آیا واقعا سرمایه گذاری در بخش مسکن و مستغلات ترکیه مقرون به صرفه است؟

ترکیه یکی از کشورهای تفریحی و توریستی است که به دلیل مکان های توریستی و زیبا، مورد استقبال بسیاری از مردم از سراسر جهان قرارگرفته است. این کشور از گذشته تا به الان به دلیل داشتن مکان های تفریحی، دریاهای زیبا و بناهای تاریخی و جذاب توانسته مردم زیادی را به سمت خود جذب کند و باعث توسعه و پیشرفت زیاد این کشور شده است.

مردم زیادی سعی دارند که به این کشور زیبا مهاجرت کنند و به طور دائم در این کشور زیبا اقامت داشته باشند و یا با سرمایه گذاری در این کشور، به سود چشم گیری برسند. کشور ترکیه از آنجا که بخشی از آن در قاره آسیا قرار گرفته است و بخش دیگر آن در قاره اروپا، توجه بسیاری از مردم از این دو قاره را به سمت خود جلب کرده است. راه های زیادی برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه وجود دارد که از طریق آن می توان به سود دهی بسیار بالایی رسید؛ یکی از راه های سرمایه گذاری، خرید و یا اجاره خانه در کشور ترکیه می باشد. خرید ملک های مسکونی و مستغلات یکی از راه هایی است که با سرمایه گذاری در آن می توان به سوددهی بالا رسید.

سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه

سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه

خرید خانه دوم در خارج از کشور دارای سابقه طولانی نبوده و لیکن یکی از سبک های زندگی و کسب سود در قرن ۲۱ محسوب می شود. با توجه به مجوز دولت ترکیه در سرمایه گذاری و خرید ملک به اتباع خارجی، افراد زیادی به سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه فکر کرده و در پی این موضوع هستند که آیا سرمایه گذاری در مسکن ترکیه مقرون به صرفه است و یا خیر. آنها به این موضوع فکر می کنند که آیا کشور ترکیه گزینه خوبی برای سرمایه گذاری بوده و اینکه چنانچه در آینده تصمیم به زندگی در کشور دیگری نمایند، می توانند به ترکیه مهاجرت کنند یا خیر.

در واقع قبل از سال ۲۰۰۰ میلادی، کشور ترکیه در بخش مسکن و ساخت و ساز رونق چندانی نداشته و جزو مقاصد سرمایه گذاری محسوب نمی شد. در قرن ۲۱ همه چیز در ترکیه عوض شد. بانکها شروع به ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و بخش های ساختمان نمودند و نوسازی بافت های فرسوده آغاز شد. متخصصان و معماران شهرسازی پا به عرصه گذاشته و سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه رونق زیادی یافت. از سال ۲۰۰۳ میلادی قوانین حقوقی و مقررات ساخت و ساز در ترکیه تغییرات زیادی داشته است. تمام این تغییر و تحولات در راستای ایجاد سود و جذابیت برای سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه بوده است. در ادامه به بررسی دلایل خرید ملک در ترکیه می پردازیم.

دلایل سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه

افراد خارجی و سرمایه گذاران برای خرید ملک در ترکیه به دنبال دلایل موثق و قانع کننده هستند. در ادامه به بررسی ابعاد مختلف سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه می پردازیم. مسکن در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها ارزانتر است: کشور ترکیه دیرتر از سایر کشورها به بازار بین المللی ساخت و ساز وارد شد، بنابراین قیمتهای پائین آن سرمایه گذاران خارجی را به سرعت به سوی خود جذب کرد. آپارتمان های لوکس در دسترس هستند به عنوان مثال در سواحل دریای اژه می توانید یک آپارتمان دو خوابه مبله را با قیمت ۴۵.۰۰۰ پوند خریداری نمود. به همین دلیل افراد زیادی به سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه روی می آورند.

دلایل سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه

بیشتر بخوانید:

مقایسه سرمایه گذاری ملک در ترکیه با سرمایه گذاری در قبرس و گرجستان

انواع ملک با طراحی و موقعیت های متفاوت در دسترس است: تنوع ملک در ترکیه زیاد است. خریداران می توانند انواع ملک و آپارتمان را با طراحی های گوناگون و متناسب با سلیقه های مختلف در ترکیه پیدا کنند. آپارتمان های لوکس و نوساز، خانه های ویلایی، خانه های چند ساله، آپارتمان های بازسازی شده، ویلاهای ساحلی، جنگلی و غیره را می توان با قیمت و بودجه های متفاوت خریداری نمود.

سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه ایده آل برای طولانی مدت است: قیمتهای خرید ملک در ترکیه برای سرمایه گذاری دراز مدت و بازگشت سرمایه و سود مناسب است. کارشناسان توصیه می کنند که خرید ملک در ترکیه بهترین سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود. خریداران ملک در ترکیه از این مزیت نسبت به سایر کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و قبرس برخوردارند که قیمتهای املاک در آنها در اوج خود قرار دارد.
سبک زندگی در ترکیه آرامش بخش است: بسیاری از ابتاع بریتانیا از قبل هزاران خانه و ویلا در ترکیه خریداری کرده اند. اگر چه قیمت های پائین ملک در ترکیه فریبنده است ولیکن سبک زندگی آرامش بخش در ترکیه آنها را به زندگی دائمی در ترکیه ترغیب کرده است.

مناطق ساحلی دریای اژه و مدیترانه آنها را به سوی خود می کشاند. بدین ترتیب سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه به معنی زندگی به سبک اروپایی و آرامش بخش است. هزینه زندگی در ترکیه پائین است: یکی از دلایلی که افراد خارجی را به سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه ترغیب می کند هزینه های پائین زندگی در ترکیه است. بازنشستگان و افراد خارجی ساکن در ترکیه از تبدیل پول کشور خود به لیر ترکیه منفعت زیادی بدست می آورند که بیش از میانگین هزینه زندگی در ترکیه است.

ترکیه در جایگاه ۵ اقتصادهای برتر و قدرتمند جهان در سال ۲۰۳۰

موقعیت جغرافیایی ممتاز کشور ترکیه: کشور ترکیه ۳۷ امین کشور بزرگ جهان است. در ترکیه مناطق خوبی را از شرق تا غرب آن برای سرمایه گذاری و خرید ملک پیدا می کنید. در سواحل دریای اژه و مدیترانه، استانبول و سایر شهرهای ترکیه می توانید املاک خوبی برای سرمایه گذاری پیدا کنید. غذا، فرهنگ و میهمان نوازی ترکیه شما را به سوی خود جلب می کند: در کنار سبک زندگی آرامش بخش و هزینه های پائین زندگی، افراد خارجی به غذا، فرهنگ و میهمان نوازی ترکیه به دیگر عوامل مثبت در سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه اذعان دارند. انواع رژیم های غذایی سالم مدیترانه ای و ترکی و فرهنگ و میهمان نوازی مردم ترکیه خارجیان زیادی را به سوی خود جلب می کند.

سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه دارای فرآیند خرید ساده است: افراد خارجی از سال ۲۰۰۱ میلادی قادر به خرید ملک در ترکیه شدند. از آن سال تا کنون دولت ترکیه همواره قوانین خرید ملک از خارج از کشور را ساده تر کرده و تسهیلات خاصی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است. قوانین حقوقی و مزیت هایی مانند اخذ اقامت منجر به ایجاد سهولت و جذابیت برای خرید ملک از خارج از کشور ترکیه می شود.

آمار و ارقام سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه

کشور ترکیه در سالهای اخیر به عنوان یکی از برترین مقاصد گردشگری جهان شناخته شده است. دولت ترکیه سرمایه گذاری زیادی در زیر ساختهای ترکیه انجام داده است. از طرفی عدم نیاز به ویزا، تسهیل قوانین سرمایه گذاری، امکان اقامت دائم و طولانی مدت و اخذ پاسپورت ترکیه از دیگر دلایلی است که به جذابیت این کشور آسیایی اروپایی افزوده است. اقتصاد آزاد ترکیه سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده و برندها و سرمایه گذاران خارجی در شهرهای بزرگ این کشور مانند استانبول و آنکارا دارای شعبه و املاک هستند. سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه در سالهای اخیر با استقبال زیادی مواجه شده است. در این میان ایرانیان زیادی اقدام به خرید املاک در ترکیه نموده و از مزیت هایی مانند اقامت بلند مدت و زندگی در ترکیه برخوردار شده اند. آمار و اطلاعات منتشر شده حاکی از این است که در چهار ماه ابتدایی اول سال ۲۰۱۹، حدود ۱۲۷۸ آپارتمان در ترکیه به اتباع خارجی فروخته شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۲.۵ برابری را نشان می دهد. در سال ۲۰۱۸ میلادی در مجموع ۳۶۵۲ مسکن در ترکیه توسط ایرانیان خریداری شده است که نشان از افزایش میزان سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه توسط ایرانیان است. نکته قابل توجه دیگر این است که طبق آمار منتشر شده دولت ترکیه، از ماه های ژانویه ۲۰۱۷ تا آوریل ۲۰۱۹ در مجموع تعداد ۱۳۳۳۸ ملک در ترکیه فروخته شده و ۱۰ درصد از این تعداد متعلق به اتباع ایران است. در این میان نیز حدود ۴۵ درصد املاک خریداری شده مربوط به استانبول است. بعد از استانبول، شهرهای آنتالیا و آنکارا جای دارند. در ادامه به بررسی مزیت های خرید و سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه در شهر استانبول می پردازیم.

نمودار تغییر قیمت خانه در استانبول

مزیت های سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه: استانبول

شهر استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز اقتصادی آن بشمار می رود. در استانبول برندها، شرکتها و سازمانهای زیادی دارای شعبه بوده و سرمایه گذاری زیادی در آن صورت می گیرد. سال ۲۰۱۸ استانبول بیشترین تعداد خرید ملک را داشته و در سال ۲۰۱۹ این روند ادامه پیدا کرده است. سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه می تواند در جهت سرمایه گذاری بلند مدت بوده و یا برای کسب درآمد ماهیانه از طریق اجاره صورت پذیرد. از طرفی سرمایه گذاری در بخش املاک جزو کارهای پربازده و کم ریسک در مقایسه با سایر انواع روشهای سرمایه گذاری محسوب می شود. سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه در شهر استانبول با ۲۰ میلیون نفر جمعیت فعال و جوان آن نشان از تقاضای پایدار برای مسکن است. شما می توانید ملک خود را اجاره داده و همزمان از ارزش افزوده آن و رشد قیمت در دراز مدت بهره مند شوید. املاک و مستغلات در استانبول از تنوع زیادی برخوردارند. انواع آپارتمان های نوساز، خانه های ویلایی، آپارتمان های آماده پیش فروش، خانه های ساحلی و املاک دارای تسهیلات اقساطی برای خرید در دسترس قرار دارند.

خرید و سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه برای افراد خارجی چه مزیتهایی دارد؟

مطابق با قوانین اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه، افراد خارجی می توانند در هر مکانی در داخل ترکیه بجز مناطق نظامی اقدام به خرید ملک نمایند. طبق قوانین ترکیه اتباع خارجی که اقدام به خرید و سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه به ارزش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا از سپتامبر ۲۰۱۸ به بعد نمایند، می توانند بلافاصله برای خود و خانواده شهروندی ترکیه را دریافت کنند. بدین ترتیب سرمایه گذاری در ترکیه جهت خرید ملک که دارای مشاوران املاک و شرکتهای ساختمان سازی کاملا شفاف و روشن است یک سرمایه گذاری مطمئن و کم ریسک محسوب می شود. اتباع خارجی با خرید هر نوع ملک در ترکیه اعم از تجاری، مسکونی، اداری، زمین و بطور کلی سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه می توانند از امتیازات ویژه آن برخوردار شوند.

در ماه آگوست ۲۰۱۷ نسبت تبدیل لیره ترکیه به پوند حدود ۴.۵ بود، در صورتیکه با تحریم های آمریکا این نرخ به ۶ تا ۹ رسید. از اینرو سرمایه گذاران از سراسر دنیا اقدام به خرید ملک در ترکیه نمودند. طبق آمار موسسه آمار ترکیه در یکسال منتهی به آگوست ۲۰۱۸ میزان فروش املاک به اتباع خارجی به مقدار ۱۲۹.۶ درصد افزایش نشان داد. در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ میزان فروش به ۱۵۱.۱ درصد رسید. اغلب خریداران متعلق به کشورهای خاور میانه بودند که اقدام به خرید آپارتمان در استانبول کردند. سرمایه گذاری در مسکن و مستغلات ترکیه در آنتالیا، ازمیر، فتیه و بدروم در مراتب بعدی قرار داشتند. بدین ترتیب طبق آمار و مستندات موجود، خرید ملک در ترکیه مزایای زیادی برای خریداران و سرمایه گذاران خارجی در پی خواهد داشت.

برنا همز با دسترسی به آخرین امار و اطلاعات املاک ترکیه تنها شرکتی است که میتواند با ارایه دموگرافی مناطق قیمت ها و امار مهاجرت وضعیت تحصیلات منطقه و تعداد مدارس دانگشاه و وضعیت حمل و نقل و نیز وضعیت ۵ سال اینده منطقه حتی خیابان شما را در انتخاب صحیح ملک جهت سرمایه گذاری در ترکیه با ۱۴۰۰ کارشناس رسمی راهنمایی کند .

تمام حقوق مادی و معنوی نوشته های فوق متعلق به شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز بوده و استفاده از آن بدون اجازه کتبی و رسمی این شرکت غیر قانونی و پیگرد قضایی در ترکیه دارد.

جهت تماس و مشاره رایگان همین الان مستقیم از شماره واتز اپ با کارشناس ما صحبت نماید

+905343164216

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .