آخرین قوانین مراحل و شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کشور ترکیه دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری (2019)

اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه

ترکیه یکی از کشور هایی می باشد که شرایط آسانی برای اخذ اقامت و شهروندی برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است. از این رو افراد زیادی این کشور را برای زندگی انتخاب می کنند از جمله ایرانیان، از آنجایی که ترکیه یک کشور اروپایی ، آسیایی می باشد و شرایط زندگی در آنجا مشابه زندگی در ایران است ، اغلب ایرانیان این کشور زیبا را برای مهاجرت انتخاب می کنند. شهروندان ترکیه به راحتی می توانند بسیاری از کشور ها را برای اقامت دائمی انتخاب نمایند به همین دلیل مقصد اغلب مهاجران اروپایی ابتدا ترکیه می باشد. در این مقاله به توضیح آخرین قوانین مراحل و شرایط اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه و همچنین دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری (2019) می پردازیم

در اواسط سال 2017 میلادی دولت ترکیه قوانین جدیدی را برای اخذ اقامت و شهروندی وضع نمود که بر اساس آنها می توان به راحتی با کمی سرمایه به ترکیه مهاجرت کرد

 برخی از مزایای مهمی که اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه نسبت به سایر کشور ها دارد عبارتند از:

 • عدم اجبار به زندگی دائمی در زمان سرمایه گذاری در آن کشور
 • عدم نیاز به نشان دادن رسمی دارایی ها و اموال شخصی
 • عدم نیاز به پرداخت مالیات بر در آمد اموال و دارایی های که از منبع و یا کشور ثالث انتقال داده شده اند.
 • امکان مالکیت قطعی زمین ملک و یا اموال خریداری شده بنام شخص
 • امکان فروش اجاره و انتقال سهام بنام هر شخص حقیقی و حقوقی ( در صورت اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری ملکی ویا نقدی امکان فروش و یا انتقال و برداشت از حساب تا ۳ سال نخواهید داشت. ولی بعد از آن همانند شهروند ترک نسبت به فروش و یا واگذاری میتوانید استفاده کنید.)
 • همزمان با اجازه اقامت و شهروندی برای سرمایه گذار ، خانواده وی (همسر و فرزندان زیر 18 سال و فرزندان بالای 18 سال که از لحاظ بیماری وابسته والدین خود هستند ) نیز می توانند شهروند ترکیه شوند .

در سال 2018 میلادی دولت ترکیه میزان سرمایه گذاری در ترکیه را کاهش داد به همین دلیل افراد زیادی این کشور را برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت و شهروندی ترکیه انتخاب نمودند. در ادامه این شرایط را بازگو می کنیم :

 • سرمایه گذاری و خرید ملک مسکونی ویا تجاری به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار
 • سرمایه گذاری نقدی در بانک های ترکیه با سرمایه حدقل ۵۰۰ هزار دلار
 • خرید اوراق دولتی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار
 • خرید سهام به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار
 • سرمایه گذاری در یک کسب و کار به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار
 • راه اندازی یک کسب کار و استخدام ۵۰ نفر شهروند ترک

برای شروع هر گونه سرمایه گذاری در ترکیه به منظور اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه ابتدا باید، یک حساب بانکی در یکی از بانک های ترکیه به نام سرمایه گذار ایجاد شود. بعد از انتخاب نوع سرمایه گذاری ( موارد ذکر شده در بالا ) و تحویل مدارک مورد نیاز ، متقاضی باید درخواست مجوز اقامت بدهد. در طول اقامت سرمایه گذار می توان خارج از ترکیه زندگی کند به معنایی دیگر سکونت دائمی در ترکیه اجباری نیست.

بعد از اخذ مجوز اقامت ، متقاضی می تواند برای شهروندی ترکیه نیز اقدام نماید که در نهایت بعد از انجام مصاحبه ها و … ، سرمایه گذار شهروند ترکیه می شود. شهروندی در ترکیه مزایایی زیادی را به همراه دارد. به همین دلیل اغلب مردم از کشور های مختلف این کشور را برای اقامت انتخاب می کنند. موارد زیر از جمله مزایای شهروندی در ترکیه است

نکته مهمی که شاید برای بسیاری از سرمایه گذاران مهم باشد پرداخت مالیات است. پرداخت مالیات های مختلف در کشور ترکیه نیز مانند ایران می باشد و مالیات ها مقادیر معقولی را دارند.

راحت ترین راه برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه خرید خانه در ترکیه می باشد. فرد با خرید ملک هم می تواند یک منزل مسکونی در ترکیه داشته باشد و هم با حداقل هزینه اجازه اقامت و شهروندی ترکیه را اخذ نماید.

به منظور شناسایی نقاط و مناطق مناسب برای خرید ملک مسکونی در ترکیه می توانید با مشاوران ما در املاک برنا همز تماس حاصل نمایید.

پرسش از شما، پاسخ از ما 

سوال : آیا برای اخذ شهروندی و اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری املاک و یا سایر انواع سرمایه گذاری جهت اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه و یا شهروندی ترکیه برای خانواده ام میتوانم اقدام کنم؟

پاسخ: بلی. شما پس از خرید ملک و پرداخت هزینه های آن و گرفتن سند جهت اخذ اقامت موقت اقدام نموده پس از آن میتوانید برای تمامی اعضای خانواده درجه یک تقاضای شهروندی ترکیه نمایید.

سوال : چرا باید ملک مورد نیاز خودم را از شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز خریدار نمایم؟ آیا میتوانم از جای دیگری خرید را انجام بدهم.

پاسخ: خرید یک ملک کار بسیار تخصصی میباشد علی الخصوص این خرید در محلی باشد که هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص بازار املاک و مستغلات ندارید. برای خرید مطمین کارشناسان ما در تمامی مناطق کشور فعالیت داشته و با تمامی پروژه های مهم ارتباط نزدیک و تنگاتنگ دارد. بواسطه سالهای کار و تلاش ما میتوانیم به شما دقیقا مشخص کنید که در کدام محل با چه بودجه ای و چرا بایستی ملک خود را خریداری نمایید. ما املاک را قبل از شما کارشناسی کرده و قیمت واقعی ملک و منطقه را مشخص میکنیم. در صورتی که در این کار تخصص نداشته باشید مبالغ هنگفتی بایت خرید پرداخت خواهید کرد و مهمتر از آن در زمان فروش آن ملک را به بدلیلی خرید به قیمت بالا نخواهید توانست به قیمت خریداری شده بفروش برسانید. لذا پیشنهاد ما این است که کار را به متخصص آن بسپارید تا درست انجام شود. برای اطلاعات بیشتر به بخش املاک ما مراجعه کنید و یا با کارشناسان ملکی ما در تماس باشید.

سوال : آیا میتوانم برای پدر و مادرم نیز تقاضای حق شهروندی نمایم؟

پاسخ: اگر ازدواج کرده باشید خانواده درجه یک شما شامل شما ٬ همسرتان ٬ و فرزندان زیر ۱۸ سال میباشد. و پدر مادر شما بایستی به صورت مستقل خودشان اقدام نمایند.

سوال :بعنوان یک سرمایه گذاری آیا میتوانم تمامی مراحل انجام اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه را به وکیل قانونی تفویض کنم؟

پاسخ:بلی شما میتوانید وکالت اخذ شهروندی و انجام مراحل آن را به کارشناسان شرکت سرمایه گذاری برنا همز بسپارید. ولی حضور شما در زمان ثبت نام و درخواست اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک در ترکیه ضروری میباشد.

سوال : در صورتیکه من قبلا در ترکیه خانه ای خریده باشم آیا میتوانم سند آنرا بعنوان بخشی از حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار دلاری مورد نیاز نشان بدهم؟

پاسخ: در صورتیکه ملک خریداری شما بعد از تاریخ ۱۸.۰۹.۲۰۱۸ باشد میتوانید نشان بدهید. املاکی که قبل از این تاریخ خریداری شده باشند قابل استناد نمیباشند.

سوال :آيا اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه گارانتی و ۱۰۰ درصد میباشد؟

پاسخ: خیر. تاکنون با رد تقاضای شهروندی و تابعیت ترکیه مواجه نشده ایم ولی با توجه به اینکه پرونده شما مستقیما به دفتر ریاست جمهوری ترکیه و وزارت کشور ارسال میشود مسایل امنتیی بسیار مهم خواهد بود. لذا اگر هیچ گونه سوابق امنیتی خاص نداشته باشید دلیلی برای رد کردن پرونده درخواست تقاضای اقامت و شهروندی شما وجود ندارد.

سوال : مدت زمانی که طول میکشد تا کارت شهروندی بنده صادر شود چقدر است؟

پاسخ: طبق قانون حق شهروندی و تابعیت اتباع خارجی این مدت زمان از ۲ تا ۶ ماه است. ولی دولت جهت تشویق این امردر تلاش است تا مدت زمان را تا ۲ تا ۳ ماه کاهش دهد.

سوال :چگونه میتوانم بعد از وارد شدن به ترکیه در بانک های ترکیه حساب افتتاح نمایم؟

پاسخ: به تعداد محدودی از بانکهای دولتی ترکیه دستور داده شده است که نسبت به افتتاح حساب برای سرمایه گذاران اقدام نمایند. البته بانکهای ترکیه که منشا خارجی دارند ویا با سرمایه خارجی کار میکنند  نسبت به افتتاح حساب برای ایرانیان خودداری میکنند. بانکی که برای این منظور در نظر گرفته شده است زراعت بانک ترکیه میباشد. برخی از شعب معروف این بانک ها با شرکت ما در خصوص افتتاح حساب بانکی سریع در کمتر از ۱۰ دقیقه همکاری تنگاتنگ دارند.

سوال :حداقل سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک چقدر باید باشد؟

پاسخ: هم اکنون حداقل سرمایه گذاری کارشناسی شده توسط سازمان بازرسی کشور ترکیه ۲۵۰ هزار دلار و یا معادل ارزش لیر ترک آن میباشد.

سوال : اگر ملک مورد نظر را به صورت اقساطی خریده باشم آیا میتوانم نسبت به اخذ اقامت و شهروندی ترکیه اقدام نمایم؟

پاسخ:خیر. برای اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک شما بایستی تمام مبلغ ملک را که ارزش آن حداقل ۲۵۰ هزار دلار و یا معادل لیر ترک آن میباشد پرداخت کرده و با فروشنده تسویه حساب کرده باشید. و اسناد مربوطه را نشان دهید.

سوال : در برخی کشور ها مانند امارات فروش ملک به اتباع خارجی ممکن است ولی دارای مدت زمان میباشد که در دبی ۹۹ ساله است. یعنی بعد از ۹۹ سال شما دیگر مالک آن نیستید و دولت آنرا مصادره میکند. آیا این قانون در ترکیه نیز وجود دارد؟

پاسخ: خیر. اگر سند خانه خریداری شده به یک تبعه خارجی علی الخصوص ایرانی را بدقت مشاهده کنید در آن در این خصوص چیزی قید نشده است و هیچ فرقی با سند یک مالک ترک ندارد. یعنی در قانون تملک ترکیه هیج بندی در این خصوص اشاره نشده است. شما برای همیشه مالک آن ملک هستید. و تاریخ انقضا نداشته به وراث شما قابل انتقال است.

سوال : اگر من قصد سرمایه گذاری ملک در ترکیه داشته باشم ولی نخواهم شهروند ترکیه بشوم آيا میتوانم بعد از خرید خانه آنرا به غیر دوباره بفروشم؟

پاسخ:بلی. شما در صورتیکه که نخواهید شهروند و تبعه ترکیه بشوید ( که در این صورت حداکثر تا سه سال حق فروش نخواهید داشت). میتوانید در هر زمان به هر شخص حقیقی ویا حقوقی املاک خود را بفروشید ویا واگذار کنید.

مالکیت خصوصی در ترکیه بسیار با اهمیت بوده و دولت ترکیه بهیچ وجه نمیتواند به آن تعرض و یا تعددی نماید.حق مالکیت خصوصی در ترکیه همانند اروپا و تابع قوانین بین المللی میباشد.

سوال : آیا امکان اخذ شهروندی ترکیه  از طریق خرید ملک نا تمام و یا در حال ساخت امکان پذیر میباشد؟

پاسخ: بلی. طبق آخرین تغییراتی که دولت ترکیه برای تسهیل اخذ تابعیت و شهروندی کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در تاریخ ۰۷.۱۲.۲۰۱۸ انجام شد و در روزنامه رسمی دولتی ترکیه قید گردید شهروندان خارجی که قصد خرید و سرمایه گذاری ملک دارند میتوانند پس از قرارداد خرید تنظیم شده ملکی در دفتر اسناد رسمی  و تعهد به خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار، نسبت به دریافت حق شهروندی ترکیه اقدام نمایند.

سوال : آیا من و خانواده ام بعنوان یک ایرانی میتوانیم تابعیت دوگانه ایرانی ترک داشته باشیم؟

پاسخ: بلی. دولت ترکیه به شما اجازه میدهد در صورت اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه دو تابعیت ویا ملیت دوگانه داشته باشید.

سوال : چگونه میتوان فهمید که خانه ای که خریداری شده است دقیقا درست ارزش گذاری شده و حتما حداقل ۲۵۰ هزار دلار ارزش واقعی را در مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه میتوان نشان داد که مشکلی در مسیر پرونده ایجاد نشود؟

پاسخ: همانطور که قبلا ذکر کردید شرط اصلی اقدام برای دریافت تابعیت و شهروندی ترکیه خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار و یا معادل لیر ترک آن میباشد. این ملک پس از خریداری شدن بایستی توسط سازمان بازرسی و ارزشگذاری املاک و مستغلات و کارشناسان مورد تایید ایشان قابل انجام است. پس از خرید بایستی به سازمان مربوطه مراجعه نموده و نسبت به ارزش گذاری آن اقدام کنید.

یادآوری میشود بدلیل اهمیت این موضوع بهتر است با کارشناسان ما حتما تماس بگیرید و روند کار را پیگیری نمایید. در غیر این صورت زمان انجام کار بسیار طولانی شده و یا ممکن است در صورت خرید ملک مجبور به خرید ملکی دیگر جهت پر کردن مبلغ ۲۵۰ هزار دلار شوید.

سوال : در صورتی که بخواهم از طریق سرمایه گذاری ملکی و یا سرمایه گذاری نقدی اقدام به اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه نمایم تکلیف اقامت من و خانواده ام تا زمان طی شدن پروسه کاری چه خواهد شد.

پاسخ: ما شما را همراهی میکنیم که در کمتر از یک هفته اقامت یکساله موقت خود را دریافت نماید. همانطور که میدانید اقامت موقت یکساله برای افراد عادی حداقل یک پروسه ۴ ماهه میباشد. برای سرمایه گذاران خارجی دولت ترکیه شرایط ویژه ای در نظر گرفته است و این مشکل شما را سریعا برطرف مینماییم.

سوال : در برخی کشور ها بایستی من دارایی خود را لیست کرده و به اطلاع دولت آن کشور برسانم آیا این امر در ترکیه هم درخواست میشود؟

پاسخ: خیر. دولت ترکیه هیچ گونه تفتیش و تفحصی در خصوص دارایی شما و منبع دارایتان بعمل نمیآورد یعنی شما میتوانید تمام دارای خود را به ترکیه انتقال دهید و هیچ گونه اطلاع دهی نیاز ندارید و از شما مالیاتی دریافت نخواهد شد.

سوال : آیا پس از اخذ شهروندی حتما بایستی در کشور ترکیه برای مدت محدود و یا نا محدود زندگی کنم و حضور داشته باشم؟

پاسخ: خیر. شما میتوانید پس از دریافت کارت شناسایی ترکی و یا همان اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه و دریافت پاسپورت در هر کشوری که خواستید به زندگی خود ادامه دهید. و نیازی به حضور فیزیکی شما در خاک ترکیه نمیباشد.

سوال : آیا میتوانم در ترکیه شرکت ثبت نمایم و کسب و کار تجاری راه اندازی کنم؟

پاسخ: بلی. شما میتوانید به راحتی در کشور ترکیه شرکت ترک و یا شرکت خارجی ثبت نمایید و به فعالیت و کسب در آمدتان ادامه دهید.

گروه کاری تجاری شرکت برنا همز با ثبت صدها شرکت تجاری خارجی و کمک به سرمایه گذاران در ایجاد کسب و کار تجاری خرید کارخانه خرید دفاتر کاری در مناطق کارشناسی شده و ثبت دفاتر حسابداری و مالیاتی شما و کنترل و مدیریت مالی و افزایش سود دهی و سرمایه نقدی و غیر نقدی شما در کنار کارآفرینان و صاحبان سرمایه ایرانیان و سرمایه گذاران خارجی میباشد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل و قوانین ثبت شرکت ( شرکت با مسئولیت محدود ٬ شرکت سهامی خاص و یا شرکت سهامی عام) روی این لینک کلیک کنید.

مراحل و پروسه کامل کاری اقدام جهت اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک

کادر کارشناسی شرکت برنا همز در تمام مراحل اقدام تا اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه در کنار شما و خانواده تان خواهد بود.

 • حضور متقاضی در کشور ترکیه
 • اخذ شماره مالیاتی از اداره مالیات محل
 • افتتاح حساب بانکی نزد یکی از شعب بانکی ترکیه
 • انتقال وجه به حساب شخصی خودتان و تکمیل مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری
 • مشخص کردن ملک مورد نظر و بازدید از آن و اقدام به خرید
 • خرید ملک مورد نظر و انجام قرارداد فروش که به تایید محضر رسمی رسیده باشد.

مدارک و اسناد مورد نیاز جهت اقدام به اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه

ترجمه رسمی تمامی مدارک زیر به زبان ترکی ضروری میباشد

 • فرم درخواست تابعیت و شهروندی ترکیه
 • اصل و کپی پاسپورت تمامی خانواده
 • حداقل ۴ عدد عکس رنگی با زمینه سفید ( با حجاب یا بدون حجاب)
 • (بهتر است عکس به تعداد زیاد تهیه و همراه خود آماده داشته باشید )
 • گواهی تولد فرزندان و ترجمه رسمی آن به زبان ترکیه استانبولی
 • گواهی ازدواج و ترجمه رسمی آن به زبان ترکیه استانبولی
 • شماره مالیاتی سرپرست خانواده و تمامی اعضای خانواده
 • برگه اصلی و کپی بیمه نامه سلامت و بیمه پزشکی از منابع معتبر
 • رسید بانکی انتقال و پرداخت مربوط به خرید ملک مربوطه که نشان دهنده انتقال حداقل ۲۵۰ هزار دلار یا معادل لیر ترک آن به حساب فروشنده باشد.
 • نسخه اصلی گزارش بازرسی ملک و یک نسخه کپی
 • سند مالکیت ملک و یا قرارداد فروش محضری ملک

نکته ۱) پیشنهاد میشود تمام مدارک مورد نیاز فوق قبل از آماده کردن با کارشناس مربوطه حتما چک گردد. چرا که اسناد ناقض و یا اشتباه باعث طولانی شدن پرسه کاری و ایجاد هزینه های اضافی خواهد شد.

نکته ۲)اسناد مربوط به ترجمه پاسپورت و گواهی های مربوطه بهتر است از کنسولگری ایران در ترکیه تهیه گردد که دقیقا  مطابق درخواست دولت ترکیه باشد.

تمامی موارد فوق با استناد به قانون مهاجرت و اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه مصوب ۱۹.۰۹.۲۰۱۸ دولت ترکیه تهیه و تنظیم و بروزرسانی شده است.

آشنایی کوتاه با موقعیت جغرافیایی و فرهنگ کشور ترکیه

ترکیه یکی از کشور های مهم و پر جمعیت (حدود 80 میلیون نفر ) خاورمیانه به حساب می آید که قسمتی از آن در قاره آسیا و بخشی دیگر در اروپا واقع شده است. این کشور از سه جهت به دریا راه دارد، از شمال به دریای سیاه، از جنوب به دریای مدیترانه و از غرب به دریای اژه این موقعیت جغرافیایی یکی از عوامل اصلی سفر توریست ها از تمام نقاط جهان به ترکیه است. شهر های ترکیه آب و هوای متفاوتی با یکدیگر دارند. مناطق ساحلی آب و هوای معتدل و مدیترانه ای دارند . زمستان های ترکیه بسیار سرد است همچنین این کشور یکی از کشور های پر باران در آسیا می باشد.

همسایگان ترکیه از شرق کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان هستند. این کشور از سمت شمال غربی با کشور های یونان و بلغارستان همسایه است و کشور های سوریه و عراق در جنوب شرقی ترکیه قرار دارند. همانطور که می دانید پایتخت ترکیه آنکارا می باشد و شهر استانبول بزرگترین شهر این کشور می باشد.

همانطور که گفته شد قسمتی از ترکیه در اروپا و قسمتی دیگر در آسیا واقع شده است  با این حال فرهنگ مردم ترکیه با مردم ایران تا حدودی مشابه است به همین دلیل اغلب ایرانیان این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند همچنین همه ساله میلیون ها نفر از ایران به ترکیه سفر می کنند.

زبان ، دین و مذهب مردم ترکیه

زبان رسمی ترکیه، ترکی می باشد. ترکی استانبولی با ترکی آذری کمی متفاوت است. اغلب مردم این کشور به زبان ترکی سخن می گویند اما شهر های شرق و جنوب شرقی به زبان کردی صحبت می کنند. همچنین مردم شهر های توریستی ترکیه به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند. فراگیری ترکی استانبولی بسیار ساده است.

از آنجایی که ترکیه یک کشور مهاجر پذیر است ، ادیان مختلفی در این کشور رواج دارد اما پر جمعیت ترین ادیان مربوط به اسلام، مذهب اهل سنت می باشد. مانند ایران در ترکیه نیز مساجد متعددی ساخته شده است که بسیاری از آنها نظر توریست ها را جلب می کند.

اقتصاد ترکیه و شرایط زندگی مردم در این کشور

واضح است مهمترین منبع اقتصاد ترکیه مربوط به صنعت گردشگری می باشد. همه ساله ترکیه پذیرای حدود 40 میلیون گردشگر است. همچنین اغلب مردم ترکیه کشاورز هستند. تنباکو، زیتون، کتان ، میوه و سبزیجات و … از مهمترین محصولات کشاورزی ترکیه می باشد.

همچنین ترکیه یکی ار بزرگترین تولید کنندگان پوشاک و کفش در دنیا است، برند مانند LC Wakiki , Roman,Koton,Que,Machka,Tween,Colin’s … از معروف ترین برند ها می باشند که متعلق به ترکیه است.

واحد پول ترکیه لیر ترک است. اما با توجه به اینکه کشور ترکیه توریستی می باشد، دلار و یورو نیز داد و ستد می شود.هزینه زندگی در ترکیه بی شباهت با ایران نیست اما برخی از شرایط و هزینه ها اقتصادی تر از ایران می باشد.

در سال جاری بسیاری از ایرانیان به قصد مهاجرت به کشور های اروپایی ، ابتدا به ترکیه مهاجرت کرده اند، به همین دلیل شرایط زندگی برای بسیاری از افراد سوال است. در ادامه اشاره ای به شرایط زندگی در ترکیه خواهیم کرد.

برای زندگی در ترکیه حتی برای مدتی کوتاه نیاز است با بسیاری از شرایط آشنا باشید. بسته به نوع زندگی شرایط متفاوت می باشد. همانطور که گفته شد شرایط زندگی در کشور ترکیه با ایران دارای مشترکاتی است. مهمترین هزینه مربوط به اجاره یا خرید خانه می باشد. در مقایسه با ایران هزینه های مربوط به خرید و اجاره منزل مسکونی در ترکیه ارزان تر است. هزینه مربوط به خرید و اجاره خانه در ترکیه بسته به نوع امکانات رفاهی ، منطقه و شهر و موقعیت خانه، متفاوت می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت خرید ملک با املاک برنا تماس حاصل کنید.

هزینه مربوط به مواد غذایی در شهر های مختلف ترکیه تقریبا معمولی و متوسط است. بخصوص مواد اولیه که اغلب آنها محصولات کشاورزی می باشد قیمتی پایین تر از محصولات داخل ایران دارند.

مورد آخر هزینه های مربوط به حمل و نقل عمومی و قیمت سوخت است. قیمت انواع مواد سوختی در ترکیه نسبتا بالا می باشد از این رو کرایه حمل و نقل عمومی مانند تاکسی ها زیاد است. اما اغلب مردم برای صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل از مترو و دولموش (ون های مسافر بر) که قیمت اقتصادی تری دارند استفاده می کنند.

شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز خدمات خود را فقط برای سرمایه گذاران محترم صاحبان صنایع و افراد حقیقی وحقوقی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه، اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه یا اقامت میباشند ارایه میدهد. افرادی که صرفا نیاز به  اخذ اقامت  داشته و قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک ندارند ویا از روش های غیر قانونی بدنبال اخذ اقامت میباشند پاسخ گو نمی باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی نوشته های فوق متعلق به شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز بوده و استفاده از آن بدون اجازه کتبی و رسمی این شرکت غیر قانونی و پیگرد قضایی در ترکیه دارد.

Compare listings

Compare
کلیک کنید
1
مشاوره بگیرید
وقت بخیر بنده کارشناس شما هستم میتونیم الان با هم صحبت کنیم لطفا کلید کنید .