اقامت دائم و شهروندی ترکیه

 اقامت دائم و شهروندی ترکیه

 اقامت دائم و شهروندی ترکیه امروزه افرادی هستند که به فکر مهاجرت به کشور های خارجی مانند ترکیه می باشند. اقامت دائم در این کشور روش های مختلفی دارد. مهاجرت برای افراد از روش های مختلفی  انجام می شود که می توان با روش های اقامت‌ کشور ترکیه را گرفت ، اما برای شما شاید سوال این است که فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه در چیست و کدام بهتر است.

ما هم در این مقاله قصد داریم برای شما از فرق این دو اقامت در ترکیه اطلاعاتی را ارائه بدهیم.

چه نیازی به اقامت در کشور ترکیه است؟

اخذ شهروندی ترکیه چگونه است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

زمانی که شما قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارید ، به دنبال مطالعه مطالبی در باره ی راه و روش های متفاوتی برای اخذ کردن اقامت و راحت سفر کنید هستید.

 اقامت دائم و شهروندی ترکیه

گاهی اوقات شما یا فقط خودتان هستید برای مهاجرت و یا به همراه خانواده تان می خواهید کشور مقصد را به عنوان مهاجرت و اقامت گرفتن به کشور مبدا ترکیه کنید.

بهترین کار برای اینکه بتوانید در کشور خارجی راحت زندگی خود را داشته باشید،  و با خیالی آسوده به انجام همه کار های اداری خود بپردازید بهتر است که اقامت آن کشور را دریافت کنید، با داشتن اقامت است که شما جزوی از شهروند کشور ترکیه به حساب می آیید و هر کاری در اداره ها و مراکز درمانی و بیمه و غیره داشته باشید به شما رسیدگی می کنند.

فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه در چیست؟

اقامت در روش های مختلفی صورت می گیرد که در این قسمت از فرق و تفاوت اقامت دائم و شهروندی ترکیه اطلاعاتی را مطرح می کنیم.

آیا می دانید انواع سند ملکی در ترکیه به چه صورت است؟ در اینجا بخوانید

فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه عبارتند از :

اقامت دائم :

اقامت دائم یعنی اینکه اگر شما این اقامت را داشته باشید ، دیگر تا هر زمان میتوانید بدون هیچ مشکلی راحت در آن کشور زندگی کنید.

با داشتن اقامت دائم شما دیگر نیازی به تمدید اقامت توریستی و یا خرید خانه ای و زمینی در ترکیه دارید و باید یک ملکی زیر 250 هزار دلاری را خریداری کنید و این اقامت دائم را در یافت کنید و فقط یک اقامت دارید که راحت به زندگی کردن بپردازید و اما با کمی محدودیت های رو به رو می شوید که این از معایب های اقامت دائم می باشد.

اقامت شهروندی :

اقامت شهروندی نیز یعنی اینکه شما جزو شهروند ترکیه محسوب می شوید ،  و از تمامی های مزایایه یک فرد ساکن در ترکیه شما نیز برخوردار هستید.

و از پاسپورت ترکیه و به عنوان شهروند آن کشور برخوردار هستید و به همه کشور ها می توانید سفر کنید و یک ترک به حساب می آید و هیچ فرقی با کسی که متولد کشور ترکیه است ندارید.

و به راحتی در تحصیلات و اداره ها و شرکت ها و غیره می توانید بدون ایراداتی از بهترین خدمات برای خود استفاده کنید و بدون محدودیت زمانی در آن جا بمانید و حتی می توانید سر کار خود بروید.

بین اقامت دائم و شهروندی ترکیه کدام یکی بهتر است؟

بین دو اقامت دائم و اقامت شهروندی در کشور ترکیه مسلما فرق های وجود دارد.

که از نظر معایب ها و مزایا های ام دو اقامت،  بهترین اقامت برای یک فرد که می خواهد زندگی راحت و بدون درد شری را در آن جا داشته باشد اقامت شهروندی محسوب می شود.

چرا که اقامت شهروندی از نظر های مختلفی به نسبت بقیه اقامت ها مناسب تر و به صرفه تر و موثر تر است که برای هر کس سود مند است و به عنوان یک شهروند ترک در هر کشوری نیز می تواند سفر کند و بدون هیچ محدودیتی حتی از حقوق شهروندی در کشور مقصد هم بهرمند شوند.

 اقامت دائم و شهروندی ترکیه

دولت نیز از شما حمایت می کند و شما را مانند یک شهروند ترک می بیند‌.

پس شهروندی و اقامت دائم ترکیه دارای تفاوت های هستند که می‌توان گفت اقامت شهروندی بهتر است.

سخن آخر

سعی کردیم که در این مقاله راجع به اینکه فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه در چیست و چرا فرقی وجود دارد بیشتر مطالبی را مطرح کنیم ، تا در زمان مهاجرت شما به این کشور ترکیه با مطالعه این مقاله مفید ، اطلاعاتی بسیار موثر را متوجه شوید و کاربردی باشد برای شما تا در مهاجرت به راحتی بهترین تصمیم را برای اخذ اقامت خود و خانواده تان بگیرید.

تنظیم وکالتنامه در سفارت ترکیه بیشتربخوانید

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .