اجاره خانه در قونیه ترکیه

اجاره خانه در قونیه ترکیه

بی شک قونیه یکی از زیباترین و پرجمعیت ترین شهرهای ترکیه است، اگر قصد اجاره خانه در قونیه ترکیه را دارید، باید بدانید که قونیه یکی از بهترین گزینه ها می باشد. شناخت کامل شرایط و ویژگی های این شهر زیبا ضروری است. قونیه نیز یکی از مذهبی ترین شهرهای ترکیه به حساب می آید. این شهر در جنوب آنکارا و شمال آنتالیا قرار دارد. در ادامه این مقاله موضوع اجاره خانه در قونیه ترکیه را بررسی می کنیم.

چگونه در ترکیه خانه بخریم ؟

آشنایی با شهر قونیه ترکیه

شهر قونیه در چند سال اخیر پیشرفت زیادی داشته است که باعث شده سالانه تعداد زیادی از ایرانیان به این شهر مهاجرت کنند، همچنین دارای مکان های تاریخی و تفریحی بسیاری است، موزه کاشی، تپه علاءالدین و همچنین هتل های مجلل و مراکز خرید بسیاری در قونیه وجود دارد به طور کلی اگر قصد مهاجرت به قونیه ترکیه و خرید یا اجاره خانه را دارید می توان گفت که باید با تمام شرایط اجاره خانه در شهر قونیه ترکیه آشنا باشید.

شرایط خرید و اجاره ملک در ترکیه

همانطور که می دانید ترکیه یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است، شرایط و امکانات این کشور بسیار مناسب است، همچنین هزینه زندگی در ترکیه مقرون به صرفه می باشد، یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی قطعا قونیه است. البته این نکته مهم را فراموش نکنید، برای خرید و اجاره خانه در قونیه ترکیه باید مدارک لازم را به همراه داشته باشید و با قوانین ترکیه نیز آشنا باشید.

یکی از مقرون به صرفه ترین راه های اخذ اقامت ترکیه خرید ملک در این کشور است. همچنین می توانید با اجاره خانه اخذ اقامت کنید. همچنین قیمت و ارزش خانه ها در قونیه نسبت به شهرهای دیگر ترکیه بسیار مناسب است.

مدارک لازم برای خرید یا اجاره خانه در ترکیه

اگر می خواهید ملکی در قونیه بخرید، پس باید با شرایط و ضوابط نحوه خرید خانه در قونیه آشنایی کامل داشته باشید. قبل از اجاره خانه در قونیه ترکیه، باید تعدادی مدارک لازم را تهیه کنید. در زیر ما مدارک لازم برای خرید یا اجاره خانه در ترکیه را بررسی خواهیم کرد:

  • مدارک شناسایی کامل خریدار
  • افتتاح حساب بانکی در ترکیه
  • بیمه زلزله ملک
  • کپی اصل پاسپورت و ترجمه رسمی آن به زبان ترکی
  • اصل سند ملک
  • یک عکس از فروشنده و دو عکس از خریدار
  • مترجم رسمی در صورت بلد نبودن زبان ترکی
  • گواهی ارزش گذاری ملک

حداقل قیمت خرید و اجاره خانه در قونیه ترکیه

برای خرید و اجاره خانه در این شهر ترکیه باید حداقل قیمت خانه را برای گرفتن اقامت ترکیه بدانید. قبل از هر چیز باید هدف خود را از خرید و اجاره خانه در این کشور مشخص کنید. زیرا برخی افراد برای سرمایه گذاری ملک می خرند و سایر افراد برای گرفتن اقامت ترکیه، بنابراین قیمت اجاره و خرید خانه برای اخذ اقامت باید مشخص باشد اگر فردی قصد اقامت موقت در ترکیه را داشته باشد می تواند ملکی به ارزش 250000 دلار خریداری کند البته این نکته را فراموش نکنید، حداقل قیمت ملک برای اخذ اقامت 60 هزار دلار است.

با مراحل خرید ملک در ترکیه بیشترآشناشوید

اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه

علاوه بر خرید خانه در قونیه برای اخذ اقامت ترکیه، می توانید با اجاره خانه در قونیه ترکیه نیز اقامت ترکیه را دریافت کنید، البته این نکته مهم را فراموش نکنید، اقامت شما موقتی است. با گرفتن اقامت موقت شما نمی توانید در ترکیه تحصیل یا کار کنید. برای تحصیل و یافتن کار باید اقامت دائم در ترکیه داشته باشید و همچنین باید یک سال در آنجا زندگی کنید.

خصوصیات آب و هوای شهر قونیه ترکیه

یکی از بهترین ویژگی های قونیه قطعا آب و هوای خوب آن است، اگر قصد اجاره خانه در این  شهرترکیه را دارید، باید کاملا با ویژگی ها و آب و هوای این شهر آشنا شوید، به طور کلی آب و هوای این شهر سرد است. قونیه در تابستان آب و هوای گرم و نیمه خشک دارد. همچنین رطوبت این شهر نیز کم است.

قوانین و مقررات مهم خرید خانه در ترکیه بیشتربخوانید

کلام آخر

همانطور که در این مقاله گفته شد با شرایط خرید و اجاره خانه در قونیه ترکیه کاملا آشنا شدید.این شهر یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ترکیه به شمار می رود. قونیه نیز یکی از مذهبی ترین شهرهای ترکیه است. به طور کلی می توان گفت که اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید و می خواهید در قونیه ترکیه خانه اجاره کنید، باید شرایط شهر و نحوه خرید و اجاره خانه را بدانید.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .