بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه

بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه

هر ساله اکثر شهروندان سرمایه دار ایران برای انتخاب بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ اقامت طولانی مدت به ترکیه سفر می کنند. ترکیه اقتصاد پویا و باثباتی دارد و دولت آن همیشه بنیادی بوده است. جذب سرمایه گذاران بین المللی صنعت گردشگری این کشور را بسیار پررونق و قوی کرده و به پیشرفت ترکیه کمک کرده است.

اما آمار و گزارش ها نشان می دهد که خرید زمین و ملک یکی از بهترین و سودآورترین راه های سرمایه گذاری در این کشور است، البته راه های دیگری نیز وجود دارد که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.مقاله ارائه شده اطلاعات مفیدی را برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری به هموطنان عزیز می دهد.

با خرید ملک در ترکیه با وام در اینجا بیشتر آشنا شوید

روش های سرمایه گذاری در ترکیه در 2022

همانطور که می دانید راه های مختلفی برای مهاجرت به ترکیه و سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که از جمله می توان به خرید زمین، ملک، خرید سهام، اوراق قرضه و سپرده بانکی، ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار جدید و خوداشتغالی و … اشاره کرد.

این لازم است بدانید بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه چیست برای این منظور برای اینکه بتوانیم هوشمندانه ترین و ایده آل ترین راه سرمایه گذاری در این کشور را انتخاب کنیم ابتدا باید اطلاعاتی در مورد اقتصاد ترکیه داشته باشیم. در ادامه در مورد اقتصاد ترکیه اطلاعات مفیدی را ارائه می کنیم.

مختصری در مورد شرایط اقتصاد کشور ترکیه

در سال های اخیر، اقتصاد ترکیه به طور پیوسته در حال رشد بوده و تا به امروز گام های بلندی برداشته است. صنعت گردشگری اولین و مهم ترین صنعتی است که در ترکیه بین کشورهای آسیایی به طور قابل توجهی توسعه یافته است. ساخت هتل ها، کارخانه ها، بیمارستان ها، فروشگاه ها و … بر اساس این صنعت یکی از پر رونق ترین و پرطرفدارترین سرمایه گذاری های خارجی ها به ویژه ایرانیان است.

معرفی بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه خرید زمین، املاک و مستغلات در این کشور است، در واقع بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه را می توان خرید ملک در ترکیه دانست، زیرا دلایل مختلفی برای این ادعا وجود دارد. آمار از سال 2011 تا 2022 بر این اساس، نرخ بهره سرمایه گذاری در ترکیه به 3000 درصد رسیده است که مربوط به زمین و املاک، طلا، سهام، بازار سهام، سود بانکی و غیره است.

درباره روش های سرمایه گذاری در ترکیه

به خاطر داشته باشید که اقتصاد ترکیه قوی می باشد و تجارت این کشور در حال رشد است و در نتیجه ثبت شرکت یا خرید سهام در این کشور می تواند بسیار سودآور باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، بهترین، سودآورترین و کم ریسک ترین راه سرمایه گذاری در ترکیه در سال 2022، خرید ملک در این کشور است. همچنین فردی که با خرید ملک سرمایه گذاری را انتخاب می کند نیازی به حضور دائمی در کشور ندارد.

خرید ملک در منطقه زکریا کوی استانبول ترکیه

با این حال وی برای اخذ اقامت این کشور به مدت سه سال حق خرید یا فروش ملک خود را ندارید و باید در این مدت ملک خود را حفظ کنید. توجه به این نکته ضروری است که اگر ملک خریداری شده حداقل 250000 دلار آمریکا و اگر ارزشش را داشته باشد، خریدار می تواند پاسپورت ترکیه را از این طریق دریافت کند. از این طریق نه تنها خریدار، بلکه همسر و فرزندان او نیز می توانند تابعیت ترکیه را دریافت کنند.

بهترین راه ثبت شرکت و سرمایه گذاری در ترکیه

موثرترین و بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه ثبت شرکت و کارآفرینی است، این روش در سال های اخیر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است که اکثر آنها شهروندان ایرانی هستند، همچنین مزایای زیادی دارد و نیازی به مدرک زبان، تخصص و مهارت خاصی ندارد. تجارت در ترکیه با دلار و لیر ترکیه انجام می شود، این نشان می دهد که ایرانیان محدودیت های تجاری دارند که سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی را برای آنها دشوار کرده است، همچنین آنها می توانند بدون محدودیت در این کشور اوراسیایی سرمایه گذاری و تجارت کنند.

ارزان ترین شهر ترکیه برای خرید خانه کدامند؟ ببیشتربخوانید

سخن پایانی

تاکنون روش هایی ارائه کرده ایم که عنوان بهترین را سرمایه گذاری در ترکیه را به خود اختصاص داده اند، اما به طور کلی هدف از این سرمایه گذاری ها و راه اندازی کسب و کار در ترکیه داشتن یک زندگی طولانی مدت در این کشور است.

این امر اهداف مهم و بزرگ سرمایه گذاران است، برخی از افرادی که در کشور مبدأ تجارت دارند، سعی می کنند شعبه ای از تجارت خود را در ترکیه افتتاح کنند تا دامنه تجارت خود را در سطح جهانی گسترش دهند، در این حالت ضمن گسترش تجارت خود در جهان، می توانند اقامت سایر کشورهای اروپایی را دریافت کنند.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .