کدام نوع از خانه ها برای خرید و سرمایه گذاری ملک در کشور ترکیه و شهر بزرگ استانبول بازگشت سرمایه بالایی خواهد داشت؟

بازگشت سرمایه با خرید خانه در استانبول

ترکیه یکی از کشورهایی است که در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد و همه ساله مسافران بسیار زیادی را در خود جای می دهد. پذیرش توریست و گردشگر توسط کشور ترکیه و شهرهای مختلف آن در سال به میلیون ها نفر می رسد. وجود توریست ها و گردشگران در کشور ترکیه دلایل مختلفی را با خود به یدک می کشد. از جمله این موارد می توان به پایین بودن ارز مالی به نسبت سایر کشورها و تسهیل بخشیدن قوانین مهاجرت توسط دولت ترکیه اشاره کرد.

کسانی که به این کشور زیبا و دوست داشتنی سفر می نمایند و قصد اقامت دارند باید شرایط موجود در این کشور را برای خود فراهم سازند، یکی از شرایط اخذ اقامت و شهروندی در شهرهای مختلف کشور ترکیه خرید خانه است. مسافران با خرید خانه در ترکیه می توانند اقامت موقت خود را تمدید کنند.

به همین منظور خرید خانه در ترکیه برای بسیاری از مسافران بسیار حائز اهمیت می باشد. استقبال بی نظیر توریست ها، گردشگران در کنار آنها کسانی که دوست دارند در این کشور اقامت کنند از این طرح باعث شده تا بازار خرید و فروش ملک در کشور ترکیه بیشتر از سال های گذشته رونق داشته باشد. اما برخی از افراد در کنار خرید خانه در ترکیه سعی بر این دارند، بتوانند به این وسیله سرمایه گذاری خود را به سر انجام برسانند.

بسیاری از افراد که برای خرید خانه در ترکیه و شهرهای اطراف آن اقدام می نمایند، در هنگام خرید دچار سردرگمی های فراوانی می شوند. یکی از این سردرگمی ها انتخاب شهر، نوع خانه و آپارتمان مورد نظر است.

خرید خانه در ترکیه از نگاه آمار

طبق آمار هایی که کشور ترکیه منتشر کرده است، در  چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۱۹ تعداد  ۱۲۷۸ آپارتمان  در این کشور توسط خارجیان خریداری شده است که تقریبا 2.5 برابر سال گذشته می باشد و با رشد روزافزونی مواجه بوده است. رتبه اول خرید خانه متعلق به مردمان کشور عراق است و رتبه بعدی را ایرانیان از آن خود کرده اند. از زمانی که امریکایی ها از برجام خارج شده اند ( اردیبهشت 97) خرید آپارتمان در ترکیه توسط ایرانی ها شدت گرفت.

در سال گذشته 3652 مسکن با ارزش نیم میلیارد دلار توسط ایرانی ها خریداری شده است. این آمار و ارقام  با توجه به جداولی که در ادامه می آید کاملا مشخص و تایید کننده می باشد.

آمار خرید ملک از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا آوریل ۲۰۱۹

طی تاریخ ما بین ژانویه 2017 تا آوریل 2019، تعداد  13338 مسکن در کشور ترکیه به فروش رسیده است که ده درصد از این آمار متعلق به ایرانی ها بوده است. ۴۵ درصد از املاک فروخته شده به خارجی‌ها در استانبول بوده است . شهری که به پایتخت اقتصادی ترکیه معروف است و سالانه تعداد 48 میلیون گردشگر را به خود می بیند و 30 درصد از درآمد ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است. بعد از استانبول، آنتالیا و آنکارا سهم بزرگی در فروش املاک به خارجی ها دارند.

آمارها نشان می دهد هرچند با توجه به نرخ گرانی دلار، از تعداد توریست های ایرانی به ترکیه کاسته شده است اما همین آمار افزایش خرید ملک و آپارتمان را در این کشور توسط ایرانی ها اثبات می کند.  در همین زمینه جداولی وجود دارد که نشان دهنده افزایش قیمت ملک از سال 2016 و روند صعودی خرید آپارتمان و خانه از همین سال است. به طوری که در سال 2018 فروش ملک در استانبول به اوج خود می رسد. پس از یک صعود فوق العاده در سال 2006 روند خرید ملک در استانبول کاهشی بوده است تا این که از سال 2016 شاهد سیر صعودی آن هستیم که این افزایش تقاضا در 2019 به بالاترین حد خود می رسد.

سرمایه گذاری در املاک یکی از بهترین نوع سرمایه گذاری ها می باشد که علاوه بر حفظ سرمایه موجب سیر صعودی قیمت ها و رشد سرمایه می شود. در واقع خرید ملک همواره با ارزش افزوده همراه بوده و می تواند نوعی سرمایه گذاری امن محسوب شود اگر بدانید به موقع عمل کنید.  برای کسانی که تجربه کافی در این بازار را ندارند توجه به فاکتورهای خاصی مانند تقاضای بازار، آرامش بازار و میزان عرضه می تواند بر سود بیشتر شان تاثیرگذار باشدهرچند بازار مسکن بازاری است که همیشه حداقل پا به پای تورم پیشرفت قیمتی داشته و برای مالکان این املاک ارزش افزوده‌ای حداقل به نسبت افزایش حجم نقدینگی، ایجاد کرده است، اما فاکتورهای خاصی در رابطه با سرمایه‌گذاری بهتر در بازار املاک و مستغلات وجود دارد که به خصوص توجه به آنها برای کسانی که به تازگی می‌خواهند این نوع سرمایه‌گذاری را انجام دهند توصیه می‌شود.

در واقع بسیاری از افرادی که برای بار اول یا دوم تصمیم گرفته اند سرمایه مازاد خود را در بازار املاک پس انداز کنند و از این طریق ارزش افزوده سرمایه خود را هم در طول زمان تضمین کنند، اغلب نمی‌دانند که چه زمانی باید این کار را انجام دهند. عمده سوالی که ممکن است اغلب متقاضیان سرمایه‌گذاری در بازار مسکن در حال حاضر با آن مواجه باشند، این است که آیا زمان مناسبی را برای ورود به این بازار انتخاب کرده‌اند یا خیر؟.

دلیل عمده ای که سرمایه گذاردر ملک سرمایه گذاری میکند به دو منظور میباشد؟

۱. یا به منظور افزایش اتی قیمت ملک در اینده

۲. یا به منظور دریافت کرایه ماهیانه

البته معمولا سرمایه گذار هردوی این موضوعات را با هم میخواهد ولی باید در نظر داشت که معمولا این امر زیاد قابل انجام نیست . و بایستی سرمایه گذار در ابتدا قصد سرمایه گذاری خود رو مشخص کند.

  • سرمایه گذاری به شخصیت فرد سرمایه گذار نیز کاملا بستگی دارد.

اگر فرد سرمایه گذارشخصیت ریسک پذیر داشته باشد امکان دارد با افزایش ریسک سرمایه گذاری درامدزایی و یا سود خود را در یک معامله افزایش دهد.

افراد محتاط معمولا دنبال سود های مطمن تر و در نتیجه کمتری هستند لذا این افراد بایستی در زمان سرمایه گذاری دنبال مقایسه بازگشت سرمایه با مقایسه ان با سود ها سپرده بانکی تصمیم گیری نمایند . خرید ملک در استانبول

 مهمترین عامل در سرمایه گذاری ملک در ترکیه

مهمترین نکته ای که در سرمایه گذاری ملک  باید بدان توجه کرد، عامل زمان است. خرید در زمان مناسب و درست می تواند سود سرمایه شما را چند برابر کند و برعکس در زمان اشتباه شما را دچار زیان کند. با این که تحولات سیاسی و اقتصادی موجب ناآرامی و نوسانات قیمت در بازارهای مختلف می گردد ولی بازار مسکن همواره جزو امن ترین بازارهای مالی می باشد که ریسک زیادی در بازگشت سرمایه ندارد. از همین رو استرس های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران به دنبال ندارد.

استانبول بهترین گزینه برای خرید ملک در ترکیه

بسیاری از افراد که در پی خرید خانه در ترکیه هستند، شهر استانبول را به عنوان مقصد خرید خانه خود برمی گزینند. استانبول شهری زیبا، متنوع، جذاب و ارزان برای خرید خانه در کشور ترکیه محسوب می شود. این شهر یکی از مراکزی است که بسیاری از ایرانیان در سالیان اخیر آن را برای خرید خانه و مرکز گردشگری خود انتخاب می نمایند.در این کلان شهر با جمعیت فعال ۲۰ میلیون نفر همیشه تقاضا برای هر گونه ملک وجود دارد. جمعیت جوان استانبول که ۶۵ درصد زیر ۳۰ سال هستند نشاندهنده وجود همیشگی تقاضا برای مسکن خواهد بود.

استانبول پایتخت اقتصادی کشور ترکیه

اگر ترکیه را به بدن انسان تشبیه کنیم، استانول قلب تپنده ان محسوب می شود. استانبول بزرگترین شهر کشور ترکیه می باشد که اغلب سرمایه گذاران، تاجرهای بلند پایه در این شهر کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند. شهر استانبول را از هر لحاظ مورد بررسی قرار دهید، به نتیجه ای جز سرمایه گذاری نخواهید رسید. استانبول تمامی برندهای معروف دنیا در زمینه های مختلف دنیا را در خود جای داده است. از برندهای اوازم خانگی، پوشاک، شکلات، خودرو و سایر برندهایی که حرف اول را در زمینه های کاری خود می زنند.

  • همچنین بخوانید:

معرفی کامل هتل های لوکس استانبول همراه با قیمت و امکانات

استانبول همیشه حرف اول را می زند

شاید بسیاری از مردم برای خرید خانه در ترکیه به شرایط آب و هوایی آن نگاه ویژه ای داشته باشند. استانبول از لحاظ آب و هوایی نیز حرف اول را در بین سایر شهرهای ترکیه ای خواد زد. استانبول پایتخت اقتصادی کشور ترکیه به شمار می رود که این ویژگی مهمترین خصوصیت شهر استانبول به شمار می رود.

به دلایلی که بیان شد، استانبول بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در زمینه ملک با بازگشت مالی بالا خواهد بود. بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی خرید خانه در استانبول را در دستور کار قرار می دهند. خرید انواع ملک، آپارتمان و ویلا در استانبول نه تنها برای ایرانی ها بلکه برای سایر کشورهای خارجی  در اولویت قرار داده شده است. کشورهای مختلفی در بازار شهر استانبول سرمایه گذاری کرده اند. تا با خرید ملک و خانه سرمایه گذاری بلند مدتی را به سر انجام برسانند.

بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری های بلند مدت و سودآور روی به بازار خرید ملک در استانبول می آورند، اما نکته جالب اینجاست فقط اندکی از این افراد در سرمایه گذاری های خود به سودآوری بالا می رسند. کشور ترکیه و استانبول را به طور دقیق مورد بررسی قرار دادیم. حال سوال اینجاست، کدام نوع از خانه ها برای خرید و سرمایه گذاری در شهر استانبول و کشور ترکیه مناسب هستند که بازدهی بالایی را به افراد برگردانند؟ برای اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بهترین خانه های ترکیه و استانبول برای سرمایه گذاری کدامند؟

اولین نکته در خرید خانه در ترکیه که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، بررسی نوع ملک مورد نظر است. باید به خوی کاربری و قیمت ملک مورد نظر را قبل از خرید بازرسی نمایید. اطلاعات کافی در باره ملک ها یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. داشتن این اطلاعات باعث می شود، از مالیات ملک های مختلف آگاهی به دست آورید.

خانه هایی با مالیات کمتر= بازگشت سرمایه با خرید خانه در استانبول

نکته اول در خرید ملک در ترکیه برای سود آوری بالا این است که املاکی را انتخاب نمایید که از مالیات کمتری برخوردار هستند. پرداخت مالیات پایین باعث می شود، سرمایه گذار هزینه پایین تری را برای خرید خانه پرداخت نماید. عوامل بسیار دیگری در خرید ملک در ترکیه و استانبول دخیل خواهند بود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

  • بیشتربخوانید:

آیا سرمایه گذاری در ترکیه بهترین انتخاب برای ایرانیان است

دومین نکته ای که برای خرید خانه در ترکیه باید مورد توجه قرار گیرد، خرید ملک با توجه به بودجه مورد نظر است. در این مواقع که هزینه بسیار برای سرمایه گذاران حائز اهمیت است،

خرید خانه های پیش ساخته یا نوساز؟

یکی از سوال هایی که برای بسیار از سرمایه گذاران مطرح می شود، بین خرید خانه های پیش ساخته و یا نوساز کدام یک برای سرمایه گذاری مناسب تر است. پیش خرید ساختمان های در حال ساخت در ترکیه و یا شهر بزرگ استانبول و خرید خانه های نوساز در این کشور و شهر هر کدام از مزیت هایی برخوردار هستند که در مطلب زیر به آنها خواهیم پرداخت.

خرید آپارتمان نوساز در استانبول

یکی از اقدامات سرمایه گذاران در کشور ترکیه و شهر بزرگ استانبول خرید اپارتمان ها آماده و نوساز است. خرید این نوع خانه ها دردسر کمتری را با خود به همراه خواهد داشت. در ثانی این نوع خانه ها احتیاج به ترمیم ندارند. مصالح و نقشه به کار رفته در این نوع ساختمان ها کاملا پیشرفته بوده و با متدهای روز دنیا سازگار هستند. به کارگیری متدهای روز دنیا در و پنجره، دیوار، کابینت، شیرالات، پکیجها، نقشه های داخلی و خارجی، نماهای بیرونی و داخلی ساختمان های نوساز باعث فروش بهتر آنها خواهد بود.

در این مواقع آپارتمان های نوساز خریداران بهتر و بیشتری  را به خاطر هزینه های پایین به خود می بیند. سرمایه گذاری برای خرید خانه در استانبول بر روی خانه های نوساز یکی از بهترین گزینه ها می باشد و بازدهی سود بالایی را با خود در بر خواهد داشت. خانه های پیش ساخته همچین مزایایی را با خود به مراه نخواهد داشت در ادامه مطلب به سرمایه گذاری بر روی این مبحث نیز خواهیم پرداخت.

پیش ‌خرید ویلا و آپارتمان در استانبول

با قیمت های روز آشنا باشید. علاوه بر تمام اصول گفته شده و انتخاب مکان مناسب زمین، اگر دنبال ساخت و ساز روی زمین تان هستید مهمترین عامل تاثیرگذار در قیمت تمام شده مسکن، مصالح ساختمانی و سهم آنها در قیمت است. هر سرمایه گذاری باید آگاه باشد که در نهایت کار، چقدر بابت مصالح بپردازد و چه مقدار از ساخت و ساز روی زمینش سود خواهد کرد.

پیش خرید خانه ها در حال ساختی که در استانبول قرار دارند، یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری با سوددهی بالا است. مهمترین و اصلی ترین ویژگی آپارتمان های پیش ساخته در استانبول و ترکیه پرداخت هزینه بسیار پایین تر از حد معمول است.

طبق آمار چند سال گذشته کشور ترکیه سرمایه گذاری بر روی خانه های پیش ساخته شهر استانبول و کشور ترکیه تا 40 درصد سوددهی بالاتری را با خود به همراه خواهد داشت. پیش خرید خانه های در حال ساخت یعنی 40 درصد سود بیشتر برای سرمایه گذاری که در پی سوددهی با بازگشت بالا است. با پیش‌خرید ویلا و یا یک واحد آپارتمان در کشور ترکیه و شهر استانبول پول و سود  بالایی را میتوانید انتظار داشته باشید .

خرید خانه در مناطقی خوش آب و هوا

سنجش موقعیت ملکی که قصد خرید آن را دارید یکی دیگر از ضرورت‌های یک سرمایه‌گذاری موفق در این زمینه است. سعی کنید سرمایه خود را برای خرید ملکی هزینه کنید که به اصطلاح عموم، جای پیشرفت دارند. به عبارت دیگر، کیفیت منطقه ای که شما در آن ملک یا زمینی را خریداری می کنید، در موفقیت یا عدم موفقیت سرمایه گذاری و پیش بینی استقبال افراد و شرکت ها نسبت به اجاره یا خرید ملک شما تاثیر مستقیم می گذارد.

یکی از بهترین گزینه های برای خرید خانه در ترکیه، انتخاب نقاط خوش آب و هوای این کشور است که در حال توسعه می باشند. در برخی از مناطق قیمت های سرسام آوری به خریداران ارائه می شود که هزینه های گزافی را در بر خواهد داشت. در این مواقع می توانید نقاط خوش آب و هوای کشور ترکیه را بررسی کنید و در این مناطق سرمایه گذاری نمایید. با پیشرفت این مناطق مبلغ پول سرمایه گذاری شما نیز افزایش خواهد یافت.

قسطی بخرید

اگر در فکر خرید و سرمایه گذاری ملک در کشور ترکیه و شهر بزرگ استانبول یا سود دهی بالا هستید، خانه های قسطی را در دستور کار قرار دهید. جالب است بدانید، برخی از خانه های شهر استانبول و کشور ترکیه به صورت قسطی نیز فروخته می شوند. این نوع ساختمان ها با توجه به وضعیت پروژه و سازنده ممکن است  گزینه خوبی  برای سرمایه گذاری باشد البته بررسی پروژه سابقه سازنده وضعیت مالی و فاینانس پروژه گارانتی ها پروژه و …. را باید با همکاری شرکت معتبر املاک و کارشناس خود دقیقا بررسی نمایید . برای آگاهی بیشتر از شرایط خرید ملک در ترکیه به صورت قسطی می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید:

روش های خرید ملک در ترکیه از طریق وام بانکی و خرید ملک به صورت اقساطی در ترکیه

پیش ‌خرید آپارتمان در استانبول با تضمین دولت ترکیه

پیش ‌خرید آپارتمان در استانبول با تضمین دولت ترکیه هم می تواند یی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری با سوددهی بالا باشد. برخی از پروژه های که پیش‌خرید آپارتمان هایی که دولت ترکیه آنها را ضمانت می کند بنظر گزینه ها خوبی هستند ولی صرف اینکه ضمانت دولت وجود دارد دلیل بر موجه بودن سرمایه گذاری نیست و فقط فاکتور امنیت بیشتر سرمایه گذاری را پوشش خواهد داد. برای اطلاعات بیشتر و بازدهی بالا برای سرمایه گذاری می توانید با مشاورین سایت برناهمز مشورت نمایید. به طور کلی قبل از اقدام به خرید ملک در ترکیه بهتر است با کارشناسان دارای مجوز مشاوره داشته باشید. این افراد می توانند شما را در خرید خانه ملک مسکونی و یا تجاری و زمین مد نظرتان یاری کنند. کارشناسان ما در املاک برنا هومز نیز می توانند شما را در خرید ملک و انتخاب یک خانه با قیمت مناسب یاری کنند.

برنا همز با دسترسی به آخرین امار و اطلاعات املاک ترکیه تنها شرکتی است که میتواند با ارایه دموگرافی مناطق قیمت ها و امار مهاجرت وضعیت تحصیلات منطقه و تعداد مدارس دانگشاه و وضعیت حمل و نقل و نیز وضعیت ۵ سال اینده منطقه حتی خیابان شما را در انتخاب صحیح ملک جهت سرمایه گذاری در ترکیه با ۱۴۰۰ کارشناس رسمی راهنمایی کند .

تمام حقوق مادی و معنوی نوشته های فوق متعلق به شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز بوده و استفاده از آن بدون اجازه کتبی و رسمی این شرکت غیر قانونی و پیگرد قضایی در ترکیه دارد.

جهت تماس و مشاره رایگان همین الان مستقیم از شماره واتز اپ با کارشناس ما صحبت نماید

+905343164216

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .