آيا میتوان از پروژه ای که هنوز به اتمام نرسیده است خرید انجام داد و برای تابعیت ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه اقدام کرد؟

همانطور که در مقاله های گذشته گفته شد، دولت ترکیه قوانین اخذ اقامت و شهروندی و تابعیت ترکیه را برای اتباع خارجی در اواخر سال 2017 میلادی کاملا تغییر داد. اتباع 180 کشور می توانند به راحتی با سرمایه گذاری و یا خرید ملک در ترکیه اقامت و شهروندی این کشور را اخذ نمایند.
با اعلام این خبر، در سال 2018 میلادی تقاضا برای خرید خانه در ترکیه به چند برابر رسید. در میان متقاضیان خرید مسکن در ترکیه درصد زیادی ایرانی وجود دارد. این امر به این دلیل می باشد که مهاجرت به کشور های اروپایی برای ایرانیان بسیار دشوار می باشد اما آنها می توانند با اخذ تابعیت ترکیه و دریافت پاسپورت این کشور به راحتی به هر کشوری که می خواهند مهاجرت کنند.

بسیاری از افراد سرمایه کافی برای خرید ملک در ترکیه را ندارند. به همین دلیل از مهاجرت به این کشور صرف نظر می کنند. اما باید گفت دولت ترکیه نیز مانند ایران برای متقاضیان خرید ملک تسهیلات ویژه ای به وسیله بانک ها و شرکت های سازنده اعطا می کند.

اما نگرانی بسیاری از افراد از خرید ملک در این کشور عدم دریافت اقامت یا شهروندی و تابعیت ترکیه می باشد. باید گفت دولت ترکیه قوانین اخذ اقامت را برای مهاجران بسیار آسان کرده است، همانطور که گفته شد مهاجرت به ترکیه در دو سال اخیر چند برابر شده است و دلیل آن آسان نمودن قوانین مهاجرتی توسط دولت ترکیه است. با تغییر این قوانین اقتصاد ترکیه نیز رشد چشم گیری داشته است.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در این کشور

هنوز هم قوانین مهاجرتی و اخذ اقامت و شهروندی ترکیه در حال تغییر می باشد. آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند باید از آخرین اخبار مهاجرتی به ترکیه آگاه باشند. پیشنهاد می شود قبل از اقدام به مهاجرت تمام مطالب این وب سایت را مطالعه نمایید و یا با مشاوران ما در شرکت سرمایه گذاری املاک برنا هومز تماس حاصل نمایید.

طبق آخرین اخبار خرید خانه در ترکیه، اتباع خارجی با سرمایه های زیر می توانند اقامت و در نهایت تابعیت ترکیه را اخذ نمایند :

با سرمایه کمتر از 250 هزار دلار: در ترکیه قیمت املاک بسته به شرایط و موقعیت ملک متفاوت می باشد و می توان به سادگی خانه هایی با قیمت کمتر از 250 هزار دلار خریداری کرد. اگر ملکی خریداری کنید که قیمت آن کمتر از 250 هزار دلار باشد، می توانید اقامت توریستی این کشور را اخذ نمایید. مدت اقامت توریستی 1 یا 2 سال بسته به شرایط شما می باشد. این نوع اقامت قابل تمدید است و بعد از 5 الی 8 سال می توانید اقامت دائم را به دست بیاورید که در نتیجه پاسپورت این کشور به شما داده می شود.

با سرمایه بیشتر از 250 هزار دلار: اگر در ترکیه ملکی به ارزش 250 هزار دلار یا بیشتر خریداری کنید می توانید نهایت بعد از یک سال پاسپورت ترکیه را به دست بیاورید.

اجاره ملک: اگر قصد دارید برای مدت کوتاهی در ترکیه زندگی کنید و هزینه خرید ملک را ندارید می توانید در این کشور ملک اجاره کنید. با اجاره خانه در ترکیه می توان اقامت توریستی اخذ کرد مدت این اقامت بین 6 ماه تا 1 سال می باشد. که البته بنا به شرایطی قابل تمدید می باشد.

فروش ملک در ترکیه به چه صورت است و چه شرایطی دارد؟

این سوال بسیاری از متقاضیان مهاجرت به ترکیه می باشد. قیمت خانه در ترکیه مانند هر کشوری دیگر متفاوت می باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل به خریدار نیز مربوط می شود. با توجه به اینکه تقاضا برای خرید خانه در شهر های مختلف ترکیه بخصوص در استانبول افزایش یافته است. شرکت های سازنده در حال پیش فروش پروژه های در حال ساخت خود هستند. املاک در ترکیه به چند صورت وجود دارند:

  • خانه های آماده فروش که چند سال از ساخت آنها می گذرد
  • املاک آماده فروش نوساز
  • پروژه های در حال ساخت

املاک با شرایط مختلف در ترکیه به فروش می رسند. همانطور که گفته شد دولت ترکیه تسهیلات ویژه ای را برای اتباع خارجی فراهم نموده تا با کمک آنها بتوانند به راحتی در این کشور سرمایه گذاری کرده و یا مهاجرت کنند. مهاجران می توانند به روش های زیر در ترکیه ملک خریداری کنند:

با کمک وام بانکی: اتباع خارجی می توانند با مراجعه به بانک های عامل وام خرید ملک دریافت کنند البته برخی از شرکت های سازنده می توانند از جانب اتباع خارجی وام خرید خانه دریافت کنند. که این امر شرایط مختلفی دارد.

اقساط: یکی از روش های خرید خانه در ترکیه این می باشد که مبلغ خرید ملک به صورت اقساط پرداخت شود. اغلب شرکت های سازنده املاک این تسهیلات را به خریداران خود ارائه می دهند.

پرداخت کل مبلغ: اگر سرمایه کافی برای خرید خانه در ترکیه را دارید می توانید به صورت یکجا این مبلغ را پرداخت نمایید.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید:

روش های خرید ملک در ترکیه از طریق وام بانکی و خرید ملک به صورت اقساطی در ترکیه

از ابتدای سال 2019 میلادی بسیاری از سرمایه گذاران، سرمایه گذاری رو پروژه های در حال ساخت را انتخاب نموده اند. این نوع سرمایه گذاری بسیار سود آور می باشد و سرمایه خریدار در مدت کوتاهی چند برابر می شود.

اما سوالی در اینجا پیش می آید که جواب آن برای تمامی سرمایه گذاران مهم است.

با خرید پروژه های در حال ساخت می توان تابعیت ترکیه و پاسپورت این کشور را بدست آورد؟

پاسخ: در اواخر سال 2018 میلادی تبصره جدیدی به قانون اخذ اقامت و شهروندی ترکیه از طریق خرید خانه در این کشور افزوده شد. بر اساس این تبصره، تابعیت و شهروندی ترکیه با خرید املاک و پروژه های در حال ساخت امکان پذیر است. در گذشته با توجه به اینکه ارزش املاک در حال ساخت مشخص و قابل ارزیابی نبود، خریداران نمی توانستند تابعیت و شهروندی ترکیه را بدست بیاورند.

با خرید املاک در حال ساخت در صورتی می توان تابعیت ترکیه که به دست آورد که قرارداد خرید در دفاتر رسمی اسناد (اداره تاپو) تنظیم شود. در این قرارداد باید ارزش واقعی و کلی ملک در حال ساخت تعیین شده باشد و همچنین خریدار باید متعهد شود که کل مبلغ را بر اساس تعهد خود با شرکت سازنده پرداخت نماید. در اصل در این قرارداد ذکر می شود، خریدار ملکی با مبلغ 250 هزار دلار یا بیشتر به صورت نقدی خریداری کرده است در اینصورت سند یا تاپو به نام خریدار می شود و با استفاده از آن می تواند تابعیت ترکیه را بدست بیاورد. قرارداد خرید خانه در شرکت های مختلف، متفاوت می باشد.

معمولا خریدار باید درصدی از مبلغ کل خانه را به شرکت سازنده پرداخت کند سپس بعد از مدت زمان مشخصی ملک به نام او می شود که می تواند با استفاده از آن اقامت دائم و تابعیت ترکیه را بدست آورد.

تابعیت ترکیه

شرایط دریافت تابعیت و اخذ پاسپورت ترکیه با خرید املاک در حال ساخت

همانطور که گفته شد می توان با خرید املاک در حال ساخت نیز تابعیت ترکیه را بدست آورد که شرایط آن در شرکت های مختلف متفاوت می باشد. اما به طور کلی برای اخذ تابعیت ترکیه از راه خرید خانه های در حال ساخت باید شرایط زیر را داشت:

  • عقد قرارداد رسمی خرید خانه به ارزش حداقل 250 هزار دلار در ترکیه بین خریدار و شرکت سازنده
  • ثبت قرارداد رسمی در اداره و یا دفاتر اسناد رسمی ( اداره تاپو) در همان شهر
  • در قرارداد حتما ذکر شود که خریدار حق فروش ملک در حال ساخت به مدت 3 سال را ندارد

شرکت سرمایه گذاری املاک برنا هومز فعال در کشور ترکیه با ارائه و معرفی پروژه های سرمایه گذاری و در حال ساخت در این کشور آماده خدمت رسانی به افرادی است که قصد دارند با خرید املاک و یا سرمایه گذاری، شهروندی و تابعیت ترکیه را بدست بیاورند.
به شما پیشنهاد می شود قبل از اقدام برای سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه با مشاوران ما مشاوره حضوری یا تلفنی داشته باشید.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .