین امکانات دیگر مثل خشکشویی، تبدیل ارز و خدمات فکس و کپی نیز دارد.

هتل سبمن اوغلو

 

سخن پایانی

اگر شما هم شیفته سفر کردن به کشورها و نقاط مختلف دنیا و مشاهده بناهای تاریخی هستید، دنیزلی را قطعاً باید یکی از شهرهای خوب برای سفر در برنامه خود بگذارید. آثار به جا مانده از دوران پادشاهان قدیم این شهر، تا جاذبه‌های گردشگری دنیزلی که این شهر برای جذب بیشتر توریست‌ها ساخته است همه باعث شده زیبایی این شهر چندین برابر شود.

 

در کنار توجه به دیدنی‌های شهر دنیزلی، انتخاب یک هتل خوب برای ادامه اقامت خود در این شهر باید از الویت‌های شما باشد. هتل‌هایی مناسب را برای شما نام بردیم و می‌توانید در یکی از آنها اقامت داشته باشید و از جاذبه‌های گردشگری دنیزلی لذت ببرید.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .