خرید خانه در ترکیه و اخذ اقامت برای ایرانیان

خرید خانه در ترکیه و اخذ اقامت برای ایرانیان

در سال های اخیر بسیاری از ایرانیان به ترکیه مهاجرت کرده اند. اغلب مردم ایران ترجیح می دهند در میان کشور های همسایه نظیر گرجستان در ترکیه زندگی کنند. شرایط اقامتی ترکیه در سال گذشته تغییرات خوبی به نفع مهاجران و سرمایه گذاران داشته است. به همین دلیل این کشور در سال میلادی پیش توانست بیشترین مهاجر را پذیرا باشد. ترکیه با ایران تشابهات فراوانی دارد. دین و فرهنگ مردم این کشور نزدیک به مردم ایران است. در ادامه میتوانید تمامی مواردی که مربوط به خرید خانه در ترکیه و اخذ اقامت برای ایرانیان می باشد را مطالعه نمایید.

تسهیلات ویژه ای که دولت ترکیه برای سرمایه گذاران و مهاجران فراهم نموده است عامل اصلی رشد مهاجرت اتباع خارجی به این کشور می باشد.

بر اساس آمار های منتشر شده، بیشترین در آمد ترکیه از طریق جذب توریست است. سال ها قبل اقتصاد ترکیه به دلیل جنگ های منطقه خاورمیانه دچار تنش شد، این تنش ها باعث شد تا اقتصاد ترکیه به حد نا به سامانی برسد. اما با تدبیر دولت این کشور و اصلاحات در قانون، اقتصاد ترکیه به حد چشم گیری بهبود یافت.

یکی از تغییراتی که دولت ترکیه در قانون خود اعمال کرده است، تسهیل نمودن قانون سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت و شهروندی این کشور می باشد. در گذشته هزینه سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه بسیار بالا بود، اما با تغییر قانون میزان مهاجران و سرمایه گذاری اتباع خارجی به چند برابر رسید..

امروزه اقتصاد ترکیه بسیار بهبود یافته است و با ورود سرمایه گذاران خارجی رشد قابل توجهی دارد. علاوه بر این شهر های ترکیه اغلب زیبا و با آب و هوای ملایم و آرام هستند و هر گردشگر و توریستی را برای زندگی در آنجا وسوسه می کند.

ایران در 5 کشور اولی است که بیشترین گردشگر و توریست را در ترکیه دارد این آمار بالا به این دلیل می باشد که ترکیه با ایران مرز زمینی دارد و اتباع ایرانی می توانند بدون ویزا به این کشور مهاجرت کنند. همچنین با تغییر قانون اخذ اقامت و سرمایه گذاری، ایران دومین کشوری می باشد که اتباع آن در ترکیه ملک خریداری نموده اند. یکی از آسان ترین راه ها برای اخذ اقامت در ترکیه خرید خانه در این کشور می باشد.

در سال گذشته دولت ترکیه اعلام کرد در آینده ای نزدیک این کشور به جمع کشور های اتحادیه اروپا خواهد پیوست، با اعلام این خبر روز به روز بر تعداد مهاجران و سرمایه گذاران افزوده می شود.

زندگی در ترکیه

در سال های اخیر ایرانیان علاقه زیادی به خرید ملک در ترکیه نشان داده اند. هدف اغلب مردم از خرید ملک در ترکیه اخذ اقامت این کشور می باشد اما با این حال برخی از افراد نیز به دلیل سفر های فراوانی که به ترکیه می کنند در شهر مورد نظرشان ملک خریداری می کنند.

اغلب خانه های ساخته شده در ترکیه بخصوص در استانبول بر اساس معماری اروپایی ساخته شده اند. زندگی در این خانه ها بسیار رویایی و لذت بخش خواهد بود. حتی اگر به سبک خانه های ترکیه علاقه ای ندارید می توانید با خرید زمین و اراضی ملک مورد نظر خود را بسازید.

خرید خانه و زمین در ترکیه برای اتباع برخی از کشور ها مجاز است که خوشبختانه ایران نیز در این دسته می باشد.

برای خرید ملک در هر کدام از شهر های ترکیه باید تمامی شرایط و جوانب را سنجید. بدون برنامه ریزی و صرفا با داشتن یک هدف نمی توان با خرید خانه در ترکیه به موفقیت رسید زیرا هدف افراد از مهاجرت، رسیدن به موفقیت هایی است که در ایران نمی توان آنها را بدست آورد.

بسیاری از افرادی که به کشور های اروپایی مهاجرت کرده اند در ابتدا با خرید ملک یا سرمایه گذاری در ترکیه اقامت این کشور را اخذ نموده اند. این افراد تجربه خوبی از زندگی در ترکیه به دست آوردند که در زندگی در اروپا آنها را یاری کرده است.

آن دسته از افرادی که ترکیه را برای زندگی انتخاب می کنند باید بدانند به راحتی می توانند در این کشور به کسب و کار و سرمایه گذاری بپردازند.

اغلب شهر های بزرگ ترکیه نظیر استانبول توریستی است. شهر های توریستی با این که شلوغ هستند برای زندگی و کسب و کار پیشرفت بسیار مناسب می باشند. ترس و دغدغه بسیاری از افراد از مهاجرت به ترکیه و خرید ملک در این کشور، پیدا کردن یک شغل مناسب و یا راه اندازی یک کسب و کار می باشد.

افراد زیادی با راه اندازی صنایع کوچک و بزرگ در ترکیه به موفقیت های چشمگیری رسیده اند. حتی برخی از ایرانیان با راه اندازی کسب و کار در ترکیه توانسته اند در سطح بین الملل به خوبی بدرخشند. پس رسیدن به موفقیت در این کشور دور از انتظار نخواهد بود.

در همین رابطه بخوانید:

5منطقه عالی ترکیه جهت سرمایه گذاری و خرید ملک با هدف زندگی و مهاجرت برای ایرانیان

خرید خانه در ترکیه خود یک موفقیت بزرگ محسوب می شود. با خرید ملک در ترکیه می توان به سرعت برای اخذ اقامت موقت ترکیه اقدام نمود. با اخذ این نوع اقامت هر سال می توان آن را تمدید کرد.

بعد از مدت مشخصی زندگی در ترکیه مهاجران شهروندان ترکیه محسوب می شوند بدین ترتیب می توانند با پاسپورت ترکیه به بسیاری از کشور های اروپایی و امریکایی بدون اخذ ویزا سفر کنند و برای مدت معینی اقامت داشته باشند. بسیاری از مردم از این امتیاز استفاده کرده و اقدام به اخذ اقامت در کشور های اروپایی می کنند.

اما اغلب مهاجران بعد از سال ها زندگی در ترکیه حاضر نیستند این کشور را ترک کنند. این افراد نمی توانند سودآوری از سرمایه گذاری در بازار های این کشور و زندگی شیرین در ترکیه را رها کنند.

خرید خانه در ترکیه و اخذ اقامت برای ایرانیان

برای خرید خانه در ترکیه باید تمامی شهر های مناسب زندگی در این کشور را شناسایی کنید. اما این کار کمی دشوار است به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که با مشاوران شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز تماس حاصل نمایید تا شما را در امر خرید خانه در ترکیه یاری کنند.

در همین رابطه بخوانید :

بهترین مناطق ترکیه برای خرید خانه

همانطور که گفته شد ترکیه کشوری کاملا توریستی می باشد و تعداد شهر هایی که گردشگری نیستند بسیار کم می باشند. پس قبل از هر چیز باید خود را برای دیدن توریست ها و اتباع خارجی آماده کنید. البته این اتباع خارجی و توریست ها می توانند برای کسب و کار شما مفید باشند.اغلب مناطق و شهر های توریستی ترکیه مناسب برای سرمایه گذاری و خرید ملک می باشند. نکته قابل توجه این است که هزینه و شرایط زندگی در شهر های توریستی بسیار خوب می باشد امکانات رفاهی و مراکز آموزشی و مراکز خرید و تجاری به طور گسترده در اغلب شهر ها وجود دارد.

در شهرهای بزرگ مانند استانبول با اینکه شلوغ و گردشگری هستند اما محله های خلوت و بدون تردد توریست ها، نیز وجود دارند. املاک برنا به خوبی در این رابطه می تواند شما را در انتخاب بهترین منطقه برای زندگی یاری کند.

شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز خدمات خود را فقط برای سرمایه گذاران محترم صاحبان صنایع و افراد حقیقی و حقوقی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه، اخذ اقامت و تابعیت و یا شهروندی ترکیه میباشند ارایه میدهد. افرادی که صرفا نیاز به اخذ اقامت داشته و قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک ندارند و یا از روش های غیر قانونی بدنبال اخذ اقامت میباشند پاسخ گو نمی باشد.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .