خرید خانه در ترکیه با روش های مطمئن و ارزان

خرید خانه در ترکیه

از زمانی که دولت ترکیه شرایط اخذ اقامت و شهروندی این کشور را برای مهاجران تسهیل بخشیده است، سیل زیادی از مردم روانه ترکیه شده اند. از طرفی شرایط اقتصادی و اجتماعی در ایران برای بسیاری از مردم دشوار شده است. متاسفانه درصد زیادی از مردم ایران حاضر هستند به هر طریق و قیمتی از ایران مهاجرت کنند و در کشور های دیگر به زندگی خود ادامه بدهند.

دلایل انتخاب کشور ترکیه توسط مردم ایران برای مهاجرت

یکی از کشور هایی که مردم ایران آنجا را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند، کشور ترکیه می باشد. در دو سال اخیر مردم ایران در رتبه دوم مهاجران این کشور بودند. و این آمار نشان می دهد ترکیه برای ادامه زندگی شرایط کافی و مناسبی دارد. اما چه دلیلی باعث شده است که اغلب مردم ایران ترکیه را برای مهاجرت انتخاب کنند؟

 • همسایه بودن کشور ترکیه و ایران
 • سفر بدون اخذ ویزا
 • شرایط آسان مهاجرت کشور ترکیه
 • شرایط آسان اخذ اقامت و شهروندی ترکیه
 • نارضایتی مردم ایران از شرایط حاکم بر کشور
 • شرایط مناسب زندگی در ترکیه نسبت به ایران
 • تشابه نزدیک فرهنگ و دین مردم ترکیه با مردم ایران
 • شرایط جغرافیایی ترکیه (نیمی از کشور ترکیه در اروپا و نیمی دیگر در آسیا می باشد)
 • شرایط مناسب اقتصادی کشور ترکیه برای راه اندازی کسب و کار و خرید خانه

این قبیل دلایل باعث شده است که هر روز بر تعداد مهاجران ایرانی در ترکیه افزوده شود. همانطور که گفته شد ایرانیان به هر قیمتی حاضر هستند مهاجرت کنند. و اغلب آن ها عواقب و مسائل دیگر را در نظر نمی گیرند. و باعث می شود که در کار های اقامت و مهاجرت خود دچار مشکلات فراوانی شوند. یکی از این مشکلات پرداخت مبالغ بالا برای خرید یا اجاره ملک مسکونی در ترکیه است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

چرا ایرانیان مبالغ بالایی برای خرید خانه در ترکیه پرداخت می کنند؟

برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه راه های مختلفی وجود دارد. که یکی از این راه ها، خرید ملک به قیمت مشخص شده می باشد. دولت ترکیه در سال 2017 میلادی شرایط اخذ اقامت و شهروندی ترکیه را برای چند کشور از جمله ایران آسان نمود. از آن سال تا به امروز تعداد زیادی از ایرانیان به ترکیه مهاجرت نموده اند. دلایل مهاجرت مردم ایران به ترکیه در بالا گفته شد.

هر ایرانی با خرید ملک در ترکیه می تواند اقامت و شهروندی این کشور را برای خود و خانواده اش اخذ نماید. به همین دلیل است که بسیاری از ایرانیان حاضر هستند ارقام بالایی را برای خرید ملک مسکونی در ترکیه بپردازند.

همچنین اغلب افرادی که در گذشته به ترکیه مهاجرت نموده اند، از زندگی در این کشور کاملا راضی هستند. از این رو افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند با دیدن این افراد تمایل بیشتری به زندگی در ترکیه پیدا می کنند.

در این بین برخی از مهاجران نیز به موسسات و شرکت های نا معتبر مراجعه می کنند. آنها نیز با ترفند های مختلف مبالغ بالایی در قبال خرید خانه در ترکیه، از مهاجران اخذ می کنند.

خرید خانه در ترکیه با روش های مطمئن و ارزان

همانطور که برخی از افراد مبالغ هنگفتی را در قبال خرید خانه در ترکیه پرداخت می کنند، در مقابل نیز افرادی هستند که ملک ارزان در ترکیه خریداری می کنند. اما در پایان هر دو دسته اسیر افراد کلاهبردار شده اند و کار های مربوط به اقامت و مهاجرت آنها دچار مشکلات متعددی می شود.

خرید خانه در ترکیه با روش های مطمئن و ارزان

چگونه می توان در ترکیه ملکی با قیمت معقول و با ارزش واقعی آن خریداری نمود؟

خرید ملک در ترکیه به قیمت خیلی پایین یا خیلی زیاد تضمینی برای اخذ اقامت نیست. در ترکیه نیز مانند بسیاری دیگر از کشور ها قیمت املاک مشخص است. اما به دلیل آنکه مهاجران با بسیاری از قوانین و اطلاعات مربوط به خرید خانه آشنایی ندارند، دچار مشکل می شوند. روش ها و راه حل های زیر می تواند شما را در خرید خانه در ترکیه به قیمت مناسب یاری کرده و هزینه های خرید ملک را کاهش دهد.

 • در ابتدا باید به یک شرکت یا موسسه املاک معتبر و دارای مجوز مراجعه نمایید. تا تمامی کار های شما به صورت قانونی انجام شوند.
 • برای خرید خانه مورد نظر خود باید برنامه ریزی کرده و همچنین هدف خود از خرید ملک در ترکیه را مشخص نمایید. ملک های موجود در مرکز شهر و نزدیک به مراکز خرید به نسبت خانه های موجود در حاشیه شهر گران تر هستند. پس باید انتخاب کنید که در محله های بومی سکونت کنید یا در محله های نزدیک به مرکز که اغلب توریستی هستند.
 • همچنین املاک پیش فروش و در حال ساخت به نسبت خانه های آماده به قیمت های مناسب تری به فروش می رسند.
 • دولت ترکیه از اوایل سال جاری ارائه گزارش بازرسی و کارشناسی املاک را در هنگام خرید الزامی دانست. از این رو همه خریداران ملزم هستند در هنگام خرید ملک این گزارش را به اداره مربوطه ارائه دهند. هدف از ارائه گزارش بازرسی و کارشناسی املاک، خرید ملک به قیمت مشخص و مطابق با ارزش واقعی آن می باشد. با تصویب این قانون، خریداران، املاک مورد نظرشان را با قیمت واقعی آن خریداری می کنند.
 • خرید ملک در ترکیه به قیمت ارزان نیست. پس مراقب افرادی که به این نیت ملک خود را به شما می فروشند باشید. املاک بسیار ارزان در ترکیه معمولا مشکلاتی از قبیل جریمه پرداخت نشده یا وام های بانکی به تعویق افتاده دارند.
 • اگر بودجه کمی برای خرید خانه در ترکیه دارید، می توانید از بانک های ترکیه وام خرید ملک اخذ نمایید.
 • یکی از راه های کاهش هزینه های خرید ملک مراجعه به شرکت سرمایه گذاری املاک برنا هومز می باشد، با مراجعه به این املاک مستقر در ترکیه می توانید ملک مورد نظر خود را با قیمت و ارزش واقعی خریداری نمایید. کارشناسان ما در برنا هومز شما را در خرید خانه مورد نظرتان از ابتدای مراحل خرید تا زمان سکونت در آن ملک یاری می کنند.
 • برای آنکه در خرید ملک هزینه های خود را کاهش دهید، می توانید ملک های دست دوم و قدیمی نیز خریداری کنید. واضح است قیمت این نوع املاک در مقابل خانه های نو و تازه ساخت ارزان تر می باشند.
 • املاک در شهر های استانبول، آنکارا و ازمیر به نسبت دیگر شهر های ترکیه گران تر می باشند. از طرفی قیمت ملک در محله های مختلف این شهر ها نیز با هم تفاوت دارند. پس قیمت ملک بستگی به انتخاب شما دارد.

خرید خانه در ترکیه با روش های مطمئن و ارزان

به طور کلی قبل از اقدام به خرید ملک در ترکیه بهتر است با کارشناسان دارای مجوز مشاوره داشته باشید. این افراد می توانند شما را در خرید خانه مد نظرتان یاری کنند. کارشناسان ما در املاک برنا هومز نیز می توانند شما را در خرید ملک و انتخاب یک خانه با قیمت مناسب یاری کنند.

به یاد داشته باشید قیمت خانه در ترکیه ارزان نیست. منظور از خرید ملک ارزان در ترکیه نسبت به کشور های اطراف آن است.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .