تغییر در شرایط تمدید اقامت توریستی ترکیه

تغییر در شرایط تمدید اقامت توریستی ترکیه

طبق قانون جدیدی که برای اقامت توریستی ترکیه در نظر گرفته شدع، تمدید اقامت موقت توریستی ترکیه برای اتباع خارجی از یک ژانویه2020 تغییر می کند.

بر اساس مصوبه جدیدی که در رابطه با اقامت موقت ترکیه در بند(e) ماده یک قانون 6458/31اتباع خارجی و حفاظت بین المللی، گفته شده است؛ شهروندان خارجی از یکم ژانویه سال 2020 اقامت موقت گردشگری ترکیه را به مدت یک سال دریافت میکنند.

طبق مصوبه گفته شده در این رابطه، شهروندان خارجی که ادامه گفته میشوند، شامل این قانون نمیشوند و نمیتوانند به مدل یک سال، اقامت گردشگری خود را تمدید کنند. جمهوری خلق چین، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه، شهروندان کشورهای عضو سازمان همکاری شامل اتباع خارجی نیستند و این قانون در رابطه با این افراد صدق نمیکند.

همچنین طبق گفته هایی که ازجانب مسئولان اداره مهاجرت ترکیه بیان شده است، در صورتی که اتباع خارجی قبل از تاریخ یکم ژانویه برای اقامت موقت خود مراجعه کرده باشند، اما تاریخ رجوع آن بعد از یکم ژانویه باشند،این پرونده رامورد تحقیق و بررسی قرار میدهند و نتیجه را به شخص اعلام میکنند.
ایرانیان و دیگر اتباع خارجی که شامل این مصوبه میشوند، پس از پایان اقامت موقت توریستی خود میتوانند با توجه به شرایط بین کشور تابع خود و کشور ترکیه برای ورود و خروج اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

آخرین قوانین مراحل و شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کشور ترکیه دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری (2019)

طبق توصیحاتی که در این قانوت گفته شده است، اتباع خارجی میتوانند بعد از هر 180 روز، به مدت سه ماه اقامت موقت ترکیه را دریافت کند. بر همین اساس، اتباع خارجی تنها زمانی میتوانند برای دریافت اقامت موقت اقدام کنند که یک سال از اقامت موقت آنها گذشته باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی نوشته های فوق متعلق به شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز بوده و استفاده از آن بدون اجازه کتبی و رسمی این شرکت غیر قانونی و پیگرد قضایی در ترکیه دارد.

جهت اطلاع دقیق تر از جزئیات این خبر با شماره زیر در واتزاپ ارتباط برقرار نمایید:

905343164216+

منبع:
خبرگزاری آناتولی

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .