ترکیه در جایگاه ۵ اقتصادهای برتر و قدرتمند جهان در سال ۲۰۳۰

ترکیه

بنابه گذارش موسسه استنادارد چارترد انگلستان هفت اقتصاد از ده اقتصاد بزرگ دنیا تا سال ۲۰۳۰ احتمالاً از بازار های نوظهور فعلی خواهند بود .پیش بینی یک تحول در رتبه بندی کشورها از نظر تولید ناخالص داخلی جهان توسط شرکت استاندارد چارترد نشان می دهد چین به بزرگترین اقتصاد دنیا در سال ۲۰۳۰ تبدیل خواهد شد. هند احتمالا در همین بازه زمانی بزرگتر از آمریکا خواهد بود و اندونزی در بین پنج اقتصاد برتر دنیا قرار خواهد گرفت . موضوع جالب توجه در گزارش اقتصادی استاندارد چارترد پیشرفت سریع اقتصاد ترکیه و پیوستن این کشور به ۵ کشور اول قدرت اقتصادی جهان میباشد. این کشور با تولید ناخالص ملی بیش از ۹ تریلیون دلار به جمع ۱۰ کشور برتر اقتصاد جهان خواهد پیوست.

طبق پیش‌بینی‌ استاندارد چارترد ۱۰ اقتصاد برتر دنیا تا سال 2030 به ترتیب عبارتند از چین، هند، آمریکا، اندونزی، ترکیه، برزیل، مصر، روسیه، ژاپن و آلمان

منبع عکس IMF  صندوق بین اللملی پول – گزارش به نقل از موسسه استاندار چارترد-

رقم ها به تریلیون دلار میباشد

کاهش شتاب اصلاحات در بازارهای نوظهور، رشد بهره‌وری را تحت تاثیر قرار می دهد .
فشار بیشتری بر اقتصاد ها برای اصلاح و احیای روندهای بهره وری وارد خواهد شد .
طبقه متوسط در نقطه اوج قرار میگیرد و اکثریت جمعیت جهان هم در این رده درآمدی در سال 2020 قرار خواهند گرفت .
رشد طبقه متوسط به خاطر شهرنشینی و تحصیلات به مقابله با تاثیرات روند مسن شدن جمعیت در بسیاری اقتصادها مثل چین کمک می کند .

استاندار چارترد اعلام کرد پیر شدن جمعیت تاثیر بسزایی بر روی رشد اقتصاد جهانی دارد؛ اما هند در حال حاضر ششمین اقتصاد بزرگ جهان است و از آنجایی که جمعیت این کشور جوان است، در جایگاه خود همچنان باقی خواهد ماند. تقریبا نیمی از جمعیت هند زیر ۲۵ سال است. نکته جالب توجه اینکه در میان  قدرت های برتر جهان فقط کشور آلمان باقی مانده است و سایر کشور های اروپایی اثری نیست و جای خود را به کشور های آسیایی داده اند.

اقتصاد های برتر جهان در سال ۲۰۱۸ و جایگاه ترکیه

در صورتیکه به آمار مشابه آن در سال ۲۰۱۸ نگاهی بکنیم میبینیم که این آمار بسیار متفاوت بوده و  گویا قرار است تغییرات عمده ای در سالهای آتی اتفاق خواهد افتاد . با بررسی این آمار میتوان دریافت سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری  در کشور های دیگر دارند با توجه به آمار و ارقام بهتر میتوانند مراکز سرمایه گذاری میان مدت و طولانی مدت خود را مشخص کنند. و یا محل زندگی خانواده خود را تعیین نمایند.

                                                               

املاک برنا

منبع خبر:

https://www.independent.co.uk/news/business/analysis-and-features/uk-world-economy-india-china-turkey-brazil-prediction-market-change-rates-a8720861.html

 

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .